Polecane posty

rolnik31    13

Zastosował bym inne substancje ale niestety sklep z środkami gdzie się zaopatruje to nic mu się nie zostało. Dałem te 3 Triazole ale myślę że dadzą radę.

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robię t2 i mam jedną działkę patrasa w ogóle nie skracaną, mogę dać do zupy medax max 0.5kg? Proszę o pomoc

Edytowano przez Gość
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

a czemu nie? albo inaczej, a z czego ta zupa? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic takiego,kondycjoner, osd zboże 1 kg, subviero 0,07, fantango 1litr, no i medax 0,5 kg.  Nigdy tak późno pszenicy nie regulowałem, ciągle coś albo pogoda albo awaria opryskiwacza albo brak czasu. Większość samym modusem leciałem bo kolanko uciekło, a z medaxem nie mam doświadczeń bałem się tego drugiego składnika 

Ps. Dzięki

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A terminy gonią bo czeka mnie jeszcze poprawka na chabra A już liść pod flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
23 godziny temu, marian_machler napisał:

Tzw. "wielki okres" w zbożach rozpoczyna się od fazy drugiego kolanka (BBCH32) i trwa praktycznie do fazy nalewania ziarna (BBCH 70 - 75). Tyle teorii. W praktyce, w miarę potrzeb wykonuje się zabiegi fungicydowe i regulacyjne (w przypadku zagrożenia wyleganiem).

no tak dokładnie tak jest z tym okresem więc pytanie kiedy najkorzystkiej druga regulacja moddusem w przypadku psznzyta i pszenicy?

 

asus 921 prochloraz znikomo działa na maczniaka z tego co pamietam, dobry jest metrafenon, proqinazid, fenpropidyna

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
24 minuty temu, asus921 napisał:

@lukas222 @ravoj

Sam prochloraz nie da rady maczniakowi? Ewentualnie prochloraz + topsin albo propikonazol?

Nie da rady, z tych trzech które podałem prochloraz solo na mączniaka działa najsłabiej i nie interwencyjnie. Przy takim nasileniu przynajmniej ta morfolina to mus. Tiofant z topsinu ani propiko tu nie pomogą. Jeśli masz prochloraz i chcesz mieć efekt, dokup Tilt turbo po 0,8l/ha, lub jakiś tebukonazol i Andros odpowiednio 0,5 i 0,3-0,4l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dziś był u mnie doradca i zaproponował 

Priaxior i keypro, bogie +fandango lub adexar, co wybrać? 

Żeby był czysty epo to bym zmieszal go z azoksy i by było jak co roku tanio i dobrze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja wczoraj zrobiłem priaxor plus priopikonazol na t2, do tego medax max https://youtu.be/bfrJJ4cle8k


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Przecież Ty nie mieszasz fungi z regulacją 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak idą ości a czasu brak to trzeba zacisnąć zęby i jechać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

ości to chyba w jeczmieniu b oscistych pszenic chyba nie masz


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tak tak w jeczmieniu tu dwa dni i może być pozamiatane


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49

Panowie czym prysnac na poprawkę na miotle? Pszenica nie ma jeszcze drugiego kolanka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

powiedzcie jak to jest ze skracaniem samym modusem? najlepiej teraz czekać na liść flagowy? na etykiecie jest napisane ze od pierwszego kolanka do liścia flagowego. pierwsze kolanko odpuscilem bo susza a teraz po tych deszczach boje sie ze nie ustoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
17 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Nie krajach tylko województwach, na podlasiu pokropilo chwilę w niedzielę wieczorem, tarnogran w trawie od marca lezy :/

 

warmińsko mazurskie także susza, saletra sprzed 3-4 dni leży na polu nie ruszona.
Pryskać mieszankami trzeba naprawdę ostrożnie bo można więcej biedy na robić niż pożytku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturktm    0

Panowie czy etefon w słabej pszenicy wystarczy? Chciałem zrobić zabieg CCC ale była susza. Pszenica maks 4 t/ha. Pewnie obyłoby się bez skracania ale chcę mieć spokojną głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Jak 4 tony to nic nie rób.

 

9 godzin temu, Mareg napisał:

Dziś był u mnie doradca i zaproponował 

Priaxior i keypro, bogie +fandango lub adexar, co wybrać? 

Żeby był czysty epo to bym zmieszal go z azoksy i by było jak co roku tanio i dobrze 

 

Do Priaxora weź jakiś metkonazol i będzie lepiej jak z cyprokonazolem.  Dość dobre są paki Variano delaro tylko trzeba zejść do dawki 120g protiokonazolu /ha. Możesz też dać azoksy, metkonazol i chlorotalonil

1 godzinę temu, RolnikTivi napisał:

Panowie czym prysnac na poprawkę na miotle? Pszenica nie ma jeszcze drugiego kolanka? 

Axial , nawet  do kłoszenia


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

priaxor 0.75l plus propikonazol 125g


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485
12 godzin temu, Zapracowany napisał:

A terminy gonią bo czeka mnie jeszcze poprawka na chabra A już liść pod flagowy

To na liść flagowy T2 i na kłos  T3  dajesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13
Napisano (edytowany)
Dnia 27.04.2019 o 19:43, rolnik31 napisał:

@petrus87 o jakich dawkach myślisz Menara plus azoksystrobina ? Dawać pełne? Jeżeli w pełnych to już troszkę będzie zabieg kosztować. A co powiesz o tym środku elatus era ? Drogi środek ale czy skuteczny ? 

Rok temu dawałem na próbę Elatusa i był bardzo skuteczny i długo trzymał. W tym roku będzie go więcej. A jeśli chodzi o Menara+azoksy to dawałem dawki 0,4l/ha+0,6l/ha.

3 godziny temu, RolnikTivi napisał:

Panowie czym prysnac na poprawkę na miotle? Pszenica nie ma jeszcze drugiego kolanka? 

Jak ma być skutecznie to Axial.

Edytowano przez petrus87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    18
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, yacenty napisał:

Ja wczoraj zrobiłem priaxor plus priopikonazol na t2, do tego medax max https://youtu.be/bfrJJ4cle8k

I jakie dawki?

Ps. Dobra nieaktualne, już doczytałem pare postów wyżej. Sorki za kłopot.

Edytowano przez SuperRolnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj