Polecane posty

Mich9    671
Agrest napisał:

Albo robotników przymusowych tam grzebali😥

Lepiej nie bo mi tam jeszcze wykopaliska zrobią i będzie problem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
17 minut temu, loquito napisał:

Poczytaj o fazach rozwojowych pszenicy, wpisz w google: BBCH pszenica i pójdź w pole i pooglądaj rośliny. A dlaczego miałby liść flagowy nie urosnąć? Urośnie, zacznie wychodzić kłos i pomiędzy kłosem a pomiędzy punktem zaczepienia liścia flagowego do źdźbła a kłosem będzie dokłosie. Jabłka na jabłoni też bezpośrednio z gałęzi nie wyrastają. 

To rozumiem tylko jak pisze lisc flagowy nie jest za duzy a juz klos widac, wiem ze jest doklosie jeszcze tylko pytałem o sam liść, bo pszenice mam drugi raz na polu w sumie :) Tak pozatym 9-11 pięter na pszenice to duzo czy malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

9-11 pięterek bardzo fajny wynik, ale ważne ile utrzyma do żniw i zależy ile jest ziarniaków w pięterku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Wczoraj t2 priaxorem 1,10l, kolo 60litrow ostatnio spadlo, n3 na większość przed flaga rzucilem, ogl jest az czarna, tylko obsada nie za duza przez susze miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
35 minut temu, skus0804 napisał:

Panowie proszę o pomoc w mojej pszenicy co może jej dolegać 

Na T1 dałem mondatak plus til turbo 

tydzien temu był zabieg usztywnienia modus na flagowy plus mocznik, siarczan i odżywki makro i mikro nie dałem żadnych fungicydow bo pszenica była czysta a teraz co jej dolega pomocy 

 

969D6B06-B7DF-49F8-9C1F-8E790A5BADC0.jpeg

999F5F7C-F8A7-4D26-9EF8-86618BB84F53.jpeg

87D8DABC-C5A3-42AD-96CB-08616C56F634.jpeg

Zerknij parę stron wcześniej poruszany był podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Też mi się tak wydaje. Chyba triazole w  sporych dawkach mogą to zatrzymać.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Łączył ktoś cerone z modusem na flage? Po polach wychodzi mi 0.17l moddusa na ha. I nie wiem czy dokupić modusa czy może cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
2 godziny temu, skus0804 napisał:

Panowie proszę o pomoc w mojej pszenicy co może jej dolegać 

Na T1 dałem mondatak plus til turbo 

tydzien temu był zabieg usztywnienia modus na flagowy plus mocznik, siarczan i odżywki makro i mikro nie dałem żadnych fungicydow bo pszenica była czysta a teraz co jej dolega pomocy 

 

969D6B06-B7DF-49F8-9C1F-8E790A5BADC0.jpeg

999F5F7C-F8A7-4D26-9EF8-86618BB84F53.jpeg

87D8DABC-C5A3-42AD-96CB-08616C56F634.jpeg

Nie śpieszyłbym się tak z tym DTR. Zaczyna się od plamek, ale nie tak idealnych i wyrazistych. Wiele odmian pszenicy ma coś podobnego w mniejszej lub większej skali i wcale nie jest  to DTR, a przeważnie niedobory, reakcja na jakiś środek lub coś naturalnego. Obserwuj to, jak plamki zaczną zmieniać kolor, wtedy interwencja, bo teraz możesz stracić niepotrzebnie 200zł. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam,mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wprost oraz kłosy są poskręcane .Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to choroba czy oprysk jakiś zaszkodził??

 
  • ZgłośWitam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

IMG_20190522_205227.jpg

IMG_20190522_205243.jpg

IMG_20190522_210329.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
WiesiekTraktorzysta napisał:

2 godziny temu, Krzysiek89 napisał:

Do jakiej fazy zbóż można dawać odżywki z mikroelementami?

W teorii do kwitnienia...  kłoszenia (przed kwitnieniem)... jeszcze zależy czym.

Pszenica u mnie zaczyna się kłosić, czy do T2 warto jeszcze dodać Plonvit zboże, czy już nie ma sensu? Wcześniej cały czas padało i nie było możliwości wjazdu w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
29 minut temu, Krzysiek89 napisał:

Pszenica u mnie zaczyna się kłosić, czy do T2 warto jeszcze dodać Plonvit zboże, czy już nie ma sensu? Wcześniej cały czas padało i nie było możliwości wjazdu w pole.

Ja dodam u siebie na początku kłoszenia drGreena Zboże w minimalnej dawce, bo większą i tak sensu nie będzie miała w tej fazie. Tylko trzeba uważać na ilość Cu i Boru- nie mogą być teraz zbyt duże dawki.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/czy-zboza-powinno-sie-dokarmiac-borem,68815.html

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Coś czytałem że pszenica która się położyła przed koszeniem ma większą szansę na podniesienie, niż ta którą się już wykłosiła, także nci innego mi nie pozostało jak mieć nadzieję że w końcu przestanie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
6 godzin temu, Mich9 napisał:

Dostała tylko 150 kg azotu specjalnie skręciłem bo dobra ziemia 2 litry ccc i 0,3 moddusa ale wysoko i tak powyżej pasa

Teraz pytanie przy jakiej pogodzie, w jakich godzinach i w jakiej fazie to robiłeś i czy coś oprócz ccc i moddusa poszło. I jaka odmiana?

2 godziny temu, loquito napisał:

Więc np. Duet Ultra 0,5 lub może Menara 0,5l. 

To rekord 125 sc już ma sobie nie poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Krzysiek89 napisał:

rwWWiesiekTraktorzysta napisał: 2 godziny temu, Krzysiek89 napisał: Do jakiej fazy zbóż można dawać odżywki z mikroelementami? W teorii do kwitnienia...  kłoszenia (przed kwitnieniem)... jeszcze zależy czym. Pszenica u mnie zaczyna się kłosić, czy do T2 warto jeszcze dodać Plonvit zboże, czy już nie ma sensu? Wcześniej cały czas padało i nie było możliwości wjazdu w pole.

Plonvitów to wogóle nie ma sensu dodawać, chyba że w początkowej fazie strzelania w żdżbło i w dawce 5l/ha 😋

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
6 godzin temu, Mecha napisał:

Teraz pytanie przy jakiej pogodzie, w jakich godzinach i w jakiej fazie to robiłeś i czy coś oprócz ccc i moddusa poszło. I jaka odmiana?

To rekord 125 sc już ma sobie nie poradzić?

Może być rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
8 godzin temu, sports2011 napisał:

Witam,mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wprost oraz kłosy są poskręcane .Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to choroba czy oprysk jakiś zaszkodził??

 

  • ZgłośWitam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

IMG_20190522_205227.jpg

IMG_20190522_205243.jpg

IMG_20190522_210329.jpg

A nie mieszałeś przypadkiem moddusa z CCC gdzieś ostatnio? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0
Napisano (edytowany)
57 minut temu, ravoj napisał:

A nie mieszałeś przypadkiem moddusa z CCC gdzieś ostatnio? 

Stabilanem 750 jechalem pszenice... Z tym że jesienią pryskalem pole na chwasty i poprawiałem 30 kwietnia a axialem na miotle zbożowa.. może to zaszkodziło ??

Edytowano przez sports2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Sokół ma 3 substancje, Spiroksamina, Tebukonazol, Triadimenol bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja wiem co ma sokół w składzie ale pytałem z tego względu bo kolega wyżej pisał że sokołem poprawiał na miotle. Ale widzę już że poprawił post. Axial ma szerokie okno stosowania do liścia flagowego. Czytałem też że w późniejszych fazach stosowali i bylo bez uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 godzinę temu, sports2011 napisał:

Stabilanem 750 jechalem pszenice... Z tym że jesienią pryskalem pole na chwasty i poprawiałem 30 kwietnia a axialem na miotle zbożowa.. może to zaszkodziło ??

Kiedy CCC kiedy Axial? w jakich dawkach? Jaka faza rośliny wtedy była? Coś jeszcze wtedy dawałeś? Jakiś przymrozek w okolicach zabiegu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj