Polecane posty

Jasio88    75
18 minut temu, Taurus83 napisał:

Nie skracają wogole. Potem możesz usztywnić. 

W której fazie usztywnić? Zapomniałem dodać że dokrzewiałem już wcześniej ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Trudno żeby po Boogie Xpro coś zostało. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

ile  czasu ppowinno minąć od zastosowanego herbicydu+siarczan magnezu a grzybówką w pszenicy/pszenżycie  ?

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

3 dni temu pokropiłem Bumperem mam nadzieję że pomoże. Ale obawiam się że być może to żółta karłowatość 😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Czyli już nie ma lekarstwa na nią? 🤔 Tylko zastanawia mnie jedna sprawa bo ten wirus roznosi mszyca na jesieni. A na jednym kawałku siałem późno Patras która poschodziła dopiero na wiosnę i też się w niej trafia a w Linusie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

Żółta karłowatość to drobne liście i krzewi się w nieskończoność-wypada placami. Jak wygląda korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Jak się popatrzy na łan to jest nierówny no właśnie korzeń ma słaby 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0
Dnia 19.04.2019 o 06:55, potok napisał:

T1+moddus+siarczan+mocznik+odżywki ujdzie to wszystko razem czy oddzielnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A w którym miejscu? U mnie na trójstyku pow. zamojski, hrubieszowski i tomaszowski spadło 5.5l na m².

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
49 minut temu, dzikiWschód napisał:

Wczoraj w 5h spadło 10l deszczu, siedzisz sobie przy stole pijesz flaszkę a na polu w końcu rośnie hehe

Chłop tak ma że sobie śpi a mu rośnie 😉 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
AleksanderX napisał:

47 minut temu, yacenty napisał:

8? ja już zredukowalem agrotechniki do 5ton

Przy 5 tonach to zadna ochrona nie jest potrzebna jak po dobrym zmianowaniu

Dokładnie @yacenty przy twoich ziemiach 5 ton idzie wyciągnąć bez ochrony wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Mich9 napisał:

Dokładnie @yacenty przy twoich ziemiach 5 ton idzie wyciągnąć bez ochrony wiosną.

wiem, tak samo jak idzie 12ton. jest jeden warunek musi być woda. co ci po dobrej ziemi jak masz 350l wody a w tym roku jeszcze mniej. kwiecień całe 6.8l opadu

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Tak, woda musi być, tak patrze u kuzyna pszenica 3 rok po pszenicy od jesieni nic nie ruszana poza rsm'em i chwastami wiosną i jest mniej chorób niż w pszenicy pryskanej i wygląda dużo lepiej, jakby czlowiek wiedział jak będzie z wodą to możnaby nic nie robić. Tylko siana w 3 tydzień października, późniejszy siew wygrał w tym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Panowie też mam problem na pszenicy ozimej z BYDV i chciałbym zapytać czy jakiekolwiek zabieg insektycydem będzie skuteczny i zahamuje rozwój wirusa?

Edit: dorzucam zdjęcia

IMG_20190421_150750.thumb.jpg.fd11881333c4fdead7babcea7d747ea3.jpgIMG_20190421_150756.thumb.jpg.6abf70e8eac1ac6b8fcff3ce6d7351fe.jpgIMG_20190421_150758.thumb.jpg.bf14f9aa2ff2548bf9afd1e923198afa.jpg

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj