Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jogus    9

Axial kupiony normalnie w sklepie z tym że w tamtym roku ale butelka nowa nieotwierana była. Ile tej pumy dawałeś ? Może poprawić jakaś mniejszą dawką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy podanie dolistnie pszenicy w T3 1kg N i 0,5kg S podwyższy parametry ziarna - mam tu na myśli Yara Thiotac w dawce 5l/ha za 40zł/ha. Pytam bo na na yt widziałem, że tak dają i czy to ma sens, według mnie to mija się z jakimkolwiek celem i jest to taki chłyt marketingowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Ja dzisiaj jechałem jarą pumą, tyle że wcześniej niczym nie była pryskana

A Axial albo coś przekombinowali, albo na rynku pojawiły się podróbki, bo w tym roku sporo ludzi na Axial Komplet narzeka

Zwykły axial działa bez zarzutu.Tydzień temu robiony zabieg i głuchy owies zaczyna blaknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie mówiłem o zwykłym, tylko o komplett, coś z nim w tym roku nie tak i to od nie jednej osoby to słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie robiłem dzisiaj na jednym kawałku pszenicy ozimej T2/T3 Tocata Duo i po ok.20min. zaczął padać deszcz nie jakiś mocny ale jednak, tak przez ok 10min. szykować się do poprawki czy będzie coś z tego zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

 

1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Zwykły axial działa bez zarzutu.Tydzień temu robiony zabieg i głuchy owies zaczyna blaknąć

Mój też był jaśniejszy tydzień po zabiegu i w sumie nadal lekko poparzone rośliny są ale dzisiaj patrzę a kłosy prawie na wierzchu. 

Edytowano przez jogus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak wygląda Desamo po gradobiciu. 500m od domu był spory grad a koło domu Rotax nie naruszony.

desamo__6a362b2fae1f855bda3041d426a86373.jpg

pszenica_desamo__9ab8aabe5790801554ede0426e6f2258.jpg

Dla porównania tak wygląda Rotax. 

pszenica_rotax__075a57563c41cafb59559071c5e09907.jpg

rotax__d58dcdee5428ea43644a87df1c11ea75.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

a skąd pochodzisz ?  ze taki grad był 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
19 minut temu, Roman176 napisał:

a skąd pochodzisz ?  ze taki grad był 

Lubelszczyzna dokładniej okolice Bychawy, tego dnia przyszła ulewa o godzinie 18 u nas spadło 40l i 500m ode mnie na tym polu był grad, wioska obok spadło ponad 60l i co nie których pozalewało.

 

16 minut temu, slawekz1975 napisał:

ladne klosy u rotax jaka klasa gleby?

Przeważnie w moich stronach jest to 3a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja pryskałem axial komplet pak i czyste pole jest. wszystkie chwasty wzięło i było tylko 10c po zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
7 godzin temu, kamilc017 napisał:

Tak wygląda Desamo po gradobiciu. 500m od domu był spory grad a koło domu Rotax nie naruszony.

desamo__6a362b2fae1f855bda3041d426a86373.jpg

pszenica_desamo__9ab8aabe5790801554ede0426e6f2258.jpg

Dla porównania tak wygląda Rotax. 

pszenica_rotax__075a57563c41cafb59559071c5e09907.jpg

rotax__d58dcdee5428ea43644a87df1c11ea75.jpg

Aktualnie Desamo to co wstawiłeś całkiem dobrze to wygląda, najważniejsze że liść asymiluje i nie jest żółto, myślę że że nie będzie aż tak źle jak pisał yacenty plon trochę będzie odstawać ale nie aż tak dużo, dobrze że nie było jeszcze kłosa bo on by się nie utrzymał tak, Rotax piękny widok ile on teraz cm ma około? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
12 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Czy jest to DTR'ka? 2 tyg temu pszenica pryskana priaxorem i wyskoczyla. Teraz pytanko czy 125g tebu wystarczy?

IMG_20190601_165722.jpg

IMG_20190601_165701.jpg

Początek DTR i możliwe że brakuje jakiegoś składnika magnazu i mikroelementów, ale nie chce strzelać bo w tym roku to na polu jest wszystko

jeśli nie celujesz z plonem wysoko to po taniości leć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

U mnie też tak wygląda pszenica i to nie jest DTR a fitotoksyczność po zabiegu lepiej kolego niczym nie pryskać chyba że masz zostawiona kontrolę i tam też są chore rośliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie po Fandango pszenica zdrowa na max.Najładniejsza Belissa i Linus.

Dziwne jest to że na Niemieckim Fandango co ma te same składniki i ich ilość piszą że daje się 1.5l/ha w pszenicy.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Policz sobie ile by kosztował zabieg Fandango w dawce 1,5l/ha. Będziesz wtedy wiedział dlaczego u nas jest 1l a nie 1,5l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
tomekZ058 napisał:

panowie robiłem dzisiaj na jednym kawałku pszenicy ozimej T2/T3 Tocata Duo i po ok.20min. zaczął padać deszcz nie jakiś mocny ale jednak, tak przez ok 10min. szykować się do poprawki czy będzie coś z tego zabiegu ?

20 min to zdecydowanie za mało, ale zawsze coś się wchlonelo w roślinę, obserwować najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
13 godzin temu, loquito napisał:

Czy podanie dolistnie pszenicy w T3 1kg N i 0,5kg S podwyższy parametry ziarna - mam tu na myśli Yara Thiotac w dawce 5l/ha za 40zł/ha. Pytam bo na na yt widziałem, że tak dają i czy to ma sens, według mnie to mija się z jakimkolwiek celem i jest to taki chłyt marketingowy. 

Zgadzam się z Tobą, to chwyt marketingowy. Za 40 zł kupisz worek mocznika. A z ciekawości u kogo to oglądałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie wiem czy mogę takie informacje upubliczniać, dlatego odpowiem rebusem: 
 

rebus.jpg

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, melon10641 napisał:

Zgadzam się z Tobą, to chwyt marketingowy. Za 40 zł kupisz worek mocznika. A z ciekawości u kogo to oglądałeś? 

0,5kg mocznika + 1kg siarczanu magnezu i wyjdzie więcej składnika jak w 1l tej yarej... A dodatkowo będzie Mg. Cena 2zł za mieszankę (mocznik,msiarczan) i 9zł/l yarej. Oba nawozy się mieszają doskonale z wodą więc brać co tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj