Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszjarm    4

na perz daje sie 26 g/ha Apyrosu i cena ok 100 zł wychodzi i inne chwasty zalatwione przy okazji

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie co mi poradzicie w sprawie poprzedniego posta?? Bo trzeba jutro podjąć decyjze i ruszać z opryskiem.

 

wegetacja w pełni a miejscami brak krzewienia i przebarwienia czarne.

 

Jutro mam zamiar podac dolistnie Ekolist zdecydowałem się na Standard ma podwyższone zawartośći mikroelementów choć nie ma Fosforu + Siarczan Magnezu stężenie 2,5% zalecają 7,5kg/ha więć 7,5kg/300l cieczy roboczej/ha. Co o tym sądzicie?

 

jesli zdefiniowałeś moczniaka to mozrze jakimś tanim prochlorazem przeleć ?

 

Mam pytanie ponieważ sami wiecie ze trzeba tnąc koszty planuje po pierwszym kolanku polecieć CCC + 70 kg mocznika + mikro czay jednorazowa taka dawka nie popaży roślinek ?

Edytowano przez Piotrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale do tego musisz dodac jakis adiuwant ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

 

drodzy koledzy pojawiaja mi sie choroby w pszenicy po przedplonie truskawek

 

obstawiam na Brunatna plamistość liści moze jakis ekspert sie wypowieziec ? co to dokladnie jest planuje na t1 input ale do tej choroby bede musial chyba domieszac arte ?

Pszenica

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mam to samo na polu po truskawkach, moim zdaniem jest to niedobór jakiegoś składnika a nie choroba, plantacje wieloletnie maja to do siebie że wyjaławiają glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie robiłem badania glebowe i poziom jest bardzo wysoki, na 99% jest to choroba, truskawki maja to do siebie ze po kilku latach maja rozne choroby grzybowe

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja zawsze Tolurex + Chwastox Turbo i pole czyściutkie :rolleyes: Jak narazie najładniejszy Brillant oj dawno tak pięknej pszenicy nie miałem , zobaczymy jaki plon da :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

tak ale do tego musisz dodac jakis adiunkt ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

 

No nie wiem czy Adiunkt będzie zadowolony jak będziesz chciał go dodać do oprysku :)


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

tak ale do tego musisz dodac jakis adiuwant ogolnie srodek godny polecenia sam pryskalem prawie cala plantacje pszenicy w tamtym roku w tym około 30 ha + na test cześć opryskałem Huzarem

 

drodzy koledzy pojawiaja mi sie choroby w pszenicy po przedplonie truskawek

 

obstawiam na Brunatna plamistość liści moze jakis ekspert sie wypowieziec ? co to dokladnie jest planuje na t1 input ale do tej choroby bede musial chyba domieszac arte ?

Pszenica

Na brunatną plamistość liści bardzo dobty jest tilt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

obstawiam na Brunatna plamistość liści moze jakis ekspert sie wypowieziec ? co to dokladnie jest planuje na t1 input ale do tej choroby bede musial chyba domieszac arte ?

Pszenica

To na pewno nie jest brunatna plamistość liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie niedobór czegoś. A może nie tyle niedobór co roślina nie może pobrać przez jakieś niekorzystne warunki. A łan jak wygląda? Są pożółknięte place czy tylko te zakończenia takie? Jaką masz temperaturę za w dzień i w nocy?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak stosowałeś siarczan magnezu + np antywylegacz i przyszła zimna noc to mogłeś ją poparzyć czyli najzwyczajniej w świecie przypalić jej końce liści ;) lub ewentualnie herbicydem miałem takie coś w tamtym roku na muszelce po zastosowaniu huzar pak

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie niedobór czegoś. A może nie tyle niedobór co roślina nie może pobrać przez jakieś niekorzystne warunki. A łan jak wygląda? Są pożółknięte place czy tylko te zakończenia takie? Jaką masz temperaturę za w dzień i w nocy?

 

 

robiłem badania glebowe w jesieni niby poziom skaldników prawie wszystkich na wysokim poziomie owe place sa w miejscach plantqacji truskawek , ogolnie lan jest bardzo bujny i zywy oprocz paru miejsc gdzie jest wlasnie pozulknieta, rozmawiałem z doradcą rolnym i powiedział ze prawdopodobnie na 70 % i obstawiał na Septorioza liści, nawet wyslalem pracownika na zasilenie saletrzakim owych miejsc ale narazie nie rusza, Edit dzisiaj pryskneliśmy mieszaniną prorok 1l + artea 0.4 na owe place

 

 

jaka prędkością pryskacie i ile wody zużywacie na oprysk ha fungicydem + antywylegacz ?

Edytowano przez Piotrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jednak dokładnie to co mówi 1piotr1 jednak. Bo też tak mieliśmy właśnie. Dopiero sobie przypomniałem. Był oprysk w nieodpowiednich warunkach. Ale nie jestem pewny czym. Też były przypalone końcówki. No chyba że łan jest pożółkły.

U nas każdy zabieg ok 250-270l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Raczej to nie septorioza liści.

To typowe po truskawkach.

Zasil dolistnie mikroelementami, ze dwa razy najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam

mam takie pytanie , można łączyć stymulator wzrostu z siarczanem magnezu i ekolistem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

można dac CCC, moddusa, dolistny nawóz i siarczan mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

witam

mam takie pytanie , można łączyć stymulator wzrostu z siarczanem magnezu i ekolistem ??

Tylko ostrożnie z tym CCC, pomniejszyć o połowę dawki.

Etefonem albo trinespak'em poprawić za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Tylko ostrożnie z tym CCC, pomniejszyć o połowę dawki.

Etefonem albo trinespak'em poprawić za tydzień.

a czemu tak uważasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd17    0

Te zmiany na liściach moim zdaniem spowodował oprysk 'siarczan +inne dodatki i oczywiście różnica temperatur [nocne przymrozki] .Tak jak w mojej pszenicy po przymrozkach'

Edytowano przez leszekd17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

ja tylko będzie zbierało się na deszcz bo na razie u nas sucho, a przydałoby się jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W sobote poszło 2dt saletry już. Ale to zależnie jak wygląda pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj