Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolniczek098    15

Panowie czym tego grzyba załatwić ? I co to w ogóle jest ? Pierwszy raz mam takie coś. Został mi Corbel i propico. Czy sobie poradzą czy czymś innym jechać ?

20190525_161113.jpg

20190525_161131.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9
32 minuty temu, Mareg napisał:

Też mam po 8 w ozonie, szału niby nie ma ale w tamtym roku miałem też 8 i było 6.5 t pomimo suszy 

U mnie jest te 8 ale obsada bardzo dobra się wydaje także teraz kombajn pokaze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rolniczek098 napisał:

Panowie czym tego grzyba załatwić ? I co to w ogóle jest ? Pierwszy raz mam takie coś. Został mi Corbel i propico. Czy sobie poradzą czy czymś innym jechać ?

20190525_161113.jpg

20190525_161131.jpg

mączniak, corbel powinien dać radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie było nic podane od mączniaka na T1 i mączniak sie rozszalał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Pszenica się kłosi wyskoczył mi w jednym przejeżdżie perz - ma ktoś doświadczenie czy zastosować Apyros można na kłuska czy poczekać jak przekwitnie pszenica , opady zrobiło swoje zielsko się panoszy .

zostaw to a po żniwach glifosat Apyros to w czasie krzewienia ale też cudów bym się nie spodziewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29
3 godziny temu, marian_machler napisał:

loquito napisał: Kilka osób polecało sklep http://www.darmark-mrocza.pl/ bo można w nim kupić czysty epokosykonazol 5l za 500zł. Czy ktoś tam robił zakupy, bo tak na próbę dodałem do koszyka 1000szt, opakowań Soprano 5l, dodało bez problemu, jak nigdzie indziej go nie można kupić to tam takie ilości mają, żadnego komunikatu nie było że "brak takiej ilości na magazynie", przesyłka kurierem DHL za 20zł, w sumie waga to ok.7,5t.   @suzuki18l Elatus Era 1l pewnie 220 - 230zł, zależy jakie opakowania.  Wczesną wiosną "kupiłem" Boogie w Pakosie, co prawda tylko 2 szt, ale wszystko było ok. Zamówienie przyjęte, potwierdzone, kasa przelana na konto i .... cisza. Po tygodniu okazało się że zamówionego towaru jednak nie mają na magazynie i zwrócili kasę. Tak że do tej formy zakupu śor, należy podchodzić z pewną rezerwą. Apropo's tego Soprano, to 1000 szt × 5 l. to w tym roku pewnie w całym kraju nie było 😏

Sklep OK przestestowałem 2 szt x 5l.

Zgłosi się do Ciebie telefonicznie ktoś, ale nie wiem czy 1000 szt nie potraktuja jako żart.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Panowie ekolist na ozima można jeszcze podawać bez problemów bo opady trochę przeszkodziły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
2 godziny temu, szymek12345 napisał:

Witam. Mam problem z pszenicą. Proszę poradzić czym można spryskać? Tydzień temu było poszło 0.6Falkoln i 0.4 Artea

 

 

 

20190524_201101.thumb.jpg.8e8f6cf39a480db114ed262b746f7cf7.jpg

 

 

 

 

Jak tydzień temu, to mogą być uszkodzenia po jakimś oprysku i niekorzystnej pogody, więc poczekaj jeszcze trochę i zobaczysz czy po ociepleniu się nie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Matixd napisał:

Pryskal ktoś axialem po wykloszeniu na miotle?

Pryskałem w tamtym roku , pszenicy nic się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami24stdk    0

Pszenica powoli już się kłosi a nie dało wjechać się w pole nadają jeszcze 4 dni deszczu co z zabiegiem t2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Dzisiaj zrobione T2/T3, poszedł Priaxor EC 0,8l + tebukonazol 250 0,5l + adiuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
7 godzin temu, Matixd napisał:

Pryskal ktoś axialem po wykloszeniu na miotle?

U mnie zavzyna się kłosić i dzisiaj pryskałem poprawke axialem bo miotła odbiła po lancecie. Rok temu pryskałem wykłoszoną jarke od owsa i nic negatywnego nie zauważyłem. Nie polecam bo to własne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bill8    0

Czy jest sens/możliwość zwalczenia miotły na pszenicy kiedy kłosy już się pokazały/pokazują? Miotła tak wystrzeliła że się zrównała z wysokością pszenicy ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

W tamtym roku poprawiałem axialem pszenice w 80% już wykłoszoną , żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami24stdk    0

U mnie mówią że jak pszenica kwitnie to nie można pryskac to już sam nie wiem ale chyba lepiej prysnac od tego grzyba co będzie to będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
9 godzin temu, loquito napisał:

Kilka osób polecało sklep http://www.darmark-mrocza.pl/ bo można w nim kupić czysty epokosykonazol 5l za 500zł. Czy ktoś tam robił zakupy, bo tak na próbę dodałem do koszyka 1000szt, opakowań Soprano 5l, dodało bez problemu, jak nigdzie indziej go nie można kupić to tam takie ilości mają, żadnego komunikatu nie było że "brak takiej ilości na magazynie", przesyłka kurierem DHL za 20zł, w sumie waga to ok.7,5t.  

@suzuki18l Elatus Era 1l pewnie 220 - 230zł, zależy jakie opakowania. 

Ja zamawiałem u nich Soprano i wszystko ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

pszenica kłosząc się już jest zapylona, więc kwitnienie jest w niej jedynie symbolicznym wyrzuceniem pylników, bez związku dla przyszłych ziarniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5
45 minut temu, ovi napisał:

W tamtym roku poprawiałem axialem pszenice w 80% już wykłoszoną , żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem

W jakiej dawce dawales axiala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
15 minut temu, dami24stdk napisał:

U mnie mówią że jak pszenica kwitnie to nie można pryskac to już sam nie wiem ale chyba lepiej prysnac od tego grzyba co będzie to będzie 

Kwitnąca pszenica to najlepszy moment na T3 , największa skuteczność w zwalczaniu fuzarioz . Nie pryskamy kwitnącego żyta i pszenżyta(choć tu są różne opinie) Bez nawozów, z insektycydem jeśli potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj