Polecane posty

kapec22    37

Można pryskać w nocy/wcześno rano na grzyba? rosa nie obniża skuteczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
1 godzinę temu, ovi napisał:

Dzisiaj zrobione T2/T3, poszedł Priaxor EC 0,8l + tebukonazol 250 0,5l + adiuwant

Po co adiuwant? Priaxor sam w sobie ma formułę sklejacza podobnie jak Fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
1 godzinę temu, dami24stdk napisał:

U mnie mówią że jak pszenica kwitnie to nie można pryskac to już sam nie wiem ale chyba lepiej prysnac od tego grzyba co będzie to będzie 

I dobrze Ci radzą, musisz się w strzelić zaraz po kwitnienia. Niektóre pszenice są naprawdę wrażliwe w czasie kwitnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Panowie stosował ktoś Camaro na pszenicy z liściem flagowym ? Po tych deszczach na jednym małym kawałku pojawił się mak polny i idzie jak szalony

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, tyui napisał:

Można jeszcze na przytulie pryskać?

tak, starane 0,5l/ha

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

N2 na jarą może iść na rosę, bo już tydzień po skracaniu i T1, a pogoda nie daje wyjechać z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A jak mi się pojawiła przytuli w dołku to można jeszcze opryskac. Pszenica zaczyna się klosic. Wczoraj robione takie późne T2 i wczesne T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Ja jednak nie pryskalem zrobiłem regulacje jęczmienia było bardzo mokro koleiny szły ostre i grzyba z robalem odpuściłem ale lecę jutro albo po deszczach zapowiadanych czyli czwartek piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Będzie coś przeszkadzało jak rano zrobię n2 a po południu opryskami odżywkami w jarej bo w końcu ma być jeden dzień pogody a następne okienko prawdopodobnie na koniec tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Audi213 napisał:

Będzie coś przeszkadzało jak rano zrobię n2 a po południu opryskami odżywkami w jarej bo w końcu ma być jeden dzień pogody a następne okienko prawdopodobnie na koniec tygodnia.

patrz tylko na rose żeby nie przypalić pszenicy nawozem. saletra lubi się kleić do mokrej rośliny. my nigdy nie sypiemy nawozu do południa. wg mnie szybciej wejdziesz z opryskiem niż z nawozem. do oprysku to byle góra rośliny była sucha a do nawozu to już raczej do spodu

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Audi213 napisał:

Będzie coś przeszkadzało jak rano zrobię n2 a po południu opryskami odżywkami w jarej bo w końcu ma być jeden dzień pogody a następne okienko prawdopodobnie na koniec tygodnia.

Jeśli są mokre liście to się wstrzymaj bo potem będą liście poparzone tak ja miałem w tym roku, przez pośpiech rozsiej popołudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Sokół 460 EC Nufarm

spiroksamina - 250 g/l, tebukonazol - 167 g/l, triadimenol - 43 g/l

co powiecie, nada sie na t3 w pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Spiroksamina na T3 w jakim celu?
W dawce zalecanej 0,6l/ha będzie podane 100g tebukonazolu, nie za mało?
Według mnie słabe rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Noc na być ciepła może wtedy spróbuję z odżywkami, a nawóz pójdzie w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

A jak mi się pojawiła przytuli w dołku to można jeszcze opryskac. Pszenica zaczyna się klosic. Wczoraj robione takie późne T2 i wczesne T3

albo przed kłoszeniem, albo po wykłoszeniu starane lub zamienniki. W trakcie kłoszenia nie bardzo, podobno jak sie dostaje do otwartych pochewek to wykręca kłosy, tyle słyszałem od mądrzejszego ode mnie. Ale czy to ma jakieś wielkie znaczenie dla plonu, nie jest powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukasz222 napisał:

albo przed kłoszeniem, albo po wykłoszeniu starane lub zamienniki. W trakcie kłoszenia nie bardzo, podobno jak sie dostaje do otwartych pochewek to wykręca kłosy, tyle słyszałem od mądrzejszego ode mnie. Ale czy to ma jakieś wielkie znaczenie dla plonu, nie jest powiedziane.

jak kłosek będzie powykręcany to może być bardziej podatny na fuzariozy lub porastanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
4 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

Sokół 460 EC Nufarm

spiroksamina - 250 g/l, tebukonazol - 167 g/l, triadimenol - 43 g/l

co powiecie, nada sie na t3 w pszenice?

Na t3 spokojnie wystarczy zwykłe tebu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Andzej23 napisał:

Na t3 spokojnie wystarczy zwykłe tebu. 

 

9 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Jeszcze lepiej do tebu dodać jakiś Topsin lub Mirage . 

pewnie będę dawał na T3 tebu 125-150g/ha+triofant 150-175g/ha ale jak na razie sensu nie widzę. Tylko taka mieszanka wg @losktos polecana jest w początkach kwitnienia 

 

Na jednym polu mi został szczaw (kobylak), ale już go zostawię, niech zna łaskę pana 😜

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Pszenica się klosi i mam kawałek 0,5h wyszła miotła axialem ktoś pryskal czy jakieś inne alternatywy?? Wszystko pryskane na jesień Legionem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0
Napisano (edytowany)

Witam, czy ta przytulia jest juz zalatwiona, czy jeszcze odbije? Pryskane grodylem 3 tyg temu w pelnej dawce 😮 niby nie rosnie, koncowki uschniete, ale ciagle jakas zielona...
I drugie pytanie, moje pszenice sa raczej hobbistyczne i nisko budżetowe raz opryskalem od grzyba, ale widze ze po deszczach pojawia sie maczniak
Na T1 poszlo 1l duett star plus princess 0.5l 
Czy na T2 moge dac jeszcze raz sam duett star bo zostal mi litr
A na reszte Bumper 0.5 l bo zostalo mi z tantego roku? Da to cos czy sobie darowac bo szkoda jezdzic? spacer.pngspacer.png

IMG_20190526_190935.jpg

IMG_20190526_190950.jpg

IMG_20190526_190917.jpg

Edytowano przez gofeer666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj