Polecane posty

kamil2509    26

czym można w fazie liscia flagowego zrobić poprawke na dwuliściennne. axial pack przepuścił a przy takich opadach to w żniwa bedzie trzeba suszyć na przyczepach przed zsypaniem od tego zielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
11 godzin temu, sports2011 napisał:

Stabilanem pryskane było 17.04. w dawce 1.0  l/ha razem z nawóz odżywka immuno activ 0,10l/ha plus bio algen 0,200 ml/ha . 18.04.na chwasty axial 0,5l/ha wspomagacz protektor 1l/ha..30.04 -sokół 460 EC 0,6L ha plus odżywka spice pro 5l/ha . 17.04 była faza pirwszego kolanka i prawdopodobnie w tym czasie był przymrozek. Dodam,że takie same środki dawane były na dwóch innych polach pszenicy w tym samym okresie  i nic tam się nie dzieje, z tym,że na tych dwóch innych działkach na jesień nie były pola pryskane na chwasty, a na tej pierwszej jesienią było pryskane. Czy może to jest powód??

po mojemu troszkę przesadziłeś. 17 - regulator a 18 herbicyd, do tego jeszcze przymrozek, może jeszcze jakaś cecha odmianowa i mamy problem :( Ja po regulatorach przez 3 dni nie wchodze w pole. A regulator i herbicyd to jedna grupa chemiczna.

Na tych innych polach ta sama odmiana czy inna?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, yacenty napisał:

po mojemu troszkę przesadziłeś. 17 - regulator a 18 herbicyd, do tego jeszcze przymrozek, może jeszcze jakaś cecha odmianowa i mamy problem :( Ja po regulatorach przez 3 dni nie wchodze w pole. A regulator i herbicyd to jedna grupa chemiczna.

Na tych innych polach ta sama odmiana czy inna?

Nie zawsze występują negatywy łączenia regulatorów i herbicydów. Ja mieszałem Lanceta i Modusa, były badania łączenia CCC i Chwastoxa lub chlorosylfonomocznika nawet w fazie nierozwiniętego liścia flagowego i nigdzie skutków ubocznych nie obserwowali. A tu jest odstęp dzień czasu nawet pomiędzy zabiegami. Moim zdaniem to przymrozek lub zbyt duże dawki. Poza tym przesądzić mogły te dodatki alg lub krzemu z potasem. Kolejną rzeczą jest to, że herbicyd powinien iść przed regulatorem jak już 2 przejazdy wykonujemy.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0
4 minuty temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Nie zawsze występują negatywy łączenia regulatorów i herbicydów. Ja mieszałem Lanceta i Modusa, były badania łączenia CCC i Chwastoxa lub chlorosylfonomocznika nawet w fazie nierozwiniętego liścia flagowego i nigdzie skutków ubocznych nie obserwowali. A tu jest odstęp dzień czasu nawet pomiędzy zabiegami. Moim zdaniem to przymrozek lub zbyt duże dawki. Poza tym przesądzić mogły te dodatki alg lub krzemu z potasem.

Panowie mam pytanie.

Pszenica jara bardzo intensywnie rosnie po tych deszczach, boję sie czy ustoli, siana 01.03 pojawia sie już liść flagowy czy mogę jeszcze zastosować sam stabilan zostało mi kilka litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
16 minut temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Nie zawsze występują negatywy łączenia regulatorów i herbicydów. Ja mieszałem Lanceta i Modusa, były badania łączenia CCC i Chwastoxa lub chlorosylfonomocznika nawet w fazie nierozwiniętego liścia flagowego i nigdzie skutków ubocznych nie obserwowali. A tu jest odstęp dzień czasu nawet pomiędzy zabiegami. Moim zdaniem to przymrozek lub zbyt duże dawki. Poza tym przesądzić mogły te dodatki alg lub krzemu z potasem. Kolejną rzeczą jest to, że herbicyd powinien iść przed regulatorem jak już 2 przejazdy wykonujemy.

to że są testy to bardzo dobrze, ale po co kusić los? tym bardziej jak sam piszesz tutaj nie poszły tylko 2 składniki ale znacznie więcej, 2 stresy dla rośliny wygerowane przez nas plus stres od pogody. Z tego tytułu coraz więcej chemii rozkładamy na oddzielne zabiegi, choć nie ukrywam były takie sytuacje ze w zbiorniku lądowało 10-12 różnych specyfików. Chwilami to się zastanawiałem kiedy ten opryskiwacz wybuchnie. :)

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, yacenty napisał:

to że są testy to bardzo dobrze, ale po co kusić los? tym bardziej jak sam piszesz tutaj nie poszły tylko 2 składniki ale znacznie więcej, 2 stresy dla rośliny wygerowane przez nas plus stres od pogody. Z tego tytułu coraz więcej chemii rozkładamy na oddzielne zabiegi, choć nie ukrywam były takie sytuacje ze w zbiorniku lądowało 10-12 różnych specyfików. Chwilami to się zastanawiałem kiedy ten opryskiwacz wybuchnie. :)

Jak na razie mój rekord to 10 specyfików i pewnie minimum 12 substancji aktywnych (2 grzyby, mocznik, magnez, lancet, robak, mikro, kwas cytrynowy, adiuwant, regulator) bez skutków ubocznych.

Na wiosenne będzie zupa, ale bez herbicydu już.

Na łubin też pójdzie zupa bo działka zbyt daleko ( magnez, mikro, 2 grzyby, na jednoliścienne, na dwuliścienne, kwas, na robale) i będzie dobrze, znaczy się już zupa przetestowana.

To wszystko zależy od dawki i warunków na polu oraz pogody, nawet nie od samych substancji co coraz częściej jest badane.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Pany po ostatniej ulewie spadło 40l i Desamo wygląda tak liść flagowy jest tj zlamany miał ktoś tak u siebie? PS. Da się wstawić zdjęcie przez apke?

desamo__5493c8f77d7a198e63320be9b819ec85.jpg

Edytowano przez kamilc017
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
14 minut temu, kamilc017 napisał:

Pany po ostatniej ulewie spadło 40l i Desamo wygląda tak liść flagowy jest tj zlamany miał ktoś tak u siebie? PS. Da się wstawić zdjęcie przez apke?

desamo__5493c8f77d7a198e63320be9b819ec85.jpg

 

dzwoń do ubezpieczalni :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

A można mieszać Bumpera z Cerone w dawkach podanych na opakowaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a czemu nie można? 2 zupełnie różne produkty - fungi i regulator, nie powinno się nic dziać z naciskiem na NIE POWINNO, bo sam takiej mieszaniny nie stosowałem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
6 minut temu, yacenty napisał:

dzwoń do ubezpieczalni :(

Żeby dzwonić to trzeba ubezpieczać u nas upraw się nie ubezpiecza bo są chore stawki i takie zjawiska pogodowe trafiają się raz na x lat, pytam jakie są skutki? Odrzuci czy co, kłos za góra pare dni będzie na wierzchu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

no nie wiem czemu, wolę się upewnić i zapytać niż potem pluć sobie w brodę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
yacenty napisał:

16 minut temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Nie zawsze występują negatywy łączenia regulatorów i herbicydów. Ja mieszałem Lanceta i Modusa, były badania łączenia CCC i Chwastoxa lub chlorosylfonomocznika nawet w fazie nierozwiniętego liścia flagowego i nigdzie skutków ubocznych nie obserwowali. A tu jest odstęp dzień czasu nawet pomiędzy zabiegami. Moim zdaniem to przymrozek lub zbyt duże dawki. Poza tym przesądzić mogły te dodatki alg lub krzemu z potasem. Kolejną rzeczą jest to, że herbicyd powinien iść przed regulatorem jak już 2 przejazdy wykonujemy.

to że są testy to bardzo dobrze, ale po co kusić los? tym bardziej jak sam piszesz tutaj nie poszły tylko 2 składniki ale znacznie więcej, 2 stresy dla rośliny wygerowane przez nas plus stres od pogody. Z tego tytułu coraz więcej chemii rozkładamy na oddzielne zabiegi, choć nie ukrywam były takie sytuacje ze w zbiorniku lądowało 10-12 różnych specyfików. Chwilami to się zastanawiałem kiedy ten opryskiwacz wybuchnie. :)

Od mieszania ze sobą wszelakich "zielonych wód" różniących się nalepką na bańce, raczej nie wybuchnie 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
10 minut temu, kamilc017 napisał:

Żeby dzwonić to trzeba ubezpieczać u nas upraw się nie ubezpiecza bo są chore stawki i takie zjawiska pogodowe trafiają się raz na x lat, pytam jakie są skutki? Odrzuci czy co, kłos za góra pare dni będzie na wierzchu,

pobity liść flagowy, złamane zdzbło, miałem kiedyś burze w czerwcu, wygladało podobnie - zebraliśmy 3-3.5 tony, po drugiej stronie wsi, gdzie ta burza nie doszła było normalnie 7.

10 minut temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

a czy ubezpieczyciel coś pomoże, chyba nie bardzo...

czemu ma nie pomóc? sam tej rośliny nie złamał tylko burza, wichura. Ja bym zgłaszał.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

O taką odpowiedź liczyłem dzięki. Zaraz pójdę na Hondie i Rotaxa i sobie porównam czy też tam to się stało, no cóś zobaczymy w żniwa jaki będzie plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
7 minut temu, kamilc017 napisał:

Żeby dzwonić to trzeba ubezpieczać u nas upraw się nie ubezpiecza bo są chore stawki i takie zjawiska pogodowe trafiają się raz na x lat, pytam jakie są skutki? Odrzuci czy co, kłos za góra pare dni będzie na wierzchu,

Jeśli przerwało tkanki to odrzuci, to że złamało nie znaczy że odrzuci, jak będzie wychodził kłos to będziesz wiedział czy flagowy poszedł się.. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, yacenty napisał:

pobity liść flagowy, złamane zdzbło, miałem kiedyś burze w czerwcu, wygladało podobnie - zebraliśmy 3-3.5 tony, po drugiej stronie wsi, gdzie ta burza nie doszła było normalnie 7.

czemu ma nie pomóc? sam tej rośliny nie złamał tylko burza, wichura. Ja bym zgłaszał.

pomijając chore stawki ubezpieczeniowe i cięcie szkód jak się da przez ubezpieczyciela to często się nawet składka nie zwraca. No chyba że będzie duży procent lub szkoda całkowita.

Mi ubezpieczyciel z PZU latał po dachu (ubezpieczenie budynków rolniczych) i mierzył każdą dziurę po wichurze co do centymetra, a że było ze 20 dziur po 10 cm kwadratowych to należała mi się wg. jegomośca jedna tafla 1,25x1,5m blachodachówki pomimo że było tych tafli uszkodzonych kilka na połowie dachu. Uzyskałem odszkodowanie, ale nie pokryło ono szkód a tylko składkę. Z ubezpieczeniami upraw od wszelakich szkód jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to czym te dziury ci zrobiło w blachodachówce? samolot ci spadł czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
13 minut temu, kopin napisał:

to czym te dziury ci zrobiło w blachodachówce? samolot ci spadł czy jak?

kamienie panie, kamienie i papa z dachu sąsiedniego poderwana (za którą materiałowo prawie zwrócili w 80%), no i kawałki białej dziurawki podziurawiły. Takie rzeczy. Ale to kilka lat temu jak przez centrum tornada przechodziły ;). Co ciekawe zboże wtedy ustało.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Panowie dlaczego liść flagowy ma taką zgieta końcówkę? Odmiana arkadia i hondia mają tak samo.

20190524_161205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj