Polecane posty

aezakmi666    21

Zamojszczyzna ok Skierbieszowa Grabowca chętny ktoś na słomę za obornik z 5 ha ? Pytam bo pszenica lekka regulacja ale wysokie rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Mieszkał ktoś Cerone z Moddusem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 godziny temu, greg91 napisał:

Miałem Desamo i dwa razy skracania i nie ustała

Jakie nawożenie i jaka klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Nie chodzi o klasę gleby, tylko raczej wypadałoby zapytać czy wystąpiły warunki pogodowe, powodujące wyleganie.. Roślina samoistnie nie wylegnie, choćby miała potencjał na 12 t/ha !! Gro osób tutaj dyskutujących żyje w mentalności, że pszenica jak jest uprawiana na dobrej glebie i nawożona wysokimi dawkami azotu, sama z siebie "się kładzie" 😄

Widocznie regulatory były użyte wadliwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
1 minutę temu, marian_machler napisał:

Nie chodzi o klasę gleby, tylko raczej wypadałoby zapytać czy wystąpiły warunki pogodowe, powodujące wyleganie.. Roślina samoistnie nie wylegnie, choćby miała potencjał na 12 t/ha !! Gro osób tutaj dyskutujących żyje w mentalności, że pszenica jak jest uprawiana na dobrej glebie i nawożona wysokimi dawkami azotu, sama z siebie "się kładzie" 😄

Widocznie regulatory były użyte wadliwie..

Otóż to, jak przyjdzie wichura, to i powali pszeniczke rokującą na 6 ton i 2 razy usztywnianą😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
JozB napisał:

1 minutę temu, marian_machler napisał:

Nie chodzi o klasę gleby, tylko raczej wypadałoby zapytać czy wystąpiły warunki pogodowe, powodujące wyleganie.. Roślina samoistnie nie wylegnie, choćby miała potencjał na 12 t/ha !! Gro osób tutaj dyskutujących żyje w mentalności, że pszenica jak jest uprawiana na dobrej glebie i nawożona wysokimi dawkami azotu, sama z siebie "się kładzie" 😄

Widocznie regulatory były użyte wadliwie..

Otóż to, jak przyjdzie wichura, to i powali pszeniczke rokującą na 6 ton i 2 razy usztywnianą😁

No może powinienem dodać, że w przypadku porażenia łamliwością i zgorzelą podstawy źdźbła, pszenica (i nie tylko) może również "się złamać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Nawożenie wgranicy 180N klasa ziemi 3 też po pierwszej regulacji się wachałem czy jeszcze ją skracać bo wyglądała niska mimo to poszło drugie skracanie plon był przyzwoity ale pogoda też napsociła przeszła ulewa i t1 może było kiepskie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
2 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

mieszalem wraz z t2 zamienniki

W jakich dawkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, piotrdd napisał:

Dając N3 musisz mieć dobrze chronioną pszenice wtedy da to zwyżke plonu w sprzyjających warunkach ja zawsze przyjmowałem od 500kg do 1000kg, musisz też wiedzieć że N3 może obniżyć plon na rzecz parametrów (wysokie białko,gluten a niska gęstość i plon jedzie w dół) mówię o dawce danej kiedy jeszcze liść flagowy  w połowie się ukazał 

Bzdury pleciesz 😊

 

 ☺️

  • wilgotność – waży
  • zawartość zanieczyszczeń ogółem –waży
  • liczba opadania – waży
  • gęstość – waży
  • białko – waży

I ktoś wierzy, że azot na kłos daje zwyżkę plonu o tonę!!!!!! 

Brawo. 

Daj mi tu szybko badania i literaturę, bo zgłaszam Cię do admina za herezje.

Wiara jest Twoja i nie wciskaj jej ludziom na siłę!!!  daj mi dowód, badania, doświadczenia cokolwiek zamiast tego swojego "przyjmowałem". 

Coś tam słyszałeś ale mieszasz sobie i forumowiczom w głowie. 

To nie trzecia dawka azotu zmniejsza plon, tylko dzielenie zbyt małej ilości azotu na 3 dawki zmniejsza plon, bo dwie pierwsze dawki są niewystarczające a to one decydują o plonie. 

Tutaj masz cytat z pierwszego lepszego artykułu: 

"W strategii nawożenia azotowego zbóż, a pszenic jakościowych w szczególności, z góry trzeba założyć poziom nawożenia azotem i pozostałymi składnikami pokarmowymi pod zakładany plon. Jeżeli w tych założeniach planowane jest zastosowanie w pszenicy do 120 kg N/ha – nie ma sensu dzielić azotu na trzy dawki. W licznych badaniach podział takiej dawki na trzy, z tą ostatnią w czasie kłoszenia,  powodował nawet  spadek plonowania pszenicy w porównaniu ze 120 kg N/ha zastosowanymi w dwóch dawkach. Plon był nieco niższy, ale trzeba zaznaczyć, że trzecia dawka wyraźnie poprawiła zawartość białka i glutenu." 

Jest  wiele, bardzo wiele doświadczeń i zero zwyżki plonu a u Ciebie tona!! Doktorat możesz pisać bracie.

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
5 godzin temu, Kobek napisał:

Mam pytanie. Pszenica Desamo dostała około 180N i tylko 0,3 Moddusa, bo wcześniej było sucho, a teraz wody zaczyna być więcej i zastanawiam się czy ustoi?

U mnie w tamtym sezonie Desamo dostało 230kg N i z 20kg N dolistnie, R1 0.3moddus + 1l ccc, R2 0.2l moddus, plon 10.5t, warunki bez jakichś tam wichur z deszczem, wysokość około 80cm jak dobrze pamiętam, ale nic złego się z nią nie działo tzn, nie próbowała sie wykładać. Tutaj filmik. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Dobra, dosyć gwiazdorstwa P. Ravoja 😝 Czy u Was też nie można nigdzie kupić epoksykonazolu ? Mam zeszłoroczne zapasy Priaxora i na T2 epoksy byłby najbardziej odpowiedni, a nigdzie go "ni ma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
Napisano (edytowany)

No właśnie jak przyjdzie jakaś ulewa to może być różnie ale tego nie wiemy. Dorzucę do T2 chyba 0,2 Moddusa i zobaczymy co będzie.

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Kolego @ravoj badania naukowe biorą pod uwagę podzielenie całkowitej dawki na 2 albo 3 rzuty, ale nie znalazłem nigdzie jakie jest wpływ dodatkowych powiedzmy 30 kg N podanych na kłos... Czytałem to co przytoczyłeś i tam jest tylko opisana sytuacja 120 kg N w opcji 2x60 i 3x40. A tutaj ja i Koledzy @piotrdd @Agrest chyba też debatujemy nad bonusowym azotem, czyli bardziej opcji 2x60 + 30. Dlatego nie neguj tego co piszemy, bo to na pewno ma wpływ na plon tylko sęk w tym ile taka inwestycja przyniesie zysku ;)  także z podpalaniem stosu jeszcze poczekaj :P
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
58 minut temu, ravoj napisał:
  • wilgotność – waży
  • zawartość zanieczyszczeń ogółem –waży
  • liczba opadania – waży
  • gęstość – waży
  • białko – waży

I ktoś wierzy, że azot na kłos daje zwyżkę plonu o tonę!!!!!! 

Brawo. 

Daj mi tu szybko badania i literaturę, bo zgłaszam Cię do admina za herezje.

Wiara jest Twoja i nie wciskaj jej ludziom na siłę!!!  daj mi dowód, badania, doświadczenia cokolwiek zamiast tego swojego "przyjmowałem". 

Coś tam słyszałeś ale mieszasz sobie i forumowiczom w głowie. 

To nie trzecia dawka azotu zmniejsza plon, tylko dzielenie zbyt małej ilości azotu na 3 dawki zmniejsza plon, bo dwie pierwsze dawki są niewystarczające a to one decydują o plonie. 

Tutaj masz cytat z pierwszego lepszego artykułu: 

"W strategii nawożenia azotowego zbóż, a pszenic jakościowych w szczególności, z góry trzeba założyć poziom nawożenia azotem i pozostałymi składnikami pokarmowymi pod zakładany plon. Jeżeli w tych założeniach planowane jest zastosowanie w pszenicy do 120 kg N/ha – nie ma sensu dzielić azotu na trzy dawki. W licznych badaniach podział takiej dawki na trzy, z tą ostatnią w czasie kłoszenia,  powodował nawet  spadek plonowania pszenicy w porównaniu ze 120 kg N/ha zastosowanymi w dwóch dawkach. Plon był nieco niższy, ale trzeba zaznaczyć, że trzecia dawka wyraźnie poprawiła zawartość białka i glutenu." 

Jest  wiele, bardzo wiele doświadczeń i zero zwyżki plonu a u Ciebie tona!! Doktorat możesz pisać bracie.

dobra dobra panie mądry ale jak ktoś dał 140 kg w dwóch pierwszych dawkach i dorzuci w 3 ze 30 kg w fazie pojawiającego się liścia flagowego ? to wpłynie to na zwiekszenie plonu w końcu czy nie ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
1 godzinę temu, pieter1991 napisał:

@marian_machler Jeśli nie lękasz się e-zakupów ŚOR to tutaj mają Safira tylko cena kiepska :P
 
http://www.darmark-mrocza.pl/Grzybobójcze-46.html
Za to Duett Ultra w dobrej cenie i nie wiem czy nie byłby lepszą opcją :P W dodatku miałbyś 2 produkty od BASF na podobno super nośnikach i 4 substancje  :D

Ja brałem od nich i wszystko ok 🙂ale Intizam byłby chyba lepszy więcej epoksy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Intizam to to samo co Duett Ultra, tylko pod inną nazwą handlową. Generalnie kupuję śor w pobliskich punktach, ale zdażyło się zamówić coś na "rolno ogrodniczy", czy w "dla roślin" i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
9 godzin temu, mds212 napisał:

Co poleciacie na t1 w pszenicy jarej?

Duett star wystarczy.Na flagowy coś ze strobiluryną i triazolem.Jadę w tym roku duetem i Tocata duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Dla roślin- zamawiam wszystkie środki z tego sklepu, przy większej ilości telefonicznie można wynegocjować fajne ceny. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

To sobie zamawiaj, ceny mają mocno przesadzone i pewnie po negocjacjach masz to co w normalnym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

Dla nie jedenego liczy się satysfakcja że coś wynegocjował i jeszcze większa satysfakcja jak kupił coś ,,złotówkę" taniej jak gdzie indziej.

Choć znam przypadki że klient u mnie mówi że gdzie indziej ma taniej o 5zł, a nie raz wyszło że jest drożej jak u mnie o 5 czy 10zł i albo za jakiś czas wraca z bajkami że podrożało albo najczęściej że sie skończyło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Sporo tego kupuje i u nich najlepiej cenowo wychodzi w porównaniu do okolicnych sklepów czy innych internetowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224
1 godzinę temu, kamil255 napisał:

Dla roślin- zamawiam wszystkie środki z tego sklepu, przy większej ilości telefonicznie można wynegocjować fajne ceny. Polecam

Przy większej tzn. jakiej też z stąd kupuje, dla jedego więcej to 2000 a innego 20000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj