Polecane posty

Kobek    93
32 minuty temu, Mateusz0110 napisał:

To czemu podają że przy 4.7 bara jest 300l, coś musze mieć uszkodzone teraz mierzylem wyjechałem 3 bary 2ha i poszło 250l coś mnie trafi zaraz

Weź sobie dwulitrowe naczynie z miarką i stoper, nalej wody do opryskiwacza, ustaw 3 bary, włącz pryszczenie i sprawdź ile wody wyda jedna dysza przez minutę. Potem sprawdź czy to się zgadza z tabelą. Jeżeli nie to końcówki są do wymiany. Wg mnie to co odczytujesz z tabel jest prawidłowe.

Ja pryskam żółtymi. Przy 5km/h i niecałych 3 barach idzie mi około 200 litrów na ha. 

Jaki masz manometr bo w nim też może być problem (chodzi mi o podziałkę). Większość ludzi zaokrągla tu do pełnych barów, a przy takich ilościach cieczy liczą się już dziesiąte bara.

Jeżeli nie szkoda Ci 40 zł to możesz wymienić sobie manometr na nowy, będziesz pewny, że wskazuje prawidłowo. Proponuję taki do maks 6 bar.

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
4 godziny temu, marulekk napisał:

A mi się piwo kończy a do sklepu 500m, jak żyć... 😦

podrzuć i mi bo też tylko 1 mi zostało :D 

u mnie co do spóźnionego t1, Boogie zaczyna robić robotę i powoli czyści 

Po tym zbawiennym deszczu zboża pociągnęły N2, a rzepak robi się już siny, jeszcze jakby w niedzielę poprawiło to nie byłoby źle :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
3 godziny temu, Damianek20 napisał:

Trzy tygodnie od Grzybowski poszło 1.5 l capallo i 0.1l ataku na hektar i chyba grzyb ruszył

 

 

Wątpię w ten grzyb. Brakuje jej czegoś, beczka Liebiga. Po deszczu to zniknie, zobaczysz. 

Jednak jak przyjrzeć się na kompie tym zdjęciom, (wcześniej na telefonie) to te ciemniejsze plamki jakby rdza albo septoria, może coś być na rzeczy.  Trzeba się temu lepiej dobrze przyglądać. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Zależy ile dasz tego tazera, bumpra możesz dać 0.7l nie poszkodzi o ile to ten co idzie litr na 2 h.  @ravoj Myślę że chleba ma bo dostała sporo saletry  mocznika ale te końcówki myślę że na 99 proc grzyb i poszedł zabieg przed chwilą plus odżywka. Pod deszcz rzucę jeszcze mocznik. Dodam że dwa górne liście zdrowe ale pozostałe końcówki urywają sie.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Czy jak wysialem N2 na pszenice 8 kwietnia to musze jeszcze cos sypnąc teraz czy nie bedzie głodować? ( w sumie poszlo juz 160 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Bedzie jakiś efekt z zabiegu wykonanego o 15 w słoneczna wietrzna pogode? 

Dane 10kg mocznika +10siarczanu +0.3 modus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pojedź zobacz za trzy tygodnie . Bym powiedział , ale szklaną kulę sąsiad pożyczył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Pierwsza dawkę N wysłałem 14 marca 200kg saletry i przez brak opadów do dziś nie poszło n2 a w sobotę zapowiadają duże opady, czas wysiąść resztę azotu ciekawe ile to da, czy pójdzie w słomę czy w ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Wstawiam kilka zdjęć trochę słabe ale nie pokoi mnie kilka rzeczy, pszenica ma ok 45 cm dostała 1l CCC i ok 0.3-0.4 modusa jedyną która dostała pełne CCC u mnie w tym roku. Zaznaczyłem kolanka jakie są i jakoś duze te odstępy są. I te liście końcówki żółte i plamy więc capallo zawiodło w tej dawce bo dopiero 3 tyg od zabiegu. Dodam że w poprzednich latach trzymał do flagi. Może za duża i za gęsta to jest powodem sam już nie wiem. Choć mam dzierżawę drugi rok po ugorze,pszenica jest rzadka i mniejsza a to samo się pojawiło. Tam poszedł Modus i CCC po 0.5l bo chleba dostała więc się bałem że polegnie jak pogoda się zmieni. Obserwuję różne odmiany i tok prowadzenia i to samo zaczyna się dziać. Podstawa jest zdrowa ładna czysta. Na dwóch plantacjach nie ma tego co u mnie i u innych. Obie należą do innych właścicieli i są po rzepaku i fasoli i obie czyste do ziemi. Jedna pieszczona co 1.5tygodnia a drugą tylko dostała raz azot i raz oprysk i obie są super. Wstawiam swoje zdjęcia podpowiedzieć coś.

IMG_20190425_204015.jpg

IMG_20190425_204202.jpg

IMG_20190425_204208.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
24 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Pierwsza dawkę N wysłałem 14 marca 200kg saletry i przez brak opadów do dziś nie poszło n2 a w sobotę zapowiadają duże opady, czas wysiąść resztę azotu ciekawe ile to da, czy pójdzie w słomę czy w ziarno

Dzisiaj i ja zaryzykowałem i poszła 2 dawka, zobaczymy , niby ma padać, zamość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

zdajesz sobie sprawę, że na tych zdjęciach widać tyle co nic?
Żółte końcówki to nie grzyb, to przypalenia i efekt stresu przy zabiegach w czasie suszy. Jedne odmiany reagują bardziej, inne mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Podpowiem, że ostrości nie ma. A poza tym szklana kula by się przydała, bo to, co sąsiad robi, a to, co mówi, to pewnie dwie różne sprawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dzisiaj na najlepiej rokującą pszenice poszedł elatus w dawce 1 litr, wychodzi flagowy, powiem tak potencjał ma teraz tylko trzeba mieć nadzieje 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Odstęp od kolanka nad którym jest kłosie do kolanka 2 wynosi 7mm, między drugim a trzecim jest odstęp 5.3cm a pomiędzy trzecim a węzłem 4cm.

IMG_20190425_204220.jpg

IMG_20190425_204240.jpg

IMG_20190425_204301.jpg

IMG_20190425_205034.jpg

Trochę słabo fakt te zdjecia. Dziwny ten stres po 3 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
3 minuty temu, Mich9 napisał:

Dzisiaj na najlepiej rokującą pszenice poszedł elatus w dawce 1 litr, wychodzi flagowy, powiem tak potencjał ma teraz tylko trzeba mieć nadzieje 😁

Tosz kosić będziesz przed jęczmieniem ozimym jak już masz flagę :P u mnie dopiero 1-2 kolanko :D
 
a tak na marginesie co zrobić z poparzeniem herbicydowym? Axial Pak z Galaperem troszkę ją podpalił.. Co oprócz deszczu (bo jest strasznie sucho) może jej pomóc? 

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

tak właśnie myślę czy z moim żytem coś nie tak, że takie opóźnione w rozwoju, skoro pszenica już flagowy puszcza 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Odmiana Rebell, dolnyślask robi robotę, siana 22 września, 15 marca miała pierwsze kolanko, pokrywa się z przednim kołem od c 360, mogłem zrb zdjęcie, widziałem w okolicy ozimy jęczmień który ma już pod wierzchem kłos także ten, tylko rebella tak wygoniło inne odmiany są Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Popracuj nad ostrością w aparacie, bo z tych zdjęć to cokolwiek ciężko stwierdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
25 minut temu, pieter1991 napisał:

Tosz kosić będziesz przed jęczmieniem ozimym jak już masz flagę :P u mnie dopiero 1-2 kolanko :D
 
a tak na marginesie co zrobić z poparzeniem herbicydowym? Axial Pak z Galaperem troszkę ją podpalił.. Co oprócz deszczu (bo jest strasznie sucho) może jej pomóc? 

Asahi plus dobre nawozy dolistne, bo jak już jechać to po całości. W takim wypadku jest sens dobre P+K z mikro dać  oczywiście w chelacie. Po to stworzyli Asahi i warte jest swojej ceny, nie jeden powie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Damianek20 napisał:

Wstawiam kilka zdjęć trochę słabe ale nie pokoi mnie kilka rzeczy, pszenica ma ok 45 cm dostała 1l CCC i ok 0.3-0.4 modusa jedyną która dostała pełne CCC u mnie w tym roku. Zaznaczyłem kolanka jakie są i jakoś duze te odstępy są. I te liście końcówki żółte i plamy więc capallo zawiodło w tej dawce bo dopiero 3 tyg od zabiegu. Dodam że w poprzednich latach trzymał do flagi. Może za duża i za gęsta to jest powodem sam już nie wiem. Choć mam dzierżawę drugi rok po ugorze,pszenica jest rzadka i mniejsza a to samo się pojawiło. Tam poszedł Modus i CCC po 0.5l bo chleba dostała więc się bałem że polegnie jak pogoda się zmieni. Obserwuję różne odmiany i tok prowadzenia i to samo zaczyna się dziać. Podstawa jest zdrowa ładna czysta. Na dwóch plantacjach nie ma tego co u mnie i u innych. Obie należą do innych właścicieli i są po rzepaku i fasoli i obie czyste do ziemi. Jedna pieszczona co 1.5tygodnia a drugą tylko dostała raz azot i raz oprysk i obie są super. Wstawiam swoje zdjęcia podpowiedzieć coś.

Raczej to jest przyczyną CCC +modus+słońce to samo jest umnie ta dawka 1l+0,3, 0,4 najbardziej przy dawce 0,5 +0,4 już mniej a gdzie poszedł sam modus 0,4 niema tego jest zieloniutka odmiana też ma znaczenie niechęć cię straszyć ale jeszcze trochę nasili się efekt tego ale przejdzie jej daj zajaki czas jak będzie wyglądał dobrze by było jakby popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 godzin temu, marulekk napisał:

A mi się piwo kończy a do sklepu 500m, jak żyć... 😦

zapasów nie robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
31 minut temu, Damianek20 napisał:

Trochę słabo fakt te zdjecia. Dziwny ten stres po 3 tygodniach.

Wcale nie dziwny jeżeli przez ostatnie 8 tygodni spadło 5 litrów. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Greg91@. Sam nie wiem więc dałem jej prewencyjnie epoksydowa +propiko i do tego jara 12.12.36 i mikro. Dziwne jest też to że część pola jest osłonięta od strony wschodniej drzewami i tam jest tego mniej a tu gdzie jest przestrzeń to dużo, myślę że już gorzej nie będzie bo wczoraj jeszcze źle nie było a dziś już nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj