Polecane posty

Fakt, trzeba zastosować dawkę 1,2l/ha Pumy, jeśli chcemy mieszać z innym środkiem

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A moge najpierw przejechać Chwastoxem Turbo a po tygodzniu samą Pumą bo mam tylko 0,8 ha do opryskania tej pszenicy na takim jednym kawałku gdzie jest miotła i owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

właśnie bo znalazłem informacje ze po zmieszaniu z chwastoxem nie weźmie miotły tylko sam owies, to najpierw pojade chwastoxem, a po tygodniu czy dwóch pumą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

chcialbym sie zapytac stosowal ktos z was ochrone pszenicy ozimej stosując srodki

Capalo na T1 i na T3 Duet Ultra

jakie daje to rezultaty?

Capalo w T1 1,5l/ha plus Duett Ultra 0,6l/ha w kazdym zbozu jest w miare ok ale dwa lata temu nie poradzily sobie z fuzariozami w ubieglym roku zastapilem w pszenicy Duett Swing Topem-efekt rewelacja zdrowe klosy,zdrowe ziarno,gestosc powyzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jaki polecili byście preparat na pszenice jarą na choroby grzybowe, na pierwszą dawkę, na drugą wybrałem duet ultra, co o nim myślicie. Sam dopiero zaczynam się bawić z ochroną fungicydową.

Fundusze, jakie mogę przeznaczyc na ten I zabieg to myślę że tak ok 100/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Koledzy na jesieni była zasiana Muszelka ale nie było jak ja prysnąć bo było tak mokro że nie dało się wjechać dodam że była siana rękami bo ciągnik z siewnikiem się topił nie jest tego bardzo dużo bo 1,6ha chcę na wiosnę opryskać Atlantisem 04 WG 0,2-0,4 kg/ha + Actirob 842 EC 1 L/ha.Pytanie czy taki zestaw zwalczy te najbardziej uciążliwe chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Usus1991.To jakie środki polecasz? boję się też że może być w niej owies głuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Atlantis zwalcza owies głuchy i miotłę bardzo dobrze, stosowałem go przez 2 sezony.

Ja pryskałem atlantis+ factor oraz atlantis + lintur. Byłem z nich bardzo zadowolony, lecz factor lepiej radzi sobie. Może jeszcze byc atlantis +_mustang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a stosował ktoś Axial? jak sobie radzi z owsem głuchym i miotłą, moze ktoś zna cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Ursus1991 dzięki za podpowiedz bo przy okazji mam odpowiedz dotyczącą Axiala który brałem też pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

axial podobnie jak puma zwalcza owies i miotłę nawet w zaawansowanych stadiach rozwojowych koszt na ha ok. 120 do 140 zł było jak teraz jest to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tompi    1

Panowie doradźcie co zastosować na miotłę + przytulię + maki żeby było w miarę tanio ale przede wszystkim skutecznie?

jestem początkujący i nie chcę czegoś zawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja w tym roku lece wszystko huzarem.Wszystko dlatego, ze w zeszlym sezonie nie mialem do niego zadnych zarzutow i naprawde nie wyszlo mnie to kupe pieniedzy.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

no huzar jest bdb ostatnio go stosowalem i chizel to huzar duzo lepszy czyste pole az do wzesnia dopiero samosiewy zboz sie pokazywaly polecam ten srodek a ja mam takie pytanie czy glen mozna stosowac wiosna??????? praktykowal to ktos??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Stosowałem huzar tylko raz parę lat temu jak tylko wszedł na rynek ,niestety byl drogi i nieskuteczny. W ubiegłym roku kolega go stosował i był zadowolony a i cena jest mniejsza. Pewnie wypróbuje go oraz drugi :)Glen pryskałem na wiosnę tylko raz i nigdy więcej, efekt był taki ze przytulaj wyrosła ponad pszenice. Producent dopuszcza wiosenne opryski glen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

koledzy doradzcie mi

bo jedni pisza ze można drudzy że nie można mieszac srodków, gdyż by to zmiejszyło przejazdy.

-Czy Apyros można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

-Czy Atlantis można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

-Czy Chwastox turbo można mieszac z mocznikiem i siarczanem magnezu ?

jak to wygląda praktycznie ?

a co do srodka Apyros to jest lepszy od Huzara i tanszy.

stosuje Apyros juz od 3 lat a Huzar stosowałem raz i stokłosy nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosuje Apyros juz od 3 lat a Huzar stosowałem raz i stokłosy nie bierze.

No tak, ale nie kazdy ma stokłosę na polu, to i nie musi jej zwalczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

tu masz racje Marek ale na ogół to kambajny zasmiecają pole a Apyros to taniej wychodzi bo ostatnio kupowałem i 1ha wynosi 80 zł ale bez faktury bo z fakturą to 95 zł.

a oriętujesz sie co do mojego postu z tymi srodkami i mieszanie dolistne bo z regóły nie powinno sie mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nawozy dolistne możesz stosować z opryskami na szkodniki i na grzyba, ale nie z opryskami na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj