Polecane posty

Spotkałem się że od godziny do 6 godzin nie powinien spaść deszcz bo może obniżyć skuteczność działania


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

2 tygodnie pryskałem pszenicę jarą (Radunia) od grzyba atak 0,6llitra + tebu 0.7litra. dzisiaj zauważyłem dużo septoriozy. zastanawiam się na kolejnym zabiegiem tylko nie wiem czym. Co byście dobrego polecili? dodam że w tamtym roku też była pszenica jara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz30    0

Mam takie pytanie. Czy można pryskać fungicydem, rsm i siarczanem magnezu pszenice ozima w początkującej fazie kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

właśnie też chcę o to się zapytać-raz już pryskałem pszenicę ale teraz (faza kłoszenia) zauważyłem, że wchodzi mączniak-można teraz pryskać, jeśli tak to co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nawet trzeba, jest cała gama środków (fungicydów), na mączniaka najlepszy jest talius, trzeba pamiętać by substancji 2 x tych samych nie stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Na mączniaka polecam dobry i drogi Tilt lub Orius ale teńszy i troche słabszy. Są tez inne środki ale ja używałem te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

pryskacie teraz czymś na robaka w pszenicy? jakie środki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Ile można zastosować mocznika na 300litrów wody na hektar w fazie mlecznej dojrzałości ziarna w pszenicy ozimej na polepszenie parametrów. Opryskać samym mocznikiem czy dodać do tego mikroelementy np. Plonowit Z ? Chciałbym to opryskać z chwilą pojawienia sie skrzypionki na kłosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Skrzypionka żeruje na liściach, a nie kłosach. Mocznika bez względu na uprawę nie powinno sie dawać wiecej jak 10kg bo można przypalić liscie. Niemożna dawać ani odrzywek ani mocznika w fazie kwitnienia, a odrzywiać powinno sie w fazie krzewienia, teraz to nic nieda.

Na poprawę parametrów to lepiej rozsiać nawóz pogłównie ale też nie wiecej jak 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

50 kg na ha??? nigdy nie słyszałem o tym zeby dawac 50kg na ha myslalem ze 100kg/ha :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

10kg mocznika możesz walić śmiało + nawóz na pszenice nie szkodzi tylko tak jak zacznie kwitnąc to z tydzień poczekaj później będą takie koćki na niej jak pajęczynka ale to już nie kwitnięcie jedziesz śmiało;) ja wczoraj w nocy dawałem czadu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

w sumie na wiosnę pszenica dostała w dwóch dawkach 180N.plus na jesieni 50N razem to już 230N ale przez te chodzące deszcze trochę z niej wypłukało. nie mam zamiaru sypać trzeciej dawki na klos saletry za droga jest.u mnie saletra 105zł a mocznik 100zł. tak zrobię 10kg mocznika dolistnie na hektar do tego coś na owada jeśli będzie i czekam na żniwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ile można zastosować mocznika na 300litrów wody na hektar w fazie mlecznej dojrzałości ziarna w pszenicy ozimej na polepszenie parametrów. Opryskać samym mocznikiem czy dodać do tego mikroelementy np. Plonowit Z ? Chciałbym to opryskać z chwilą pojawienia sie skrzypionki na kłosach.

W fazie dojrzałości mlecznej zazwyczaj 4-5% roztwór. Wychodziłoby na 300L z 12-15 kg mocznika. Bezpiecznie będzie w granicach 10-12 kg na 300L wody na ha.

Dodatkowo mikroelementy jak najbardziej na tak (np. Wuxal). W ten sposób poprawiamy jakość glutenu.

 

Pamiętać jednak należy, iż duże ilości opadów deszczu po zastosowanym dokarmianiu, mogą pogorszyć jakość glutenu.

 

A te skrzypionki to u Ciebie są?

Dość obfite oraz intensywne majowe opady deszczu (szczególnie II i III dekada) powinny zmyć (przynajmniej większość) z powierzchni liści wylęgające się larwy oraz jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam. Pogodę dla swojej gminy można znaleźć tu: http://new.meteo.pl/ Najbardziej sprawdza się krótkoterminowa. Potrzebna umiejętność czytania wykresów.:) Nawet prędkość wiatru tu jest. Wiadomo czy pryskać, czy nie pryskać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam takie pytanie czy sieje ktoś pszenice odmiany ostroga. Jeśli tak to proszę o opinie i czy faktycznie lepiej opiera sie zwierzynie leśnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

do TOREZ dokładnie 8dni temu zauważyłem pełno robactwa na łodygach i liściach w pszenicy. jak robiłem zabieg na grzyba to dodałem cyperkil na owada. Pewnie jak pszenica będzie w mlecznej dojrzałości ziarna to trzeba będzie robić jeszcze jeden zabieg na owada np. pryszczarka. Wtedy myślę pryskać bi58 plus mocznik 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

A sorki że pytam ale ja nigdy od owadów zbóż nie pryskem co to daje ?:) bo nie mam np objawów po skrzypionkach które zjadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Mam takie pytanie czy sieje ktoś pszenice odmiany ostroga. Jeśli tak to proszę o opinie i czy faktycznie lepiej opiera sie zwierzynie leśnej?

 

ja mam ostroge, ale dopiero pierwszy rok, zimotrwałośc oceniam jako bardzo dobrą,zdrowotność roślin dobra, co do dzików, napewno nie będą się nią interesowały tak jak zwykłymi odmianami(bez ości), z ościstych mam jeszcze ostke, plon bez rewelacji 5-6t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W piatek zastosowałem Amistar+artea na czesc pszenicy na owada nic nie dałem bo jeszcze nic nie widac. W tym tygodniu bede pryskał reszte bo choroby zaczynaja sie rozwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubacik13    1

My w tamtym roku pryskaliśmy

1 Lintur +Atlantis,

2 Factor + Atlantis,

2 Granstar + Atribut i

4 Lintur + Axial

Te ostatnie to były dosyć drogie, prawie 170zł/ha, Te trzecie to jakoś 120/130zł/ha, a te dwie pierwsze to prawie 150/ha. Środki były skuteczne , pola czyściutkie, aż przyszły te deszcze i trochę w pszenicy przytulii się wybiło i problem

W tym sezonie wszystko pryskaliśmy jesieniom Gleanem i Jęczmień Expert met, teraz tylko wiosna zrobimy poprawkę na dwuliścienne, tylko nie wiem jeszcze czym

 

Tym pierwszym zestawem to pryskałeś wiosną czy jesienią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ktoś zaóważył że coś sie dziej z pszenicą? Kłosy raptownie zbielały zwłaszcza po stanowiskach zbożowych.Zjawisko ma charakter placowy i stale sie powiększa a dodam że dostały po 3 zabiegi fungicydowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Tzw. choroby podsuszkowe. I nawet 4 zabieg fungi nic nie pomoże. Prawdopodobnie i odmiana słabo znosi stanowisko po zbożu (np. Ludwig, Cubus, Trend, Bogatka).

 

W ubiegłym roku zaobserwowałem identyczną sytuację. Pszenice 3-krotnie pryskane a kłosy bielały w zastraszającym tempie. Do tego stopnia, że końcem czerwca plantacja nadawała się do omłotu :D .

 

Co to będzie za kilka lat? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Także Figura, Legenda która do tego roku zawsze była najzdrowsza, skagen i każda inna w mym rejonie.Teraz pytanie ile zje plonu ;) ?Po rzepakach mało lepiej a nawet tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj