Polecane posty

poosa21    840

2 lata temu sprawdzałem siłe kiełkowania po glifosacie i kilkanaście % ziaren puściło kiełki około 45%, te same zboże niepryskane glifosatem miało 90%, czyli jepiej dać sobie spokój z takim zbozem do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Chciałbym się dowiedzieć jakie środki lepiej zastosować w pszenicy na grzyba:

T1 capalo 1,4l/ha cena 140zł

T2 swing top 5l cena 556zł

lub

t1 wirtuoz cena 126 zł na ha

t2 reveller cena 150zł na ha

Czy to dobra cena tych środków?

A może polecacie jakieś inne porównawcze środki a tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Wirtuoz stosowałem w ubiegłym roku i wymiata jak diabli, co prawda pogoda sprzyjała ale trzymał 6 tygodni od zastosowania, niestety w 2 zabiegu poszła tylko Artea.

W sumie średni plon w pszenicy miałem 7,5t/ha więc zapewne Wirtuoz zadziałał.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

do bugjo22 wez sprawc siłe kiełkowania bo ja dwa lata temu jęczmien jary pryskałem glifosatem + siarczan i nie było różnicy w kiełkowaniu moze mnijsze było o 5% ale gołym okiem nie było widac i nie zgodze sie z tym ze przeszło połowa nie wyjdzie głupot nie piszcie jak nie praktykowaliscie !!!!!!! ps. a na nasionach rzepaku juz wcale nie ma różnicy tez wiem z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Weź też po uwagę to kiedy pryskasz glifosatem, jak za wcześnie to zasuszysz jeszcze żyjace zboże, albo jak zboże zacznie puszczać kiełki to też zniszczysz kiełek. Nie znam nikogo kto by siał zboże pryskane glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Być moze ale ja to sprawdziłem w praktyce (jęczmien jar. i rzepak) i jestem pewny a najlepiej niech sam zrobi próbe na kiełkowanie i sprawa jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja 2 lata temu pryskalem pszenzyto ozime glifosatem bo mialem w nim duzo perzu.Potem po zbiorze zasialem na innym polu to pszenzyto i normalnie mi roslo tak jak inne.Czyli moim zdaniem to nie robi nic zlego jesli sie opryska dojrzewajace juz zboze i potem wykorzysta nasiona do ponownego siewu.Dodam jeszcze ze teraz tez mam zasiane to pszenzyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

mam pytanie troche z innej beczki.czy zboze potraktowane roundapem nadaje sie do siewu??

 

nie nadaję się ;)


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Co ty bredzisz czlowieku.Robiles jakies badania czy doswiadczenia w tym celu, czy tylko piszesz po to zeby nabijac sobie posty?Moze uzasadnij swoja wypowiedz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

na pewno spada siła kiełkowania ale np.rzepak po glifosacie jak wysypie sie na ziemie to rośnie jak cholera,podobnie jest ze zbożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W łubinach też nie zauważyłem spadku siły kiełkowania po glifosacie, robie próby co roku i jest min.90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

No pewnie ze z wami sie zgodze i dobrze że nie jestem tu sam ze swymi doswiadczeniami bo mogli by mi nie wierzyc i ten tylko pisze ze sie nie nadaje co tego nie praktykowal tylko mąci w glowach innym a tu chodzi o dobrą rade a nie wypowiedz w danej sprawie gdzie doswiadczenie ma sie jedynie po przeczytaniu etykiety środka o skł glifosat. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

zrobilem probe i groch zszedl ok90% a pszenica slabo 30%.wiec to chyba zalezy od tego w jakiej fazie jest roslina.dzieki za komentarze i powrocmy do pszenicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Glifosat napewno zmniejsza siłę kiełkowania ale to zależy w jakiej fazie został zastosowany.Jeżeli roślina uprawna była już dojrzała, martwa a zastosowano go aby zwalczyć zachwaszczenie to raczej nie powinien zaszkodzić ale zastosowany jako desykant obniża siłę kiełkowania. Pisze to po doświadczeniach z łubinem. Teraz jak jest potrzeba to stosuje baste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Co powiecie o Huzar Pak-u. Mam troche pszenicy ozimej i chciałbym prysnąć ją tym środkiem. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja na plantacjach stączkowych gdzie wszystko idzie na materiał siewny stosuje 2l reglone 1.5lglifosatu. Siła kiełkowania 90% ale zaznaczam że w przypadku zbóż to może być inaczej. Najmniej wysiłku to garść do doniczki i wszystko wiadomo. Ja wszystkie odmiany kiełkuje by obliczyć norme wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Co powiecie o Huzar Pak-u. Mam troche pszenicy ozimej i chciałbym prysnąć ją tym środkiem. Co Wy na to?

teraz jest Huzar Activ, co do Huzar paku mam mieszane odczucia, nie poradził sobie po prostu z miotłą i na dodatek ta temp min której ciężko by ło dotrzymać w zeszłym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

witam mam pytanko pryskałem na jesień pszenice Maratonem 4lh i zerknąłem teraz w pole i przepuścił przytulie i taszniki dalej nie szlem bo mokro jaki środek polecacie do poprawki myślałem nad Mustangiem ale nie wiem czy maraton wziął miotle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

U siebie też zauważyłem, że Maraton przepuścił mi chabra i przytulię czepną. W środku pola nie widać zbytnio chwastów ale przy granicach ( w jednym miejscu zaorałem drogę polną) jest ich sporo.

Zastanawiam się nad mieszanką Atlantis WG bądź OD + Granstar 20 gram/ha. Rok temu miałem taki przypadek, że pokazało się dużo miotły w późnych fazach rozwojowych zbóż, po ulewnych i częstych deszczach. Niczym już tego nie pryskałem ale wolałbym uniknąć powtórki z przed roku..

 

Ceny:

Atlantis WG za 200 gram - 91 zł

Granstar za torebeczkę 8 gram - 16,50 zł

 

Może poradzicie jakąś inną, sprawdzoną i skuteczną opcję na poprawki?

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

na poprawki ??? ja pryskam już 3 sezon atlantisem wg dodaje saletry i rurz , zero miotły , zauważyłem że na jesieni oprysk to zbedny wydatek , zaraz mnie na pewno ktoś skrytykuje , ale juz którys sezon nie podaje nawozów i oprysków jesienia , a jak zima bedzie nie taka jak trzeba

??? co wtedy kasa w błoto


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A czym popryskać pszenice jarą od owsa? Przychodzi mi na myśl Puma... I czy Pume mogę zmieszać z Chwastoxem turbo??

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

każda domieszka do Pumy obniża jego skuteczność i wymusza stosowanie wyższej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj