Polecane posty

petrus87    13

Jakoś się trzymają ale deszcz bardzo by się przydał

4 godziny temu, jajonasz napisał:

@asus921 Moddus nie skraca? 

Skraca i pogrubia źdźbło ale nie skraca korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

u sąsiada jarka siana w wielki tydzień rewelacyjne wschody i to brał odemnie siewnik starego poznaniaka a u mnie jeczmien na redzinach siany ponad miesiac temu tez dopiero miejscami wychodzi po wielkanocnym opadzie 8 mm


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

zboże jakby już za wielkie, wg etykiety do 2 kolanka stosować jak dobrze pamiętam... ale nie ma co patrzeć dokładnie i się zastanawiać, tylko skoro masz kupiony, to ja bym pryskał śmiało jak najszybciej.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

można rano pryskać od grzyba w pszenicy, powiedzmy jutro o 8?

ma być pogodnie i ciepło


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
5 minut temu, marulekk napisał:

można rano pryskać od grzyba w pszenicy, powiedzmy jutro o 8?

ma być pogodnie i ciepło

Na grzyby to tylko z rana😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Slawek393 napisał:

Na grzyby to tylko z rana😂

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9
36 minut temu, Kamilmkm napisał:

zboże jakby już za wielkie, wg etykiety do 2 kolanka stosować jak dobrze pamiętam... ale nie ma co patrzeć dokładnie i się zastanawiać, tylko skoro masz kupiony, to ja bym pryskał śmiało jak najszybciej

No właśnie nie kupiony jeszcze i się zastanawiam co mogę kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, robiłem dziś oprysk t1 + skracanie modusem i zastała mnie noc i mam pytanie czy modus zadziała czy raczej przy braku światła nic to nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

trzeba było włączyć światła w ciągniku

  • Haha 8

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Trzeba było.. ;) może głupie pytanie może nie ale na etykiecie pisze że najlepiej działa w silnym naświetleniu..

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Jak w dzień było słońce i najważniejsze że ciepło to zadziała normalnie też dzisiaj pryskałem wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ok, dzięki za informację... ;) na jutro i najbliższe dni zapowiadają deszcz i chciałem się wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dla mnie to jest własnie ciekawe jak to jest z tymi regulatorami, że producenci zalecają aby było światło, z drugiej jednak aby nie było za gorąco i weź tu znajdz odpowiednie okno pogodowe. Nie mniej nigdy nie robiłem testów na pryskanie regulatorem wieczorem czy w nocy. Generalnie mam na tyle mało pola, że w nocy to tylko rzepak pryskam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

No właśnie dziś były super warunki na skracanie ale zazwyczaj ten zabieg łączy się z t1 a tu duże nasłonecznieni i wysoka temperatura nie jest idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ja mam raczej jeszcze mniej ale pracuję i ciężko z czasem , do tego zastanawiałem się czy pryskać antywylegaczem bo z wodą jest kiepsko od jakiegoś czasu ale zapowiadają deszcz i poszła druga dawka azotu a jak się czasami rozpada to nie wiadomo co z tego by było ;) do tego te choroby i robactwo... a pogoda nie rozpieszcza , bo wiatr też potrafi namieszać w planach bo ostatnio mocno wiało a potem się dziwić że noc zastaje ;) ciężko tak ze wszystkim trafić idealnie

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dlatego ja już 2 sezon nie łącze. dla mnie to jest głupie tak na chłopski rozum. Z jednej strony dajesz roślinie hamulec w postaci regualtora wzrostu, a z drugiej ładujesz T1 i najczesciej pakiet witamin typu siarczan, mangan, molibden, mocznik itp. CO ta biedna roślina ma robić? Hamować czy rosnąć szybciej?
Dlatego zależnie od pogody ale najczesciej regulacja a po tygodniu zabieg t1 z pakietem mikro

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Czas leci. Pogoda nie sprzyja. Do tego jeszcze rdza, septorioza zaczynają szaleć w mojej Hondi. Zastanawiam się nad jakimś zabiegiem. Trzeba zrobić chyba to T2. Myślałem nad Menara lub Artea i do tego dorzucić może azoksystrobiny ? Chyba azoksystrobina będzie bardziej na T3 lepsza do tebu. Co polecacie na T2 ? Zabieg T1 zrobiony jakieś 3 tygodnie temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
2 godziny temu, yacenty napisał:

dlatego ja już 2 sezon nie łącze. dla mnie to jest głupie tak na chłopski rozum. Z jednej strony dajesz roślinie hamulec w postaci regualtora wzrostu, a z drugiej ładujesz T1 i najczesciej pakiet witamin typu siarczan, mangan, molibden, mocznik itp. CO ta biedna roślina ma robić? Hamować czy rosnąć szybciej?
Dlatego zależnie od pogody ale najczesciej regulacja a po tygodniu zabieg t1 z pakietem mikro

Ja mam 2 typy pszenice siew po rzepaku wszystko arkadia 11ha skaracana modus 0.3 l + ccc 0,5l odzywka osd 2 kg tilt 0.5 l unix 0.5 l siarczan magnezu 7kg/ha kolanko 1.4 cm ha 0,2-0,4cm zoltych koncowek

Drugie pszenica po kuku skracana w fazie 0.8-1.0 cm 13ha taki sam pakiet 0 przypaleń  końcówek

Temp po zabiegu 1 stpoien celcjusza.

Region dolnyslask .

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
yacenty napisał:

dlatego ja już 2 sezon nie łącze. dla mnie to jest głupie tak na chłopski rozum. Z jednej strony dajesz roślinie hamulec w postaci regualtora wzrostu, a z drugiej ładujesz T1 i najczesciej pakiet witamin typu siarczan, mangan, molibden, mocznik itp. CO ta biedna roślina ma robić? Hamować czy rosnąć szybciej?
Dlatego zależnie od pogody ale najczesciej regulacja a po tygodniu zabieg t1 z pakietem mikro

Jakbyś miał do oprysku jednorazowo kilka setek ha, to nie byłoby to dla Ciebie takie głupie 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj