Polecane posty

piotrdd    62

Ta przytulia raczej nie odbije, a nawet jakby odbiła to nie zdąży zawiązać nasienia, co do drugiego pytania ta jak zrobiłeś T1 to wypadałoby by i zrobić i T2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0

Wiem ze by wypadalo :) ale czy srodki ktore wymienilem wystarcza? Niby i jeden i drugi ma w etykiecie ze zwalcza maczniaka. Czy trzeba zakupic jakies inne specyfiki. Pszenica jest w fazie kloszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Wczoraj poszło T2 z regulacją, Mocznik 5%, siarczan 5%, plonvit zboża 1.66l, krzem 0.33l, cyperkill 0.05l, 0.17l cuadro i 1l Fandango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

panowie do tilta turbo można tebukonazolu dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilimandżaro, patras, artis.

20190526_210853.jpg

Chyba nie jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie zapowiadają od wtorku dwa dni deszczu, lepiej podać fungicyd jutro czy lepiej poczekać i podać fungi po deszczach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak masz okno pogodowe to jedź jutro bo potem nie wiadomo kiedy wjedziesz, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
Napisano (edytowany)
37 minut temu, Zapracowany napisał:

Kilimandżaro, patras, artis.

20190526_210853.jpg

Chyba nie jest źle!

Kilimandżaro to od lewej..? U mnie jakieś grubsze od 8 do 10 pieterek. 

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

Wczoraj poszło T2 z regulacją, Mocznik 5%, siarczan 5%, plonvit zboża 1.66l, krzem 0.33l, cyperkill 0.05l, 0.17l cuadro i 1l Fandango.

cyperkill zapobiegawczo czy są już skrzypionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Trafiają się skrzypionki, cypermetryna jest raczej kontaktowa niż bardziej zapobiegawczo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
12 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

Panowie stosował ktoś Camaro na pszenicy z liściem flagowym ? Po tych deszczach na jednym małym kawałku pojawił się mak polny i idzie jak szalony

Biathlon jest bezpieczny na flagę i ma mak we wrażliwych - u mnie max dawka + dash i bławat już leży. Co do camaro  nigdy tak późno nie stosowałem to nie wiem jakie mogą byc konsekwencje jego stosowania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

U mnie narazie skrzypionek brak i zastanawiam się czy dodawać jakiś insektcytyd d t2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, adam19750609 napisał:

Kilimandżaro to od lewej..? U mnie jakieś grubsze od 8 do 10 pieterek. 

Tak zdjęcie z dziś, patras siany ostatni A Kilimandżaro początkiem października ale jest dość późne z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Laver napisał:

1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

Wczoraj poszło T2 z regulacją, Mocznik 5%, siarczan 5%, plonvit zboża 1.66l, krzem 0.33l, cyperkill 0.05l, 0.17l cuadro i 1l Fandango.

cyperkill zapobiegawczo czy są już skrzypionki?

Ten krzem w jakim celu ? Korytka "kamionkowe" będzie budował ?? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

20190527_061517.thumb.jpg.450181eb586ff35d040ef1e5d7924e2c.jpg

4-5 dni po T2 A na lisciu flagowym  pojawiły się małe przebarwienia. Czy to DTR ? Na t2 poszło 150g azoksysttobiny 100g propikonazolu  i 50g cyprokonazolu.  Na t3 planowałem 200g tebukonazol. W dniu zabiegu wychodzący lisc flagowy jak i podflagowy były czyściutkie A tu takie kwiatki. Obawiam się, że 20-30g propikonazolu mogłem dołożyć albo epoksynazol ale pszenica średnio  rokuje przez suszę. Ktoś coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

 cześć Pivot ja też to u siebie zauważyłem i z doświadczenia z innych lat stwierdzam że te plamy małe czarne zasychające ale nie rozrastające to zwalczona choroba była ona ukryta i wcześniej jej nie widziałeś 

PS jak masz wątpliwość to reklamuje środek że nie zapobiega  grzybom z syngenty przyjadą i zbadają rośliny 

PS wyślij kilka fotek tych liści i napisz jaki miałeś płodozmian i jak uprawiasz czy pole było orane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Mam ozona i identycznie. Zabieg na czysty optycznie prawie rozwinięty liść flagowy artea i tazer po 0,5l. Po tygodniu mocno centkowany i raczej z dnia na dzień przybywa objawów. Po sąsiedzku rośnie jedna pszenica z chyba tylko T1 i liście lepiej wyglądają.

Tyle dobrego że centki są a nie ma nalotu grzybni, bo widziałem jedną pszenicę piękną z okna auta, a po wejściu w łan zaczyna się dymić z flagi. Cętek mało ale z grubym nalotem grzybni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, Pivot napisał:

20190527_061517.thumb.jpg.450181eb586ff35d040ef1e5d7924e2c.jpg

4-5 dni po T2 A na lisciu flagowym  pojawiły się małe przebarwienia. Czy to DTR ? Na t2 poszło 150g azoksysttobiny 100g propikonazolu  i 50g cyprokonazolu.  Na t3 planowałem 200g tebukonazol. W dniu zabiegu wychodzący lisc flagowy jak i podflagowy były czyściutkie A tu takie kwiatki. Obawiam się, że 20-30g propikonazolu mogłem dołożyć albo epoksynazol ale pszenica średnio  rokuje przez suszę. Ktoś coś? imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

No PROPIKONAZOL DOBRZE DZIAŁA NA dtr  W większych dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2

1 godzinę temu, Pivot napisał:  4-5 dni po T2 A na lisciu flagowym  pojawiły się małe przebarwienia. Czy to DTR ? Na t2 poszło 150g azoksysttobiny 100g propikonazolu  i 50g cyprokonazolu.  Na t3 planowałem 200g tebukonazol. W dniu zabiegu wychodzący lisc flagowy jak i podflagowy były czyściutkie A tu takie kwiatki. Obawiam się, że 20-30g propikonazolu mogłem dołożyć albo epoksynazol ale pszenica średnio  rokuje przez suszę. Ktoś coś?  U mnie również pojawiły się plamy na lisciu flagowym, t2 było priaxor 0.8+duett ultra 0.4 😐 Pszenica rotax  Pszenica rotax 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
9 godzin temu, Jarek22B napisał:

Biathlon jest bezpieczny na flagę i ma mak we wrażliwych - u mnie max dawka + dash i bławat już leży. Co do camaro  nigdy tak późno nie stosowałem to nie wiem jakie mogą byc konsekwencje jego stosowania.

Zaryzykuję i dam znać... to część działki o pow.  0.55ha to w razie co niepowodzenie jakoś przeżyję... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

koledzy co interwencyjnie na plamistosc siatkowana jeczmienia? wiem temat o pszenicy ake w temacie o jeczmieniu nie otrzymalem odpiwiedzi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
Maaxx napisał:

cześć Pivot ja też to u siebie zauważyłem i z doświadczenia z innych lat stwierdzam że te plamy małe czarne zasychające ale nie rozrastające to zwalczona choroba była ona ukryta i wcześniej jej nie widziałeś  PS jak masz wątpliwość to reklamuje środek że nie zapobiega  grzybom z syngenty przyjadą i zbadają rośliny  PS wyślij kilka fotek tych liści i napisz jaki miałeś płodozmian i jak uprawiasz czy pole było orane ?

Plodozmian poprawny burak soja pszenica. Część orana cześć strip till. Plamki tu i tu. Odmiana Julius i Rotax. T1 zrobione w dobrym czasie, T2 chyba w lepszym momencie nie mogło być do padało. Azot od 160 do 200kg. Będę obserwował i zrobię poprawkę na hektarze epoksynazolem 125g/ha i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Panowie co na miotłę kiedy pszenica już wykłoszona? Bo przepatrzec na to nie moge..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Teraz, to weź nerwosol i omijaj pole, żeby się nie denerwować, bo nic nie poradzisz, a możesz jeszcze bardziej pogorszyć

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj