Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    19

Więc przy czym dawać dolistne skoro musze je dać po ruszeniu wegetacji w rzepaku i w zbożach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Może w zbożach przy pierwszym fungicydzie. A w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak jedziesz na chowacza to daj asahi siarczan i odżywkę ,

Edytowano przez iron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argan    1

Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??

 

 

 

Ja robię to przeważnie opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Witam wszystkich. Mam małe pytanie. Może ktoś z was siał pszenicę jarą ETHOS. Chodzi mi o plonowanie. Z góry dziękuje.

Edytowano przez Pieter1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Pamietajcie, ze nawozow dolistnuch nie stosuje sie razem ze srodkami do zwalczania chwastow bo w ten sposob mozna jeszcze dokarmic chwasty a nie zwalczyc.Mozna je stosowac przy opryskach z fungicydami, antywylegaczami, insektycydami lub osobno.Ale to juz jak kto chce tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Te bez azotowe to można.

Z azotem w składzie zbyt mocna torpeda na roślinę uprawną, tym bardziej gdy susza uderzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Kolego lulek:

 

Jakiekolwiek herbicydy stosuj bez mocznika.

A apyros tańszy, owszem w domieszcze na hektar może ze 20-30 zł.

Huzar skuteczniej radzi sobie z miotłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak pisałem o asahi to chodziło mi o rzepak. a herbicyd zawsze tylko i wyłącznie sam.gdyż nawozy lub nie które inne środki mają w swoim składzie różne substancje ułatwiające wchłanianie a my nie chcemy aby zboże wypiło nam taką mieszankę nawozu z herbicydem lub co gorsza z antywylegaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Panowie ponowię pytanie. Siał ktoś z was pszenicę ETHOS. A może poleci mi ktoś pszenicę jarą. Ma być posiana na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Z jarych polecam tybalt, walutę oraz katodę.

Ze starszych monsun, jasna, bombona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

TORES. Jaki plon miałeś przy pełnej ochronie odmiany tybald i monsun? Ja siałem Koryntę. Plon niezły ale nie dawałem sobie rady z wyleganiem tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Stanowisko zazwyczaj ma idealne.

Przedplon buraki cukrowe nawożone obornikiem, pocięte liście.

Przy sprzyjającym rozkładzie opadów te 7,5 t/ha bez problemu.

Średnio 6 sypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
herbicyd zawsze tylko i wyłącznie sam.gdyż nawozy lub nie które inne środki mają w swoim składzie różne substancje ułatwiające wchłanianie a my nie chcemy aby zboże wypiło nam taką mieszankę nawozu z herbicydem lub co gorsza z antywylegaczem

Ale przekombinowałeś.

 

Co niby ma się stać zbożu jeśli do herbicydu albo antywylegacza będzie dodany środek ułatwiający wchłanianie? Absolutnie nic złego jeśli chodzi o herbicydy, a tylko dobrego bo chwasty szybciej wchłoną, a jeśli chodzi o antywylegacz to tylko przyspieszy jego wchłanianie.

 

Nawozów nie łączy się z herbicydami i regulatorami wzrostu żeby nie osłabiać ich działania na rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawozy dolistne mogą osłabić działanie herbicydów i nie należy ich łączyć, natomiast co do regulatorów wzrostu to nawozy dolistne mogą wzmocnić ich działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

co ty chłopie p....każdy zabieg herbicydem to jakiś stres dla zboża a ale ty wiesz lepiej to rób jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Dzięki TOREZ. U mnie jest problem z przedplonem. Same zboże. 6 ton miałem Korynty z ha ale dawki nawozów w górnych dawkach pełna ochrona. Ziemia IVa. Raz miałem 9ton zimówki odmiana Turkis. Szkod że tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

koledzy zna ktos dobry link jak wygladają zboża jak brakuje im jakis składników czyli pierwiastków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

witam mam problem na jesień było sucho i miałem słabe wschody roślin (miejscami są place) co polecacie zastosować żeby je pobudzić do krzewienia może przebronować co wy na to a może wcześnie zastosować antywylegacz jakąś małą dawką na pewno na początku pójdzie saletra 200kg/h doradźcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tak z ciekawości chaciałem się zapytać jakie są najwyższe plony pszenicy w polsce, bo gość mi mówił że niby 105q, ale wydaje mi się że można więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No myślę że np na żuławach przy odpowiednim nawożeniu da się wyciągnąć do ok 12t/ha.;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj