Polecane posty

Jarek22B    52
3 godziny temu, asus921 napisał:

 

Sprzedawca proponuje albo Mustang Forte 195 w dawce 1.3 litra/hektar lub Gold 450 EC ta sama dawka. Koszt okolo 90zl/hektar.

Mustang Forte już w dawce 1l powinien poradzi sobie z chabrem. Jak miałbyś dawać 1,3l/ha - 90 zł/ha to już lepiej zainwestować w Biathlon wyjdzie taniej i można go stosować do fazy pełnego liścia flagowego.

Co do pogody to każdy podejmuje własne decyzje bo pogoda a prognoza nie zawsze idą w parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
50 minut temu, luki08 napisał:

ja tez stosowałem dr green ale:

zle mi sie rozpuszcza tz zostaje mi troche osadu w zbiorniku i troche zapycha filterki przy dyszach

zauwazyłem fitotoksycznosc!!! w pszenicy jarej i ozimej i w jeczmieniu jarym -podawałem przy t1 dr green zboza 2 kg \ha i po oprysku pojawiły sie brazowe plamki ,najbardziej widac na pszenicy jarej a na ozimej tez ale w mnieszym stopniu

miałes taki przypadek?????

Bo tam są aminokwasy i Krzysio przedstawiciel ostrzegał przed zbyt mocnym tankmixem. Nigdy nie miałem poparzeń bo stosuje się do zaleceń a nawóz rozpuszczam oddzielnie i ten osad zostaje we wiadrze, tylko on się ładnie rozpuszcza po jakimś czasie ale ja tego czasu nie mam. 

Poza tym w opryskiwaczu mam dodatkowe filtry -  to raz,  a wodę zaciągam z beczki deszczówki przez filtr sznurkowy i nawozy tak samo zasysam przez filtr i nigdy w opryskiwaczu syfu nie było. 

Ale faktem jest, że w green jest coś trudnego w rozpuszczeniu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

Ah te rejestracje i etykiety. Bez nich nie dałoby się żyć.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
Napisano (edytowany)

Dzisiaj pryskałem "FUNDAMENTUM 700 WG" ogólnie chodziło mi o mak polny 25g/ha + Asystent   0.1l/ha mam nadzieje że nie zaszkodzi :P liść flagowy dopiero się pojawia :P koszt 51zł/ha brutto:P 

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie pytanko

jak się ma stosowanie regulatorów wzrostu na plantacjach nasiennych zbóz , bo jeden producent pisze żeby nie stosować w póżniejszych terminach  a inni nie piszą a substancje te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Napisz potem o działaniu

2 minuty temu, m3tysek napisał:

Dzisiaj pryskałem "FUNDAMENTUM 700 WG" ogólnie chodziło mi o mak polny 25g/ha + Asystent   0.1l/ha mam nadzieje że nie zaszkodzi :P liść flagowy dopiero się pojawia :P 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
2 minuty temu, kopin napisał:

Napisz potem o działaniu

 

mak jest naprawdę duży mam nadzieje że nie zakwitnie, dam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli dr green się źle rozpuszcza to trzeba zmiękczyć wodę (np. dodać Proaqua) i dopiero wtedy rozpuszczać, będzie się super rozpuszczał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturktm    0

W zaleceniach starane jest napisane 0,3l starane + 15g  granstaru. Czy coś się stanie jeśli opryskam pszenice w pełnych dawkach ?( 0.8+40g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Napisano (edytowany)
7 minut temu, loquito napisał:

Jeśli dr green się źle rozpuszcza to trzeba zmiękczyć wodę (np. dodać Proaqua) i dopiero wtedy rozpuszczać, będzie się super rozpuszczał. 

Green niemożliwe że słabo się rozpuszcza.Stosuje już kilka lat i nie ma problemu z nim

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
12 minut temu, krzysiek1979 napisał:

Ile kg dajecie mocznika na flagowy ? 

5% roztwór czyli około 10kg na 200l wody bo tyle pryskam na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Racja, specjalnie to napisałem.
Nie mam rozwadniacza, dla mnie źle się rozpuszczał bo trochę za długo to trwało, nie chodzi mi o to ze coś pozostawało jakieś resztki czy coś, dodanie zmiękczacza wody bardzo pomogło - bardzo skróciło czas rozpuszczania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Trochę  oderwę was od oprysków....
Problem suszy  dotknął nie jednego z nas jak nie w tym roku to w ubiegłym.  Wodę trzeba szanować tu nie ma  dyskusji.  I chodz mi po głowie powrót do starej praktyki. Wiosną na swoich polach widzę że w uprawach ozimych przez długi czas gleba ma ciemny " wilgotny" kolor.  Wiąże się to z podsiąkiem który  w glebie nie ruszanej od pół roku jest intensywny.  Tym czasem w uprawach jarych podciąg po uprawie i siewie kończy się kilka cm pod powierzchnią.  Zastanawiam się czy nie warto wrócić do wiosennego bronowania pszenicy.  Ostatni raz robiłem to z 25-30 lat temu.  Może czas wyremontować brony zrobić je z 6-9m szerokie i ruszyć glebe w ukos pola?  Zapraszam do dyskusji.  I pamiętajcie że najważniejsza jest woda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
24 minuty temu, m3tysek napisał:

Dzisiaj pryskałem "FUNDAMENTUM 700 WG" ogólnie chodziło mi o mak polny 25g/ha + Asystent   0.1l/ha mam nadzieje że nie zaszkodzi :P liść flagowy dopiero się pojawia :P koszt 51zł/ha brutto:P 

to nie dzisiaj przymrozek w całym kraju przepowiadany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
2 minuty temu, KrzysiekFM napisał:

Trochę  oderwę was od oprysków....
Problem suszy  dotknął nie jednego z nas jak nie w tym roku to w ubiegłym.  Wodę trzeba szanować tu nie ma  dyskusji.  I chodz mi po głowie powrót do starej praktyki. Wiosną na swoich polach widzę że w uprawach ozimych przez długi czas gleba ma ciemny " wilgotny" kolor.  Wiąże się to z podsiąkiem który  w glebie nie ruszanej od pół roku jest intensywny.  Tym czasem w uprawach jarych podciąg po uprawie i siewie kończy się kilka cm pod powierzchnią.  Zastanawiam się czy nie warto wrócić do wiosennego bronowania pszenicy.  Ostatni raz robiłem to z 25-30 lat temu.  Może czas wyremontować brony zrobić je z 6-9m szerokie i ruszyć glebe w ukos pola?  Zapraszam do dyskusji.  I pamiętajcie że najważniejsza jest woda....

Jeśli ktoś stosuje odchwaszczanie jedno i dwu liścienne jesienią to czy bronowanie wiosna nie spowoduje ruszenia chwastów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

theta napisał: 24 minuty temu, m3tysek napisał: Dzisiaj pryskałem "FUNDAMENTUM 700 WG" ogólnie chodziło mi o mak polny 25g/ha + Asystent   0.1l/ha mam nadzieje że nie zaszkodzi  liść flagowy dopiero się pojawia  koszt 51zł/ha brutto:P  to nie dzisiaj przymrozek w całym kraju przepowiadany  od 2dni zapowiadają jakoś +2 w nocy mam nadzieję że nie będzie liść flagowy nadchodzi i to szybkim krokiem jutro ma wiatr szaleć a w czwartek do niedzieli deszcz niby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

n1 75kg 01.03, n2 10.04 85kg, czy teraz n3 30-40kg zaowocuje jakąś zwyżka plonu? wydaje mi się że pszenica trochę głodna, pojaśniała, aktualnie okolice liścia podflagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

160kgN i pszenica głodna?
Podanie azotu zaowocuje tym że nie będzie głodować dalej i nie będzie redukować, ale musisz mieć wodę bo bez wody nic nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, marian_machler napisał:

No jeśli w etykiecie - instrukcji nie ma wzmianki o stosowaniu w pszenicy jarej, oznacza to, że preparat nie posiada rejestracji w takowej uprawie i pod żadnym pozorem nie można go stosować. Trza kupić "typowy" środek na pszenicę jarą 😋

sobie jaja robisz a ja powaznie pytam bo pszenicy jarej malo uprawiamy niewiem jakie ona ma choroby grzybowe i czy ten akurat srodek by na to podziałał bo jak nie to po co pryskac trzeba inny srodek kupic i tyle 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
8 minut temu, kapec22 napisał:

n1 75kg 01.03, n2 10.04 85kg, czy teraz n3 30-40kg zaowocuje jakąś zwyżka plonu? wydaje mi się że pszenica trochę głodna, pojaśniała, aktualnie okolice liścia podflagowego

 

5 minut temu, loquito napisał:

160kgN i pszenica głodna?
Podanie azotu zaowocuje tym że nie będzie głodować dalej i nie będzie redukować, ale musisz mieć wodę bo bez wody nic nie będzie. 

W ciągu tygodnia spadło około 60l, dawki poszły dość wcześnie już praktycznie miesiąc temu n2 i wydaje mi się że może trochę brakować choć nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11
13 minut temu, loquito napisał:

Jeśli ktoś stosuje odchwaszczanie jedno i dwu liścienne jesienią to czy bronowanie wiosna nie spowoduje ruszenia chwastów? 

To też biorę pod uwagę.  Ja powiem że jestem nawet za wiosennym odchwaszczaniem bo zazwyczaj tak robię są plusy i minusy... ale myślę że warto.

U siebie tą ciemną glebę obserwowałem bardzo długo można powiedzieć że z 3 tygodnie od ostatniego deszczu. Jak tylko zrobiło się szaro to rośliny wyhamowały.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli teraz jak przyszly takie suche lata to i powinno sie słomy wiecej ciac na polu i nie sprzedawac słomy bo jak zostanie na polu wiecej to sie wiecej wytworzy prochnicy i ziemia dluzej wode bd trzymała 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj