Polecane posty

Damianek20    2002

Zabieg taki kosztował mnie ok 65 zł bez paliwa teraz będzie więcej bo jeden składnik poszedł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
6 godzin temu, dzikijohn napisał:

Nie ma przypaleń po mieszaniu z grzybowką? Mozna zastosować teraz 0.3l a potem 0.2l na flagę?

Nie ma. W czwartek poszedł Modan 0,25l + Boogie+odrzywka+cyperkil i jak na razie wszystko ok. Tylko deszcz by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Na zdjęciu jak kolega wyżej napisał chaber bławatek. Jak dużo to zwalczaj bo na lata zawalisz pole chwastem. Dodatkowo kombajn zbierze koszyczki i będziesz miał potrącenia, bo wyglada to ochydnie po omłocie.

U mnie też puścił jesienny zabieg  chabra. Zrobiłem poprawkę tylko w najgorszych miejscach w sobotę.

 

5 ton wapna tlenkowego to bardzo bogato i ma prawo podsychać przy braku wody zwłaszcza na słabszej glebie.

 

Dziś byłem w swojej przewódce.

Wygląda że ten rok będzie należał do skrzypionek. Jest chrząszczy od groma

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

spokojnie

 

3 minuty temu, ThePerkins napisał:

Mogę dziś prysnac grzyba + odżywka jeśli w sobotę pryskalem na chwasty ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Agrest napisał:

Na zdjęciu jak kolega wyżej napisał chaber bławatek. Jak dużo to zwalczaj bo na lata zawalisz pole chwastem. Dodatkowo kombajn zbierze koszyczki i będziesz miał potrącenia, bo wyglada to ochydnie po omłocie.

U mnie też puścił jesienny zabieg  chabra. Zrobiłem poprawkę tylko w najgorszych miejscach w sobotę.

 

5 ton wapna tlenkowego to bardzo bogato i ma prawo podsychać przy braku wody zwłaszcza na słabszej glebie.

 

Dziś byłem w swojej przewódce.

Wygląda że ten rok będzie należał do skrzypionek. Jest chrząszczy od groma

Dziś miałem wizytację z doradcy i w rozmowie wynikło że w całej Pl jest problem z żółknącymi liśćmi w zbożach ozimych puki co nie wiadomo co się dzieje ale obstawiają suszę. Liście zawsze odpadają i żółcieją ale w tym roku nie ma deszczu i wszystko stoi w miejscu. niby dlatego tak to wygląda.

Rzepak jest rewelacyjny ale robi się wiotki  bo wody brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

U mnie wystaczyło że wczoraj troszke popadało to od razu się gubią te żółte końcówki liśći . Więc tylko wody trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Małe porównanie 18 luty i teraz. Po placach praktycznie nie ma miejsca, a niektórzy śmiali się że oni na jesień takie orają. Ogólnie pszenica jest bardzo ładna i widać efekty ostatniego deszczu. Tak jak pan wyżej napisał, trzeba tylko wody.

IMG_20190424_152325.jpg

Screenshot_2019-04-24-16-07-26-864_com.miui.videoplayer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2002

Ktoś jeszcze pytał się mnie o skuteczność strubiluryny w T2 w ubiegłym roku chyba koniec czerwca w każdym bądź razie już po moim zabiegu ukazał się artykuł w farmerze i z doświadczeń wyszło że strubiluryna zadziałała najgorzej na fuzariozy i septoriozy a najlepiej stary poczciwy prochloraz. Nie wiem jak można ten artykuł odszukać, jak ktoś wie i ma chęci to może pomoże. Ja w tym roku spróbuję zamienić te substancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie mogę wykonać jednego dnia zabieg herbicydowy w pszenicy ozimej i jednocześnie ją zasilić nawozem( mocznik,a na innych działkach saletra amonowa),bo inaczej będę musiał czekać po oprysku ze dwa tygodnie z nawozem,a tu ma coś popadać deszczem,więc mus by się zdało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Na Sobotę szykują się burze i opady deszczu w niektórych miejscach nawet do 16 litry ma spaść .

Ile kosztuje teraz samo ubezpieczenie pszenicy tylko od deszczu nawalnego , jakieś rozeznanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Czemu od samego deszczu? Ubezpiecz od gradu i ognia dodatkowo i głowa spokojna. Tylko nie w pzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
10 minut temu, galan99 napisał:

Na Sobotę szykują się burze i opady deszczu w niektórych miejscach nawet do 16 litry ma spaść .

Ile kosztuje teraz samo ubezpieczenie pszenicy tylko od deszczu nawalnego , jakieś rozeznanie ?

na sobotnie deszcze to już za póżno ,okres karencji 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
1 minutę temu, witejus napisał:

na sobotnie deszcze to już za póżno ,okres karencji 14 dni

Wiem że 14 dni tylko pytam może ktoś wykupił teraz takie ubezpieczenie od deszczu nawalnego i gradu jak wyżej napisane - jaka stawka za takie ubezpieczenie jest ktoś się podzieli informacją i jakie firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202

żebyś dostał kase za deszcz nawalny to Kłos musi leżeć w błocie, jeżeli jest 10cm nad ziemią kombajn jeszcze zbierze. tak powiedział mi agent PZU w zeszłym roku jak mi całe pole położylo i robił oględziny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

PZU ubezpieczenie od gradu i Ognia z rozszerzoną franszyzą od 8% 6ton x 600zł  około 24 zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    3

Panowie mam pytanie odnośnie nawożenia saletra, tak 3 tygodnie temu rozsypalem salertre zaczynala się już susza, granulki nawozu znikły chyba się jakoś rozpuściły moje pytanie brzmi na ile ta saletra zadziałała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
4 minuty temu, magtom36 napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie nawożenia saletra, tak 3 tygodnie temu rozsypalem salertre zaczynala się już susza, granulki nawozu znikły chyba się jakoś rozpuściły moje pytanie brzmi na ile ta saletra zadziałała? 

wcale ale jak popada i pójdzie w spód to z 50% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj