Polecane posty

marian_machler    326

My tego się nie dowiemy jak dokładnie było, ale pewne jest, że Basf - owi nie "było na rękę" wprowadzanie na rynek epoksykonazolu przez innych producentów 😉 Niestety taki jest "byznes" wielkich korporacji 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Hej na t2 mam azyskrobina chlorotaloni 500 i propikonazol 250ec.mozna to mieszać? i w jakiej ilości żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Według mnie BASF jest jedynym producentem czystego epoksykonazolu. Inne firmy kupują czysty epoksykonazol od BASF i robią finalny produkt. Widocznie BASF uznał, że lepiej zarobi na finalnym produkcie niż na hurtowej sprzedaży czystego epoksykonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Widzę że żółta karłowatość też się wkradła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Agrest napisał:

Widzę że żółta karłowatość też się wkradła

Szybciej septorioza liści zainfekowane na jesieni to o czym piszesz to  w tej fazie już pszenica w kolorach teczy by była.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Spójrz na tą karłowo roślinę na ostatnim zdjęciu i na pierwszym planie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
11 minut temu, Agrest napisał:

Widzę że żółta karłowatość też się wkradła

ciort wie czy to karłowatość czy choroba, ale poszły odpowiednie opryski i pszenica LUX.Teraz poszło Fandango to utrzyma ją już zdrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W Fandango 1l jest 100g strobiluryny i to nie jakieś najlepszej, a do żniw ponad 2 miesiące takze utrzyma ją do żniw ale w jakiej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Wiadomo że o plon trzeba dbać ,ale panowie bez przesady,jeśli pola zaczną być sterylne i na wszelki wypadek walone na robala,na grzyba (a to jeszcze dodam coś żeby dłużej działało)to będzie jak z naszymi dziećmi,coraz bardziej chorują ,większość to alergiki ,bo wszystko gotowane,przetworzone sterylne.

Talk to my daleko nie zajedziemy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kopin napisał:

Wiadomo że o plon trzeba dbać ,ale panowie bez przesady,jeśli pola zaczną być sterylne i na wszelki wypadek walone na robala,na grzyba (a to jeszcze dodam coś żeby dłużej działało)to będzie jak z naszymi dziećmi,coraz bardziej chorują ,większość to alergiki ,bo wszystko gotowane,przetworzone sterylne.

Talk to my daleko nie zajedziemy

 

generalnie to tak, jeżeli to nie będzie typowo na konsumpcję szło, no i też nikt nie wie jaka będzie pogoda. Ja tam zacząłem pryskać na grzyba paszówkę bo nawet słoma na podściółkę będzie zdrowsza (ale nie jałowa bo na kłos to raczej nie pryskam). Problem jest z czernią w słomie- kurzy się jak nie wiem co, a że kombajn wynajęty to się czeka czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Pytanie do R2 bo myślę w tym roku wykonać jeśli pogoda pozwoli. Na R1 na części poszło 0,5 Medax a na drugiej 0,4 moddusa. Myślę dać jeszcze 0,2 moddusa pszenica jest w fazie od początku wychodzenia flagi do rozwiniętej flagi. Kiedy najlepiej zastosować by nie było negatywnego wpływu na kłos/plon? Czy lepiej sobie odpuścić? Teraz jest mniej więcej na wysokości 60cm. Wody nie brakuje nawet już za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, usieq96 napisał:

Pytanie do R2 bo myślę w tym roku wykonać jeśli pogoda pozwoli. Na R1 na części poszło 0,5 Medax a na drugiej 0,4 moddusa. Myślę dać jeszcze 0,2 moddusa pszenica jest w fazie od początku wychodzenia flagi do rozwiniętej flagi. Kiedy najlepiej zastosować by nie było negatywnego wpływu na kłos/plon? Czy lepiej sobie odpuścić? Teraz jest mniej więcej na wysokości 60cm. Wody nie brakuje nawet już za dużo.

Ja moddusa 0,2l zastosowałem w tej samej fazie tj do połowy liścia flagowego, na w pełni rozwinięty mi się wydaje że może kłos skrócić, ale wg badań to nie ma wpływu na plon podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

ależ skąd, kłosa w tej fazie Ci nie skróci 😜 problemem przy zbyt późnym zastosowaniu trineksapu badź etefonu może być wyjście kłosa z pochwy liściowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Kurde u mnie to dopiero flagowy wychodzi i nie wiem czy pryskac czy czekać z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

loquito napisał:

W Fandango 1l jest 100g strobiluryny i to nie jakieś najlepszej, a do żniw ponad 2 miesiące takze utrzyma ją do żniw ale w jakiej kondycji.

Akura fluoksastrobina jest jedną z "lepszych" strobiluryn (w porównaniu np. z trifloksystrobiną, czy krezoksymem metylu), ale faktem jest że Fandango w dawce 1l/ha wypada raczej skromnie (finansowo na bogato). .uj by Bayera nie strzelił, gdyby było w nim chociaż po 125g obydwu składników 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według mnie azoksystrobina i pikoksystrobina (która została z jakiś powodów wycofana) należą do lepszych strobiluryn reszta to są jakieś "dodatki" do triazoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Co jeden to lepszy. Teraz prym wiedzie specjalista ravoj który nie dawno zadawał kretyńskie pytanie za pytaniem, teraz jest tu guru. Jak widzę filozofujesz ale nie odpowiedziałeś wprost co w przypadku gdy jest mowa o zwiększeniu dawki azotu i podaniu jej w fazie liścia flagowego a nie dzieleniu tej samej dawki na 2 lub 3. Książki książkami ale sprawdzałeś to? Robiłeś doświadczenie ze zwiększeniem azotu i podaniem go na kłos?

broody od kiedy po modusie są kłopoty z wykloszeniem? Po etafonie owszem ale nie po modusie!

Agrest gdzie na tych zdjęciach jest karłowata roślina? Nawet jeżeli jest gdzie tego nie widzę to myslisz ze to problem tej uprawy? Mysle ze szukasz czepiania i próbujesz być na sile mądry. Rośliny zdrowe i o to chodzi a nie ze na jednej zobaczyłeś przebarwienia 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, masa24 napisał:

Co jeden to lepszy. Teraz prym wiedzie specjalista ravoj który nie dawno zadawał kretyńskie pytanie za pytaniem, teraz jest tu guru. Jak widzę filozofujesz ale nie odpowiedziałeś wprost co w przypadku gdy jest mowa o zwiększeniu dawki azotu i podaniu jej w fazie liścia flagowego a nie dzieleniu tej samej dawki na 2 lub 3. Książki książkami ale sprawdzałeś to? Robiłeś doświadczenie ze zwiększeniem azotu i podaniem go na kłos?

broody od kiedy po modusie są kłopoty z wykloszeniem? Po etafonie owszem ale nie po modusie!

Agrest gdzie na tych zdjęciach jest karłowata roślina? Nawet jeżeli jest gdzie tego nie widzę to myslisz ze to problem tej uprawy? Mysle ze szukasz czepiania i próbujesz być na sile mądry. Rośliny zdrowe i o to chodzi a nie ze na jednej zobaczyłeś przebarwienia 

Potwierdzam, po moddusie nie ma mowy o takich problemach. Na gospodarstwie znajomego były robione doświadczenia z dawką moddusa. Na jednym półmetku poszło 1,2l/ha! I normalnie się wykłosił, żadnych przypaleń czy cokolwiek. Był oczywiście najkrótszy Kłos i bardzo niska pszenica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
12 minut temu, masa24 napisał:

 

Agrest gdzie na tych zdjęciach jest karłowata roślina? Nawet jeżeli jest gdzie tego nie widzę to myslisz ze to problem tej uprawy? Mysle ze szukasz czepiania i próbujesz być na sile mądry. Rośliny zdrowe i o to chodzi a nie ze na jednej zobaczyłeś przebarwienia 

Coś cię boli że próbujesz ciśnienie podnieść? Wypij kawę. 

Jak ślepy jesteś to nie zobaczysz. Ja widzę bo mam takie same rośliny na polu. Tu nie ma wpływu na plon ale zjawisko występuje jak na większości pół. I to stwierdziłem.

Właśnie pokazałeś że na siłę próbujesz być mądry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Z tą karłowatoscia na zdjeciu to pewnie chodzi o ta roślinke

20190517_124611.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie również są miejsca gdzie wystąpiła

 

kar.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

Panowie dziś mam okienko pogodowe do jutra bez opadów jechać z t2 jak od niedzieli cały tydzień opady prognozują?? Nie obniży to skuteczności zabiegu? Czy czekać do poprawy pogody, niestety mączniak szaleje na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj