Polecane posty

dami24stdk    0
Napisano (edytowany)

4 dni temu pryskane od grzyba trochę końcówki poparzone obnizy plon? 

Edytowano przez dami24stdk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Mam te same objawy co na foto i jestem pewny że to przez fitotoksyczność na zabieg  bo mam przejazd kontrolny co ciekawe zareagowała na to tylko jedna odmiana  

A środek miał być bardzo bezpieczny stosowany w obniżonej dawce 

Producenci SOR nie i formują o zagrożeniach związanych ze stosowaniem i potem jest po liściu flagowym  

Przy rejestracji badania nie uwzględniają nowych odmian pszenicy i każdej jej fazy 

Jednym słowem należy się reklamacja zwrot poniesionych strat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

mialem podobne plamki na ostrodze i arkadi lecz sporo wcześniej zobaczyłem (gdy bylo je widac tylko pod slonce) poszlo t2 epoksy i azoksy i to coś przestalo sie rozwijać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

a skąd pewnośc że by się dalej rozwijało?,zostawiłeś kawałek nie popryskany i dostało w d*pę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Moja Hondia wygląda tak. Dostała 180 N w sumie. Nie wiem czy dużo mało ale boję się że się wyłoży mimo skracania moduse w ilości 0.4, coś jeszcze mogę zrobić ?

20190527_145106.jpg

20190527_145117.jpg

20190527_150725.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Co wy z tą długością macie?😁

Liczy się liczba pięterek a nie długość kłosa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

jak to dzieciaki-tylko długość i długość 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
kopin napisał:

jak to dzieciaki-tylko długość i długość 😉

Jakby nie patrzeć długość też ma znaczenie 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

za długi to czasem w życiu wręcz przeszkadza-nawet język 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

ah te zdjęcia, no cieszę się że macie ładne pszenice i dbacie o nie. Świadczy to o profesjonalizmie. Mi wrzucanie fotek przeszło i Wam przejdzie. :) 

 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

W Bohemii kłos dłuższy niż moją dłoń, ale ona tak ma co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

w czerwcu przyjdzie znów susza i w kłosie moze zostac 3-4 ziarniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Pamiętam jeszcze ładnych kilka lat temu możne z 10 pszenice były piękne geste kłosy długie  na naszych hrubieszowskich czarnoziemach super   u każdego. Przyszło do koszenia i każdy zdziwiony bo przyczep za dużo na polu bo sypały przeciętnie kłosy puste do połowy , chyba wtedy lało w trakcie kłoszenia ale pewien nie jestem . Teraz też deszcz pada codziennie obyśmy nie musieli niemile sie zaskoczyć. ale co zrobić na mączniaka w spodzie ? jak żaden oprysk nie doleci ...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Wylazla mi przytulia w pszenicy. Polowa pola wykloszona polowa sie klosi. Mozna jeszcze stosowac fluroksypyr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mam działkę po grochu i owsie w której nie było wykonane T1 ale nie widać na szczęście porażenia źdżbła, obecnie wychodzą kłosy. Teraz widać głównie mączniaka na liściach podflagowych i na niektórych flagowych oraz pierwsze objawy DTR. jak myślicie mieszanina Duet Star 1 i Tazer 0,5l to dobre połączenie?  Byłoby to 250g fenrpromimorfu 83g epoksykonazolu i 125g azoksystrobiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie w jakiej ilości tebu solo na t3? 

A może propikonazol będzie lepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Propikonazol raczej na fuzarioza nie działa. Tebukonazol solo to pewnie 200÷250g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Panowie, czy samo tebu wystarczy na rdzę?, jest sens jechać? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2002

Z tebu w dawce 1l czyli te 250 gr to bym uważał bo lubi przepalić i to dość mocno. Lepiej zejść do 0.5l i coś dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj