Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Pszenica już pobronowana. Ojciec nie wytrzymał i dziś bronował :P Jak tylko skończył to sąsiad wyjechał bronować :D jeszcze nie była pryskana od chwastów. Gdzieś za 10dni jak mam nadzieje urośnie troche to zasile ją opryskiem z mocznika i siarczanu magnezu i może jakaś odżywka mikroelementowa(tylko jaka?). Czy to dobry pomysł?

Jak wygląda pleśń? Jest tam dużo zaschniętych martwych liści pszenicy. W niektórych miejscach tworzyły jakby skorupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

trzeba było nawóz rozsiać przed bronowaniem, i nie każdy rodzaj gleby nadaje się do tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

trzy dni przed bronowaniem został rozsiany nawóz a kilka godz później spadł mały deszcz ale na tyle duży że rozpuścił nowóz. Słyszałem że fortestim alfa w dawce 7l/ha jest dobry a może wystarczy tylko mocznik i siarczan magnezu bo fortestim to pewnie drogi.Czy nie warto nic kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@nhfan

Raweta jest zalecana do uprawy tylko w jednym wojwewództwie w tym roku. Ma małą masę tysiąca zieren ale za to dużą zawartośc białka w stosunku do innych odmian.

Będę siał pierwszy raz w tym roku, jestem z łódzkiego. Sieję ponieważ kupiłem od rolnika nasiona w rozsądnej cenie. Tym bardziej, że pierwszy raz uprawiam to pole, więc nie chciałem pchac się zbytnio w koszty(nie znam jeszcze możliwości tej ziemi).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Najlepiej to zerknij do zaleceń PDO. Tybalt jest zalecany do uprawy aż w 13 (czy nawet 14) województwach. Poza tym, według PDO ma wysoki potencjał plonowania już przy podstawowym "poziomie agrotechniki".


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja w tym roku posialem ponad 6 ha pszenicy tybalt

 

ja nie rozumie tego bronowania zboz zeby sie krzewily . przeciez to uszkodzi wiekszosc roslin a wystarczy opryskac ja w fazie krzewienia 1L stabilanu i sie bedzie krzewila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też nie bardzo wierze w bronowanie i jak dotąd pszenica nigdy nie była bronowana. W tym roku spróbowałem bo w zasadzie niewiele mam do stracenia. Jestem troche zdziwiony tym żeby pryskać antywylegaczem słabe zboże. Zawsze stosowałem sie do rady znajomego który twierdzi żeby słabego zboża nie ruszać antywylegaczem bo on osłabia. Sądziłem że CCC tylko skraca łodygi a słyszałem też że w niektórych przypadkach może skracać korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

substancja zawarta w CCC (chlorek chloromekwatu - jeśli dobrze pamietam) działa właśnie w ten sposób że nie tylko skraca łodygę, ale też system korzeniowy, skracając modusem nie skracamy systemu korzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Czy Axial +adiuwant Adigor można zastosowac na pszenice jarą i jęczmień jary? Sprzedawca w Agricoli powiedział że można, natomiast na ulotce pisze tylko o zbożach ozimych.

Jak to jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

widzisz kolego,skoro nie wiesz to nie zabieraj głosu, bo robisz tylko zamieszanie, AXSIALEM TYLKO OWSA NIE MOŻNA PRYSAKAĆ, ja wiem ty tylko jeden środek znasz i stosujesz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

No i chyba trzeba będzie zadzwonic.

Miszka31 to dlaczego w ulotce nic nie ma o zbożach jarych i skąd masz informacje że tylko owsa nie można pryskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

bywam na szkoleniach, doświadczenie, lubie eksperymęty :P bo proces rejestracji to długa droga, widze że jesteś z Lubelskiego, w naszym regionie Zenon Smyk jest przedstawicielm syngenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

witam. Pryskacie już pszenice ozimą na chwasty? Zamierzam polecieć Huzarem Pak (huzar + esteron) tylko nie wiem czy juz można bo pogoda nie bardzo a chwasty atakują:/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

U mnie to samo:) chwasty sobie rosną, a deszcz pada albo poranne przymrozki i nie mogę wjechać z opryskiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

Dziś kupiłem Atlanis w płynie (500ml - 84zł) i Huzar Pak (300g - 210zł). Przetestuje oba dla porównania na rożnych polach.

 

Czy można chwastox mieszać z Atlantisem ? Próbował już ktoś z Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

U mnie to samo:) chwasty sobie rosną, a deszcz pada albo poranne przymrozki i nie mogę wjechać z opryskiem:(

Dokładnie, ale w piątek zapowiadają już ładniejszą pododę wiec mysle, ze w sobote prysne bo to nie ma zartów. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Witam. Czym mam opryskać pszenicę ozimą na miotle i chwasty jaki środek polecacie żeby przejechać raz i byłby święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Mniejsze chwasty: chisel, apyros + granstar, mustang, sekator, lintur + IPU.

 

Zaawansowane: jodosulfurony - huzar + esteron, atlantis + sekator, mustang, factor, grodyl.

 

Koszta pierwszych 80-100zł/ha.

Drugich powyżej 120.

 

Tak w skrócie.

Jedne z najskuteczniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj