Polecane posty

farmermf    80

Panowie, a teraz taka zagadka. Kiedy 2 dawka azotu? Ja stosuje rsm to staram się 2tyg góra 3 po pierwszej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kiedy dajesz 1 dawkę RSM ? Ja czekam aż się ociepli i gleba obeschnie , z 2 robię tak jak Ty ,obawiam się poparzeń w późniejszych fazach i tego że może zabraknąć N . Używasz węży rozlewowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak tylko ciągnik da rady wjechać ale około 1kwietnia czasem 2 dni wcześniej ale koleiny głębokie :D Węże tylko w zbożach na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wiele zależy od tego jak łan wygląda. Nie jest trudno dostrzec że zbożu brakuje poszczególnych składników. Mam tabele które opisują niedobór poszczególnych składników ale raczej to na oko widać bo najczęściej brakuje azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co do odżywek to zaraz po przekwitnięciu pszenicy 10 litrow basfoliaru 36 na ha. u nas nawozy zaczynamy siać w marcu czasami koniec lutego . odstęp między dawkami 3 albo 4 tygodnie

Edytowano przez krzysiek16m
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wszystko zależy od regionu, ja zazwyczaj w kwietniu jeszcze nie mogę wjechać na pole, a druga dawka po pierwszym ccc, jak zaczyna rosnąć w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może nowa akcja jakość? kiedyś stosowałem impuls pak a ostatnio na pierwszy alert+cerelux+talius. u mnie jak dobrze pójdzie śnieg całkowicie stopnieje, gorzej będzie jak później przyjdą mrozy. Może nie w temacie ale gorne odsłonięte liście rzepaku są już wyparzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

dzis stopniały pierwsze połacie sniegu. Te znajdujące się bliżej zabudowań. Odkryty widok - powiędnięte liście pszenżyta uklepane do samej ziemi. Mam nadzieje, że to tylko przy budynkach bo tu ziemia całą zimę nie była zamarznięta, dalej badałem sprawę to była bardziej zmrożona. mam nadzieje, że cały ten snieg stopnieje i troche tlenu dostanie zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

BlackMamba --> no nie jest dobrze. Dziś na pszenicy przy drodze odsłoniło kawałek pola, pszenica wygląda ładniej niż przed śniegiem (nie było widać pleśni ani żadnych grzybów, liście ładne zdrowe ciemno zielone, uwodnione), ziemia całkowicie nie zmarzniętą, błoto pod śniegiem straszne.

Rośliny chyba nie są w spoczynku tylko cały czas rosną. Jak śnieg nie zejdzie to na bank się poduszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Z odżywek dolistnych to stosuję Agroleaf Total i Azotowy, Basfoliar 36 i siarczan magnezu. W tym roku wypróbuję również Maximus z Ekoplonu.

Druga dawka N idzie na początek strzelania w źdźbło. Pierwsza dawka N jak najwcześniej, jeśli idzie wjechać traktorem.

Na pierwszy zabieg fungicydem skusiłbym się na Capalo albo Input.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@marekgizio u mnie odkąd zawitały te śnieżyce, to gleba pod śniegiem nie była zmarznięta i dopóki okrywa śnieżna nie była przyklapnięta od deszczu to jeszcze można było mieć nadzieję na to, że rośliny w jakiś sposób oddychają. W tej chwili, kiedy temperatura jest na plusie i pada deszcz stworzyła się nieprzepuszczalna warstwa "śniego-lodu". Najlepiej jakby to wszystko teraz szybko i równomiernie stopniało i znowu przyszła stopniowo dając znać o sobie zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No ja jak na razie na pszenice nie moge narzekać większość śniegu z pól stopniało i pszenica całkiem dobrze sie trzyma A co do środka na wiosne na grzyba polecam Topsin y nas sprawdzony środek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Na pierwszy zabieg pojdzie Riza 250EW (1l/ha) i moze coś do tego ale nie wiem jeszcze co i w jakich dawkach. Pierwsza dawka - odrazu gdy da sie wjechac w pole 250kg-200kg/ha w zaleznosci od kawałka pozniej odzywki ccc i nastepna dawka po pierwszym kolanku. przed kwinieciem chyba Alert 375 SC 1l/ha (tutaj nie wiem bo jeszcze nie mam zakupione, moze jakis inny pojdzie) + odzywka i pozniej 100kg mocznika i czekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Chłopaki jeszcze nim skończy się zima to troche minie. Choć może być że już nie wróci nawet. Tylko co wtedy? Jak ruszy wegetacja w styczniu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie słyszysz, jak przy tych warunkach pszeniczka woła do ciebie spod śniegu "powietrza"??

Ja nie mam zamiaru panikować w styczniu, jak chcesz to ci brony pożyczę. :D Wczoraj padał deszcz. ale coś słabo śnieg topnieje.Kilka dni ma być na plusie to pewnie rośliny wyjdą na wierzch, ale oby potem mrozów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja proponuje brone wirowa :lol:

nie panikujcie zima i snieg jest nie pierwszy i nie ostatni raz . u mnie juz pola sie pokazuja z pod sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale co gdyby już tak zostało że by stopniał i nie wrócił i ruszylaby wegetacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Silva to zależy od długości dnia i średniej dobowej temperatury więc spokojnie, nie ruszy w styczniu czy lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj