Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mathieu92    122

Nie boisz się @silva że większość tego azotu w saletrze ci wyparuje niż skorzysta na tym pszenica ? Mieszkamy nie daleko siebie- warunki podobne- więc pytam. Ja póki co z drugą dawką poczekam chyba że właśnie na niedziele lub poniedziałek będą zapowiadać deszcz.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No właśnie sobota to chyba był ostatni termin puki jeszcze wilgotno było. Bo później już się sucho zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sialem w poniedzialek saletra we srode juz weszla w ziemie , a saletrzak jeszcze jest, w niedziele zapowiadaja lekki deszcz to wejdzie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależy jak wygląda zboże. Raczej saletra. Ale jak bardzo mocna pszenica to mocznik nie byłby zły. Pewnie taniej by wyszedł.

A jak jak siałem w sobote to w niedziele już nie było po saletrze śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No i ojciec nie wytrzymał i opryskał.

W poniedziałek wyjechałem w delegacje a ojciec wczoraj opryskał herbicydem antywylegaczem i fungicydem, pomimo tego że wczoraj w nocy był przymrozek a i dziś rano -1. Jak wyjeżdżałem pszenica nie miała jeszcze 1kolanka a przytulia miała 4okółki Wszyscy pryskali to i on pojechał, za radą sąsiada dał w jednej dawce 2l antywylegacza 625sl. No i od grzyba dał zwykły bumper.

Mam nadzieję że te przymrozki nie zaszkodzą na antywylegacz i lancet plus. Materiał siewny był zaprawiany baytanem uniwersal. Według mnie zaprawa powinna jeszcze trochę działać, czy trzeba powtórzyć pierwszy zabieg czymś lepszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

U mnie rsm polany wczoraj w drugiej dawce na zboża. Jest sucho i granulat na pewno długo polezy jak deszczu nie bedzie a ja wróże że bedzie susza. Dopiero pierwsza noc bez przymrozków u nas i zboza marnie jeszcze wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A u mnie jak w sobote poszedł nawóz na pszenice i rzepak to ruszyły z kopyta. Teraz całkiem to inaczej wyglada a tym bardziej że dostały dolistne wczoraj. Susza tak bardzo nie powinna zaszkodzić na takie rośliny. A do tego pod rzepak na większości było głęboszowane a na pszenice w ciągu ostatnich 3 lat w większości to i lepsze podsiąkanie będzie.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

no od wczoraj po takich dawkach dolistnych to musi być kolosalne różnica.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

oplaca sie stosowac Kelpak ,Asachi lub jakis inny biostymulator w pszenicy ozimej ?? daje to jakis efekt ??

bo podobno wiosna ma byc sucha i nie wiem czy pryskac czy szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Pierwszy raz stosowałem Kelpak w pszenicy ozimej tydzień temu. Efekty widoczne po 2 dniach. Zboże jest ciemno zielone(zostawiłem pas kontrolny nie opryskany) i widać że ma się bdb. Ja stosowałem dawkę 1,6 litra/ha. Jeśli będę miał kasę, kupie na jeszcze jedną dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

kto mi doradzi mam 2 ha pszenicy ozimej która jest bardzo rzadka około 150-180 żywych roślin na metr jest jakiś sposób aby się rozkrzewiła proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

azotu dostała 250 kg/ha początkiem marca napiszcie dokładnie jakie opryski dać a i czy bronowanie ostrą broną coś da czy jeszcze pogorszy sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a mozna by bylo mieszac kelpak razem z odzywka , grzybobujczym srodkiem i antywylegaczem??

żeby ci się taka zupa nie zważyła przypadkiem, ja rok temu miałem problem z prorokiem i mikroelementami, do dziś nie mogę odczyścić opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

jak długo może działać ten bumper?Czym i kiedy można poprawić zabieg fungicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

no wlasnie na rzepak dalem kelpak , npk+ microelementy , bor , i cos sie stalo wszystkie filterki zapchane byly musialem wyrzucic , koles mowil ze cos sie wytracilo

bumper dziala chyba 35 dni

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

35 to raczej karencja .wiecej jak trzy tyg. raczej nie wytrzyma zależnie od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

w tymi biostymulatorami to trzeba pamiętać ,że każdy producent zaleca aby chwasty były zniszczone bo mogą się regenerować po zastosowaniu preparatu więc jak ktoś niedawno odchwaszczał zboże i zaraz stosuje biostymulator to nie wiem czy to się sprawdza zresztą .....w tamtym roku w buraku stosowałem jakiś cudów to nie zdziałało jak przyszło sucho te liście leżały tak samo jak sąsiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

siła reklamy i tyle.szkoda kasy.litr produkcji tego specifiku (tak mówił mi kolega pracujący w firmie na ch)wynosi 6,5zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dziś planowałem wejść z opryskiem w psznice ozimą. Mianowicie chodzi o Chisel + Trend. Jednak dałem sobie na razie spokój ponieważ na ulotce napisali że chwasty mają być w fazie 2-3 liści a mi się wydaje że jeszcze te chwasty takie nie są. Czy wy juz pryskaliście pszenice ozimą od chwastów i miotły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj