Polecane posty

Gość   
Gość

adam19750609 napisał: 31 minut temu, Riczson napisał: Co będzie lepsze na poprawkę chwastów Gold 450  czy mustang forte/306 zauważyłem dopiero teraz miejsca przytuli  pszenica w fazie liscia pod flagowego miejscami zaczyna sie flagowy pokazywać Ja na przytulie mam starane lub zamiennk jest tylko narazie pogoda nie pozwala wjechac. Codziennie dopaduje może czwartek albo piątek pojadę.  starane 333? w jakiej dawce wystarczy tylko na przytulie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
2 godziny temu, Kazik80 napisał:

Rozumiem, że ci którzy są przeciwko chemii z Niemiec, Ukrainy i innych państw mąkę wytwarzają z własnych zbóż. Większość młynów mieli ukraińską pszenicę, ale to tutejszym hipokrytom nie przeszkadza. Jestem w szoku, że nawet ludzie na wsi mają tak wyprane mózgi. Swoją drogą to kiedyś słyszałem jak pracownik firmy chemicznej sam przyznał, że zagraniczne korporacje do krajów trzeciego świata (a  tak właśnie jesteśmy traktowani) wysyłają gorsze produkty... Koza dzięki temu szwabskiemu Fandango może mieć lepsze plony od tych, którzy używają ŚOR z polskimi etykietami  i to chyba niektórych niepokoi...

Kolego jeszcze ta mąka jedzie z Pl na  Słowację Czy do Czech tam  doj*b. polepszaczy i wraca do Pl i czy tu chemii się nie widzi.Druga sprawa to chemia z De bez porównania z tą PL wiem bo sam przywoziłem  jak pracowałem,a jezeli jest ok to po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
Napisano (edytowany)

0.6 l/ha starane ja mam 250 ec według etykiety tyle mam zamiar dawać narazie tylko przytulia się pokazała. Na jesieni pryskane Legionem.

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
Napisano (edytowany)

Jeśli tylko na dobicie jej po innym środku to 0.3 l ha Starane 333

Edytowano przez Kobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
39 minut temu, staszek131415 napisał:

Górny liść ma znaczenie w gęstym łanie zawsze coś na dole będzie

 To myślisz że 1,4 Adexaru wystarczy? od 27 kwietnia do dziś spadło 82mm  prawie codziennie pada raz mniej  raz więcej, łan cały czas mokry

1 godzinę temu, Riczson napisał:

Co będzie lepsze na poprawkę chwastów Gold 450  czy mustang forte/306 zauważyłem dopiero teraz miejsca przytuli  pszenica w fazie liscia pod flagowego miejscami zaczyna sie flagowy pokazywać

ja w tamtym roku pryskałem pszenice na przytulie  jak kłos zaczął sie pokazywać  środkiem  Aloksypyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
KULAWA_KOZA napisał:

Dnia 13.05.2019 o 18:38, marian_machler napisał:

@kulawa koza A jaki jest termin ważności tego Fandango ? 😉

https://zapodaj.net/9806a91f6e6db.jpg.html

https://zapodaj.net/6d81712de5bd7.jpg.html

https://zapodaj.net/0a08494741219.jpg.html

Nie ma się do czego przyczepić , środek 10000% OK.

Tylko gorzej jak ci niemiecka policja do drzwi zapuka przez te zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

życie .........:)

13 minut temu, lebek5 napisał:

 To myślisz że 1,4 Adexaru wystarczy? od 27 kwietnia do dziś spadło 82mm  prawie codziennie pada raz mniej  raz więcej, łan cały czas mokry

ja w tamtym roku pryskałem pszenice na przytulie  jak kłos zaczął sie pokazywać  środkiem  Aloksypyr

Mustang Forte zdecydowanie , daj dawke 1.2l/ha i teraz będzie LUX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

a jak mu ten Mustang pszenice przypali to zapłacisz? ;)

puknij sie w swój niereformowalny, na cholerę ładować 1,2l Mustanga, jak wystarczy nawet 0,5l Starane czy jakiegoś zamiennika. LUXu nalej sobie do głowy, a rad udzielaj najwyżej sąsiadom

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
2 minuty temu, lukasz222 napisał:

a jak mu ten Mustang pszenice przypali to zapłacisz? ;)

puknij sie w swój niereformowalny, na cholerę ładować 1,2l Mustanga, jak wystarczy nawet 0,5l Starane czy jakiegoś zamiennika. LUXu nalej sobie do głowy, a rad udzielaj najwyżej sąsiadom

zdecydowanie tak  dasz 0,5-0,6  i niszczy przytulie w każdej fazie rozwojowej i możesz stosować do liścia flagowego bez obawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

A pszenica leciała do zbiornika?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

a zdajesz sobie sprawę, że różne odmiany różnie reagują? Akurat widziałem przypalone pszenice Mustangiem i to w fazie liścia podflagowego.

Ty tam sobie dokrzewiaj 2l/ha CCC, a innych nie narażaj na zbędne koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Mich9 napisał:

KULAWA_KOZA napisał:

Dnia 13.05.2019 o 18:38, marian_machler napisał:

@kulawa koza A jaki jest termin ważności tego Fandango ? 😉

https://zapodaj.net/9806a91f6e6db.jpg.html

https://zapodaj.net/6d81712de5bd7.jpg.html

https://zapodaj.net/0a08494741219.jpg.html

Nie ma się do czego przyczepić , środek 10000% OK.

Tylko gorzej jak ci niemiecka policja do drzwi zapuka przez te zdjęcia.

Wcześniej może być PIORIN 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Kolejka do pukania do drzwi może być duża, ale dalej nie wiem co ludźmi kieruje, że dzielą się czymś takim na forum, reszta T2 w sobotę a kolejny tydzień idzie N3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
Dnia 7.05.2019 o 13:28, ravoj napisał:

 

Można stosować Saletrę na mokre rośliny przed spodziewanym deszczem?(faza liścia flagowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, zostało mi po 1l odżywki aminovigor i ascovigor z foliq czy mógłbym dodać to do mocznik A na liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnotek5    0

artemis 450 ec ktoś stosował? przy dawce 1,75l wychodzi okolo 140/ha, czy lepiej adexar w dawce 1,25? mączniak dosyć mocno rozwinięty na łodygach, z racji wczesnej fazy pszenicy t3 raczej będzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata    0

bylo pryskane bizonem na jesien od granic przepuscil miotle poprawilem lancetem pryskalem jak bylo cieplo zachamowalo ja a teraz rosnie jest jakis sirodek co zadziala pszenicy wychodzi lisc flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Po co bez przerwy zadawać pytania typu "××× będzie dobry, a może yyy lepszy" ? Najlepiej samemu przeliczyć zaw. s.a. i porównać. Nie jest to aż takie trudne i czasochłonne 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
3 minuty temu, salata napisał:

bylo pryskane bizonem na jesien od granic przepuscil miotle poprawilem lancetem pryskalem jak bylo cieplo zachamowalo ja a teraz rosnie jest jakis sirodek co zadziala pszenicy wychodzi lisc flagowy

Raczej Axialem można spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, yacenty napisał:

A pszenica leciała do zbiornika?

Sprawdź proszę 😀 tylko na działce 1metr*1metr haha 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
8 minut temu, salata napisał:

bylo pryskane bizonem na jesien od granic przepuscil miotle poprawilem lancetem pryskalem jak bylo cieplo zachamowalo ja a teraz rosnie jest jakis sirodek co zadziala pszenicy wychodzi lisc flagowy

to samo miałem, ciekaw jestem co było nie tak z opryskiwaczem ze na całej poprzeczce w jednej - skrajnej - sekcji przepuściło miotłę, ale przeszliśmy ręcznym opryskiwaczem, ale jednoliścienne były dość małe, a pszenica jeszcze nie puściła podflagi, po 2 tygodniach chwasty zzółkły, przestały rosnąć. 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, lukasz222 napisał:

a zdajesz sobie sprawę, że różne odmiany różnie reagują? Akurat widziałem przypalone pszenice Mustangiem i to w fazie liścia podflagowego.

Ty tam sobie dokrzewiaj 2l/ha CCC, a innych nie narażaj na zbędne koszta

Popieram czasem jest tzw lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
2 minuty temu, piotrdd napisał:

Sprawdź proszę 😀 tylko na działce 1metr*1metr haha 😂

niestety ja już mam negatywne, bardzo negatywne doświadczenia z pryskaniem dużej pszenicy na chwasty. Sam kosze to widzę jak się zachowuje kombajn na takiej pszenicy a jak na mijakach :P w tym roku mam ostrożeń na jednym polu i nie ruszam, najwyżej pójdziemy i punktowo go załatwimy.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj