Polecane posty

lebek5    56

u nas w małopolsce dziś było -10 rano a chciłem posiac na pszenicę saletrę i polifoskę 6 a potem przebronowac,ale za duży mroz jeszcze kurde boje się troche;/

 

http://img88.imageshack.us/i/zdjcie0012to.jpg/ tak wygladała na poczadku lutego,do teraz trochę się przerzedziła ale to dobrze bo trochę za gęsta była. Sypnąc coś teraz czy zaczekac ze 2,3tygodnie, zaznacze że już więcej nawozu nie dostanie najwyżje coś dolistnego przed kłoszeniem się.

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A nawet nie trochę... Przecież masz dywan na polu... Obniż trochę I dawkę N bo inaczej wszystkie Ci strzelą w górę i nie zbierzesz wartościowego plonu.

 

@Lukaszjarm jak możesz to siej. U mnie śnieg na polach jest nie spieszę się. Ale myślę że na weekend śnieg zniknie to również ruszę, na zboża na razie bo na łąkach woda i lód...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ja tam znawcą nie jestem ale moim zdaniem saletra po zimie jest najlepsza. B) A co do mojego pytania to radzicie mi sypac?czy zaczekac ze 3,4 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis zaczolem siac 9 ha po 200 kg / ha jutro jade reszte obsiac .

OT . w rzepaku ruszyla wegetacja . liscie sie unosza a na zmarznietych lisciach wypuszcza mlode :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a u mnie dwie ostatnie noce po -10 w dzień dzisiaj +4 wczoraj +1 ,wegetacja: brak także czekac tylko pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możecie powiedzieć krótko i zwięźle co sypiecie na pierwszą dawkę pod pszenicę?? Bo się zastanawiam nad mocznikiem i saletrą. Czytając posty wcześniejsze można kręćka dostać , napiszcie konkretnie co dajecie.

 

I dawka tylko i wyłącznie saletra. Dawka ok 200kg/ha będzie wystarczająca ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem czy siać już saletre czy jeszcze nie. W mojej okolicy nikt tak wcześnie nawozów nie sieje. Wszyscy sieją jak pszenica ruszy i wtedy jak da sie wjechać w pole. Śniegu na zbożu już nie ma ale ojciec upiera się że jak wiosna będzie za miesiąc to deszcz wypłucze saletre

 

Saletry tak łatwo nie wypłucze. A sianie gdy już roślina się pobudzi to trochę za późno trochę będzie głodować a to przełoży się na plon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko największy ból jeśli by tą pszenice całkiem wymroziło. Jeszcze się wstrzymamy u nas. Choć bardziej się boje o rzepak. U nas w dzień z 7 stopni a w nocy z 10 na minusie bez śniegu więc najgorsze co może być. Na początek jedzie Yara 16:16:16 + Siarczan amonu + a chwile po jedzie saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja dziś posiałem saletrę na pszenicę, zresztą na resztę ozimin również. Patrząc na pogodę dwutyg. w moim regionie to dzisiaj był ostatni przymrozek rano. No oby! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

U mnie jeszcze śnieg leży na polach i nie ma za bardzo mowy wysiewie nawozów;/ Trzeba czekać jak będzie wyglądać pszenica po zniknięciu pokrywy śnieżnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pszenica jak na razie przezimowała całkiem nieźle, końcówki liści zbrązowiały bo wystawały ze śniegu i wysmalił je mroźny wiatr. Mam tylko bogatke i tonacje.

Rozumiem że nie ma żadnych przeciwskazań żeby siać saletre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Gwozd:

Z całą pewnością nie ma.

 

Saletra całą parą, bo sporo plantacji poważnie ucierpiało.

Z dawkami ostrożnie, w I ze 200-250 kg/ha, no chyba że grunt podmokły i nieprędko się wjedzie to z 300kg/ha lub 200 saletra + 150 mocznik.

 

W ciągu tygodnia postaram się o fotki pszenicy hybrydowej.

Siana po kukurydzy, przezimowała, zasilona N.

Pole podzielone na dwie działki, wysiew 190 nasion a na drugiej 220 nasion na metr kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No u nas w Lubelskim chyba zapowiada się pierwsza noc bez mrozu. Tylko co jeśli wróci minus 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dzisiaj w dzień w Lubelskiem ( okolice Lublina) 7 stopni na plusie, teraz tylko nieco poniżej zera. Najbliższe dni zapowiadają się na plusie. Jeżeli tak będzie to myślę w poniedziałek rozsiać saletrę pod pszeniczkę ;)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Ja narazie czekam nic jeszcze nie rozsiałem nawozu nawet pod rzepak bo sie zanosi tak mojej okolicy linhttp://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PLP&REGION=0001&WMO=x2005&LEVEL=52&R=0&NOREGION=0

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtk    0

Ja wczoraj wysiałem saletrę z sola potasową pod moja pszenicę w dawce 200kg saletry + 100kg soli. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem pod ozime, ale ziemia już ładnie odmarzła więc myślę że lada dzień rosliny ruszą z wegetacją. dziś sprawdzałem to widzę ze saletra juz się rozpuściła. mam nadzieję ze troche poratuje te oziminy, bo w tym roku w moim rejonie wyglądają one kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

U nas to jest w Świętokrzyskim w okolicy Buska Zdroju wegetacja zbóż już ruszyła jeszcze w piątek na polach było buro a dziś widać,że się zieleni ale nie ma co się dziwić skoro temperatura w nocy dodatnia a w dzień ponad +15 stopni moja decyzja wysiewu Saletry tydzień temu była słuszna.Panowie nie ma na co czekać kto posiał w naszej okolicy Saletrę ten wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie także na drugi dzień po wysiewie śladu po saletrze nie było, saletrzak nadal leży. I myślę że dobrze zrobiłem, ziemia wilgotna nawóz łatwo się rozpuścił, lada chwila ruszy wegetacje pełną parą i roślinki nie będą głodować ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja dzisiaj pryszczyłem RSMem po pszenicy.tylko że u nas sucha ziemia z wierzchu jak cholera aż sie kurzy.jeszcze tak nie było że nawet kolein nie ma.

Edytowano przez iron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

a ja ciągle czekam na wejście z saletrą <_< był śnieg wczoraj byłem to juz go nie ma, ale znów mokro ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A ja wysiałem pierwszą dawkę na pszenicę i pszenżyto rano 9 marca bo podobnie jak u @Wyrebski był to ostatni przymrozek jaki pokazywała pogoda. Dałem po 250 kg/ha saletry 34% N.

Na polu obecnie mokro, popaduje lekko i boję się, że opóźnię termin drugiej dawki bo jak na razie nie ma mowy o wjeździe na pole.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

11 marca dałem 200 kg saletry pszenica małe rośliny (pózny siew) dobrze przezimowała podpowiedzcie kiedy druga dawka N (150 kg saletry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj