Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gago    0

Dokładnie zrób tak jak napisał Lukaszjarm@ sypniej jej do 200 kg i bedzie dobrze.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Nie ma takiej opcji zeby teraz trafic w optimum temperaturowe dla CCC,ponizej 10 stopni tez dziala ale slabiej.0,-1 tez wielkiej krzywdy nie zrobia.

Mam pytanie czy ktos sial pszenice twarda(makaronowa),sa jakies roznice w uprawie?Dalem sie namowic na prawie 10 ha i troche sie martwie co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

TOREZ dziękuję za odpowiedź. Czytając twoje posty można się dużo dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Można dawać Asahi na słabą pszenice (osłabiona przez mrozy)? I czy można mieszać w fazie krzewienia Asahi, antywylegacz, miedź i siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Kiedyś gdzieś czytałem że prowadzone są prace nad dopuszczeniem (rejestracja) Asahi do stosowania na zboże.Poszukaj informacji na temat substancji aktywnej występującej w Asahi,występuje ona też w innym środku który jest już dopuszczony do stosowania w zbożach(nie pamiętam nazwy).

A tak wogóle to w zeszłym roku stosowałem na pszenżyto w dawce ok 0,4l na ha.

Co do mieszanin to trudno powiedzieć- ja mieszałem z mocznikiem i siarczanem magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ostatnio czytalem,że ASASHI najlepiej działa w rzepaku i burakach.W zbożach nie wykazuje swoich mozliwości.A wydanie kilkudziesięciu złotych bez efektu na polu też szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ashasi to ja stosuje tylko do buraków ponieważ bardzo dobrze się sprawdza kiedyś spróbowałem w zborzu ale nic to nie dało tylko jeszcze sobie zborze podpaliłem troche :blink:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

mam pytyanie po jakim czasie od pierwszego sypnięci dajecie drugą dawke nawozu pod pszenice ozimą bo ja dałem pierwszą 9.03 i zastanawiam się kiedy dać drugą i czy jak opryskam w pszyszłym tygodniu na chwasty to robi to jakąś różnicę w podaniu drugiej dawki nawozu ,trzeba odczekać jakiś czas czy nie. i kiedy dajecie odrzywkę z gury dziękóje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Drugą dawke nawozu podaję się w fazie strzelania w źdźbło (wszystko zależy kiedy zboże było siane,a także od tego kiedy ruszyła wiosną wegetacja)zazwyczaj tj. po 20 kwietnia (można znalezc w prasach rolniczych i w internecie jak rozpoznawac w jakiej fazie jest aktualnie zboże, strzelanie w źdżbło od BBCH 30)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja też to miałem gdzie niegdzie , to chyba jest od zimy .......ale dałem Hydrofoske 21 , i pszenica zebrała się i jest ciemno zielona , dostała jeszcze saletre i jest piękna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Drugą dawke nawozu podaję się w fazie strzelania w źdźbło

Z 10-12 lat temu byłem w Austrii, w gospodarstwie nasiennym z prawdziwego zdarzenia.

Pszenica po zimie wyglądała suuper, po 6 rozkrzewień. Na start 90 kg/ha saletra, w czasie przymrozku, druga dawka 250 kg/ha przed 1 kolankiem, ten charakterystyczny "narost" zaczynał się tworzyć. Oczywiście saletra.

Jeżeli do wysiewu byłby mocznik, stosowali by go za 10 dni od momentu wysiewu 1 dawki.

Przyznam szczerze, robiłem podobnie (mocznik za 14 dni, saletra w 1 kolankiem). Obecnie robię identycznie ;)

 

Piotrlubelskie:

Azotem nawoziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrlubelskie:

Azotem nawoziłeś?

Oczywiście 250 kg saletry na ha i koła nie znajdują sie w dolkach czy to moze sprawka braku wapnia ? działki średnio co 4 lata są nawożone obornikiem,

 

Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

 

w fazie kłoszenia najlepiej nawozic saletrą ja dawałem 40 kg N w czystym składniku moj znajomy znowu w czasie kloszenia daje mocznik z mikroelementami + fungicyd na t3 i on oczywiscie pryska

 

jak ładna pszenica to antywylegacz skazany, ja daje na t1 + CCC(np regulator 675) ewentualnie gdy w pozniejszej fazie jest bujna to tylko modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Stosował ktoś Mustang 0.4l + Protugan 2l dawka na 1ha?? To na miotłę i chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej. Na etykiecie pisze że można łączyć Mustang z Izoproturonem a Protugan ma właśnie tą substancję aktywną i Pan w sklepie też mówi że można ale wole zasięgnąć jeszcze jednej opinni.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

w tym roku nie kombinuje tylko stosuje atlantis+sekator pak na wyczynca przytulie i rumiany tego jest duzo .po zostosowaniu w ubiegłym roku huzar pak zmuszony byłem powtozyc atlantisem na wyczynca . a myslałem ze to miotła i podwoiłem koszty zwalczania chwastów a wyglądała tak; http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/225231-pszenica-ozima-tulsa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mustanga mam już kupionego a miał być do tego Attribut ale niema perzu ani owsa głuchego tylko miotla więc taniej wyjdzie ten Protugan i dlatego pytam czy mieszał ktoś. Najwyżej zrobię próbkę do ręcznego opryskiwacza i popryskam kawałek i zobacze efekty.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Mustang + izoproturon ok.

Możesz dodać ze dwie setki starane.

 

Mam kilka pytań odnosnie nawożenia pszenicy w fazie kłoszenia co lepsze by było dać mocznik w zwykłej postaci czy lepiej rozmieszać w opryskiwaczu i do tego jakiś nawóz dolistny i czy potrzebny jest antywtlegacz pszenica dostała jakieś 200kg saletry i z tym powyższym nowozeniem będzie potrzebyny czy nie

Antywylegacz z 0,5L/ha. Lub Cerone 0,4L/ha.

Ten drugi lepszy, jak nie masz doświadczenia w opryskach.

 

Mocznik to syp jak najprędzej.

Żadnego dolistnego.

Mocznik w kłoszeniu też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Torez, na poprawkę 2l protuganu+ 0.6mustangu to starczy czy dać jeszcze po 5gr grodylu? Jesienią poszło expert +6gr glinu lub cugar+6gr glinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mustang + izoproturon ok.

Możesz dodać ze dwie setki starane.

 

 

Antywylegacz z 0,5L/ha. Lub Cerone 0,4L/ha.

Ten drugi lepszy, jak nie masz doświadczenia w opryskach.

 

Mocznik to syp jak najprędzej.

Żadnego dolistnego.

Mocznik w kłoszeniu też nie.

 

W ilu dawkach proponujesz pryskać Antywylegaczem 0,5l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

po 0,5 litry antywylegacza to nawet różnicy nie będzie , minimalna zalecana dawka to 1,2 litra, ja bym się tego trzymał, jeśli będzie ciepło i mokro to można trochę zmniejszyć a jeśli zimno to zwiększyć dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj