Polecane posty

Gość czacha17   
Gość czacha17

Ja dzisiaj mam pryskać pszenicę od chwastów Huzarem ,podobno huzar w opakowaniach 3 ha,jest już wycofywany -ten starego typu co jest płyn i granulki ,co się naszukałem po sklepach ale w końcu znalazłem ,cena za opakowanie na 3 ha to 374zł.,na drugi rok jak nie wycofają to prysnę pszenicę atribut +sekator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas na początku tygodnia poszedł Protugan + Lintur i wyszło na ha z 95zł. Efekt powinien być zadowalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dziś planowałem wejść z opryskiem w psznice ozimą. Mianowicie chodzi o Chisel + Trend. Jednak dałem sobie na razie spokój ponieważ na ulotce napisali że chwasty mają być w fazie 2-3 liści a mi się wydaje że jeszcze te chwasty takie nie są. Czy wy juz pryskaliście pszenice ozimą od chwastów i miotły?

 

Bedziesz wykonywał tylko jeden zabieg odchwaszczajacy tymi srodkami czy bedzie poprawiał innymi ??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dziś planowałem wejść z opryskiem w psznice ozimą. Mianowicie chodzi o Chisel + Trend. Jednak dałem sobie na razie spokój ponieważ na ulotce napisali że chwasty mają być w fazie 2-3 liści a mi się wydaje że jeszcze te chwasty takie nie są. Czy wy juz pryskaliście pszenice ozimą od chwastów i miotły?

 

 

No właśnie mam ten sam problem -co robić ??

Chemia jest droga więc zawsze robiłem zabieg np: odchwaszczania w jednym czasie -czyli przejeżdżałem z pola na pole i wypryskiwałem to co w zbiorniku do zera .Teraz mam dylemat bo na jednej części upraw

pszenicy są chwasty , na drugiej bardzo malutkie i nie za dużo ich jest na na innych prawie wcale .

I co teraz robić pryskać na raty ,pryskać wszystko jak leci czy czekać .

Jak to jest z tymi chwastami wyjdą jeszcze czy to co miało to już wyszło a mówią coś jeszcze o suszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam nadzieję że raz opryskam i bede mial spokój ale nie wiadomo jak będzie, wlasnie dlatego boję się opryskac za wczesniej żeby potem jeszcze chwasty nie wylazły z ziemi. We wtorek po świetach obejrzę dokładnie pola i podejmę decyzję.

 

Ale poza zimowa mam jeszcze 27ha pszenicy jarej która jak na razie bardzo ladnie się prezentuje. Zastanawiam się kiedy zacząć w nią ingerować. Czy już po świętach pomysleć o odrzywce? Zamierzam ją także zasilać saletrą a potem dawać antywylegiwacz. Ale od czego zacząc i w jakiej fazie? Może już czas na jakąś odżywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mozna zmieszac siarczan magnezu5kg,mocznik 5kg,prorok 1l.antywylegacz i ekosolit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Pryskałem dwa dni temu Chisel+Trend wyszła mi za mała dawka.Mogę przejechać jeszcze raz z tym opryskiem co mi został na zmniejszonej dawce i dodać do tego jakiś oprysk na jednoliścienne?Może dodać Protugan?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Drugi raz tym samym to raczej na pewno możesz tylko również z małą dawką. A Ile dałeś że za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moim zdaniem jeszcze za wczasu na oprysk na chwasty , ja czekam po deszczu jak reszte chwastów wyjdzie bo jest susza i chwasty siedzą przytłumione a po deszczu wyskocza te najuciążliwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Dziś byłem na polu i w pszenicy ozimej znajdują się żółte place, a w nich dziwnie poplamione liście, podejrzewam że zaczyna brać je jakaś choroba. Pszeniczka dostała na początku kwietnia 200kg saletry, niczym jej jeszcze nie pryskałem. Ogólnie trzyma się słabo, choć liczyłem na lepsze efekty, ziarno kwalifikowane, na jesień wapno, fosfor, potas.

Proszę o poradę czym ją ratować.

 

64080f6129b90b7c7c1d8e45286446a514619_min.jpg

 

28d24e9b8a1643f8db179c69eebbfe857861_min.jpg

 

cc2405b5efae436dda3d987e763319315833_min.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Prome no nie zaciekawie zasiałeś tą pszenice , dużo pustych placy , bączkiem ją siałeś ? Poczekaj ide w pole zrobię fotke swojego Brillanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Wschody były dobre, siałem ją poznaniakiem, ale niestety mokra wiosna zrobiła swoje :/ Te puste luki to wynik stojącej wody której nigdzie nie dało się spuścić. W tym roku kupuję głębosz i bez tego nie ma co myśleć o przyzwoitej uprawie. Takich pól ze stojącą wodą mam sporo.

Trochę nie na temat ale może wiecie ile kosztuje zrobienie 1ha melioracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Niby sporo brył ale dobrze pokrzewiona i szerokie liście wg mnie bardzo ładna.

Prome: wg mnie brak magnezu 10kg siarczanu magnezu na ha powinno to troche zmienić no i jakiś mocznik do opryskiwacza. Mieliśmy podobne place na jednej z dzierżaw ale poszedł siarczan i zaczyna sie zielenić już. Przed wykłoszeniem jeszcze raz pójdzie pakiet odżywek z siarczanem i mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Drugi raz tym samym to raczej na pewno możesz tylko również z małą dawką. A Ile dałeś że za mało?

 

Powinno być 60g/ha a wyszło z 40g/ha

 

Ile dni po oprysku herbicydem mogę wjechać z odżywką i antywylegaczem?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mi też sie wydaje że siarczanu jej potrzeba ale czemu czekacie z odchwaszczaniem tak długo???głupota karmić chwasty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powinno być 60g/ha a wyszło z 40g/ha

 

Ile dni po oprysku herbicydem mogę wjechać z odżywką i antywylegaczem?

 

na jednym polu dzien przed herbicydami pryskalem odrzywkami a na drugim po herbicydach drugi dzien i efekt taki sam chwasty juz zaczynaja żółknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam. Koledzy jaki srodek polecacie na choroby grzybowe zeby w miare tanio wyszedł a był skuteczny i to samo pytanie o antywylegacz. Pozdrawiam.Wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

W Pszenicy ozimej dałem 200kg saletry pod koniec marca, tydzień temu opryskałem na chwasty. Nie znam się za bardzo na intensywnej uprawie i dlatego pytam: kiedy mam wejść z drugą dawką azotu? Kiedy antywylegacz (mój kuzyn daje 1l Cycocela + 0,3l Moddusa) kupiłem to samo, ale zastanawiam się kiedy dać? Sierczan magnezu można mieszać z antywylegaczami? Kiedy i co na grzyba?

 

Dodam, że do tej pory kończyłem na 200kg saletry i odchwaszczaniu i plony dochodziły do 6 t/ha (chyba, że rok był kiepski) ziemia to klasa IIIb-IVb w dobrej kulturze z dużymi ilościami obornika. Intensyfikując uprawę na jakie wzrosty plonu mogę liczyć waszym zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam problem z pszenicą ozimą, coś słabo rośnie ma około 5cm wysokości i jasny kolor, a od dołu przy samym korzeniu ma pasek o szerokosci 1cm o kolorze czerwonym, jest już maj także pszenica powinna całkowicie zakryć ziemie, a ona jest prawie taka sama od początku kwietnia. Wie ktoś może co to za choroba czy da się to czym opryskać, itp? Dodam ze ziemie to rędziny.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj