Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelJD    17

@prome, jest sens, mocznik zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, więc ciecz użytkowa lepiej przylega do drobnych listków chwastów. Byłem na kursie o ŚOR i doradcy z ODR-ów polecają wręcz namawiają do stosowania mocznika w zabiegach herbicydowych. Pozdrawiam ;)

 

 

Stosował ktoś na pszenicę asahi, lub kelpak. Jakie efekty i jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Asahi podobno bez rezultatów, ale osobiście nie stosowałem.

Keplaku też nie stosowałem bo cena ok 45 zł za litr a na hektar dajesz 2 litry. (=90 zł- drogo jak dla mnie).


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

napisze z wlasnego doswiadczenia ze nigdy wiecej mocznika z herbicydem nie polacze.raz tak zrobilem i faktycznie chwastow nie bylo ale i pszenica miala 20cm bo przypalila i zbior rekordowy 0,8t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jaki nawóz azotowy dać przedsiewnie pod pszenicę jarą, saletrę czy mocznik i ile dać na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

bugjo22 czy pamiętasz co dałeś pierwsze mocznik czy herbicyd, jak dałeś herbicyd to się nie dziw, jest zasada,że jeśli gdziekolwiek dodajesz mocznik to właśnie mocznik ma iść pierwszy a dopiero później herbicyd.Jeśli zrobisz odwrotnie to są takie efekty jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Jeśli chodzi o mocznik to ja dodaje ok.10 kg/ha do każdego oprysku(herbicyd,fungicyd,regulator wzrostu)i nie widze nic złego,wręcz przeciwnie oprysk przylepia sie lepiej do chwastów.A i można jeszcze obniżyć dawke herbicydu do dolnej granicy ponieważ mocznik wzmacnia jego działanie(ja tak zawsze robie).NO ale jeżeli ktoś da moczniku 40-50 kg/ha przy górnej dawce herbicydu,to nie ma sie co dziwić że pali chwasty i zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

ja wtedy dalem 15kg mocznika i byl "moczony" wczesniej bo wiadomo ze obniza temp wody tylko ze pelna dawka herbicydu tak doradca powiedzial ale co sie czlowiekowi dziwic jak chlopaczek ledwo po studiach zero praktyki i wielki doradca.ale moze sproboje jeszcze w tym roku tylko z mniejsza dawka herbicydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam.

Czy Tolurexem mozna pryskac jak temp w nocy jest okolo 4,3 stopnie zadziala? Skoro mozna zima, przedwiosnie i wiosna to powinien zadzialac prawda?Dam 3l na ha.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeżeli połącze nerbicyd z mocznik to wypryskam to normalną(niebieską) końcówką? Przykładowo te 10 kg mocznika to rozrobic wczesniej w jakiejś bańce? na ile litrów? Kiedy zastosować ten zapobieg(połowa kwietnia?)? Przepraszam za tyle pytan ale może tak zrobimy w tym roku. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

koledzy powiedzcie jaka dawke mocznika dac pod pszenice jara? i czy mozna go stosowac bo slyszalem ze moze palic kielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja odzywki nigdy nie stosuje........na wiosne saletra , pod ozima przenice i ma być.Chwastox Turbo + Tolurex i pole czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakie zbierasz plony skoro nie stosujesz odżywek? A może stosujesz obornik?

Moje pole nie widziało obornika od prawie 20lat

 

Zadałem podobne pytanie w temacie o antywylegaczach ale chyba mało osób go czyta i nie otrzymałem odpowiedzi wiec zapytam tutaj

Po zastosowaniu CCC na dokrzeienie czy też w celu skrócenia ile dni nie powinno być przymrozków żeby nie było negatywnych efektów. Co się stanie jeżeli wystąpi przymrozek. Chodzi mi oczywiście o stosowanie CCC w pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

A co Myślicie o LANCET 125 WG??

Czytałem ulotkę i bierze dużo chwastów które u mnie występują ale jest napisane że z ADJUWANTEM co to Jest ten ADJUWANT? I ile to mniej więcej kosztuje na hektar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

 

Zadałem podobne pytanie w temacie o antywylegaczach ale chyba mało osób go czyta i nie otrzymałem odpowiedzi wiec zapytam tutaj

Po zastosowaniu CCC na dokrzeienie czy też w celu skrócenia ile dni nie powinno być przymrozków żeby nie było negatywnych efektów. Co się stanie jeżeli wystąpi przymrozek. Chodzi mi oczywiście o stosowanie CCC w pszenicy ozimej

 

przymrozki? o to nie stosuje się przy temperaturze średniej dobowej minimum 10 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Raczej mało prawdopodobne jest żeby w czasie krzewienia się pszenic była śr dobowa temp powyżej 10stC przez kilka dni

ale z drugiej strony jeżeli w nocy wystąpi przymrozek -2 a w dzień będzie temp 18stC to średnia wyjdzie 10. Już nie wiem jak to rozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ktoś mądry wypowie się w temacie? jak rozumieć te 10 stopni? to średnio czy minimalnie a byc 10stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

A co Myślicie o LANCET 125 WG??

Czytałem ulotkę i bierze dużo chwastów które u mnie występują ale jest napisane że z ADJUWANTEM co to Jest ten ADJUWANT? I ile to mniej więcej kosztuje na hektar??

 

 

Podobno 120zl na hektar jutro bede wiedzial dokladnie, wezme na 3ha(no... chwastow na ulotce sporo bierze:)zobaczymy jak zadziala, tylko temp w nocy niska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Już kupiłem na 2.5ha Lancet Plus 125WG 0,5kg 293.43zł + adiuwant Olstick 90EC 2,5l 33.47zł. Ciekawe jak zadziała, to herbicyd z innej grupy chemicznej niż dotychczas przezemnie stosowane i dlatego chciałem go wypróbować. Mam szczególnie uciążliwe chwasty miotłe przytulie i fiołka

 

Znalazłem etykiete antywylegacza płynnego a tam przeciwskazania

Środka nie stosować:

- na glebach ubogich, w warunkach niskiego nawożenia azotowego

- w temperaturze powietrza poniżej 10ºC i powyżej 25º C

- na 3-4 godziny przed spodziewanym deszczem, przed przymrozkami

 

drugi punkt zrozumiałem że temp w czasie zabiagu nie może być niższa niż 10stC a trzeci że kilka dni przed przymroskami. Tylko jaki okres przed przymrozkami jest bezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Już kupiłem na 2.5ha Lancet Plus 125WG 0,5kg 293.43zł + adiuwant Olstick 90EC 2,5l 33.47zł. Ciekawe jak zadziała, to herbicyd z innej grupy chemicznej niż dotychczas przezemnie stosowane i dlatego chciałem go wypróbować. Mam szczególnie uciążliwe chwasty miotłe przytulie i fiołka.

 

Stosowałem go w tamtym roku i powiem że się spisał, choc nasilenie chwastów, jak i ich faza rozwojowa była spora,ale sobie poradził , łan był czysty.

Będziesz zadowolony z jakości zabiegu.

MI zostało się chyba na hektar z tamtego roku, więc dokupię resztę i w tym roku też nim wszystko osmerfuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

ktoś mądry wypowie się w temacie? jak rozumieć te 10 stopni? to średnio czy minimalnie a byc 10stopni.

Jeśli o CCC się rozchodzi, to w czasie wykonywania zabiegu temperatura min. 12-13 stopni, optymalnie 15-18. W nocy powyżej 3-4 stopni. Kolejne 4 dni po zabiegu powyżej 12 stopni dzień, powyżej 3 stopnie noc. Powinno działać.

 

Przymrozki to ze 3-4 dni przed zabiegiem i tydzień po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj