Polecane posty

ravoj    1284
35 minut temu, staszek131415 napisał:

Chyba Ci rozum odebrało nic dziwnego że potemsusze

Co ma rozum do religii? Bo nie kumam? 

Za prezerwatywę dla higieny pójdę do piekła, ale mogę być największym sk***ysynem, łajdakiem i dziwkarzem ale spowiedź 5 min. przed śmiercią i niebo (kto wymyślił taką bzdurę?)

Ludzie obdarzeni rozumem mijają taką obłudę z daleka i nie dają się manipulować, sami kierują swoim życiem i biorą za nie pełną odpowiedzialność !!!! A nie we wszystkim doszukują się kary Boskiej. Po prostu zastanawiają się co jest przyczyną suszy a nie modlą się o deszcz.

Pamiętaj Staszek, (jako człowiek mądry dobrze o tym wiesz), że dla deszczu jeszcze niedawno poddawano dekapitacji tysiące ludzi, ich krew płynęła strumieni. Wszystko dla Boga i z jego imieniem na ustach. Dziś nic się nie zmieniło, tylko krwiopijstwo przyjęło inną formę i dziwi mnie, że są ludzie, którzy wszędzie dopatrują się grzechów innych, (Ale belki w swoim oku nie widzą) 

W mojej religii mogę pryskać w niedzielę bo to środa jest dniem świętym i co przeze mnie susza? 

To przez katolików susza, bo pryskają i pracują w środę i jest ich więcej to i grzeszników więcej. 

  • Like 1
  • Confused 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zostawcie może tak durne dyskusje na "poŚwiętach" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
14 minut temu, Ursus932 napisał:

W święta??? Ty żyjesz żeby robić czy robisz żeby żyć? Czytając twój post myślę że to pierwsze

Kto nam broni świętować? Przecież on do kościoła nie wejdzie z tym opryskiwaczem. Szanujmy jego i jego decyzje. Łatwo osądzać nie znając. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

dziś poszła regulacja w ostrodze i arkadi cześć sam trineespak a część medax z zeszlego roku faza w ostrodze ciut za wczesna ale tam poszedł medax a w arkadi ciut za późna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, ravoj napisał:

Kto nam broni świętować? Przecież on do kościoła nie wejdzie z tym opryskiwaczem. Szanujmy jego i jego decyzje. Łatwo osądzać nie znając. 

Ja mu nie bronie niech pracuje ,tylko zadałem pytanie jaki to jest sens takiego zapierdalania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Damianek20 napisał:

Po t1 pokazało się najprawdopodobniej jaki obszar infekcji obja roślinę. Jeżeli te objawy nie nasilają się to myślę że nie ma co się martwić. Deszcz i dokarmianie powinny zrobić swoje choć te pędy które zostały zainfekowane i obumarły poszły na stratę. Mając nauczkę z prszed 2-3lat gdy pszenica była piękna zadbana do połowy maja granatowa a później pokazało się oblicze choroby podsuszkowej plon był max 5.5 tony po dobrym przedplonem. Dlatego wróciłem do zabiegu T 0 i do tego coś na owady koszt nie wielki do późniejszego plonu i jakości.

Akurat zabieg T0 i zwalczanie "owadów" mają znikomy wpływ na zdrowotność źdźbła.. Największą skuteczność wykazuje zabieg w fazie początku strzelania w źdźbło do 1, ew. 2 kolanka, a to już T1 nie T0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
38 minut temu, Kamil723 napisał:

Jakie mikstury stosujecie na karłowatośc?Można połączyć je razem z grzybówką?

Ja tak robiłem do boogie poszedł mocznik, siarczan magnezu, aminokwasy i Yara Vita zboże. Widać dużą poprawę aczkolwiek wiadomo, co już zżółkło nie zazieleni się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja wczoraj zrobiłem t1 i skracanie  medax 0.6 prochloraz 0.2 talius 0.6 propikonazol 0.3 tebu,

Na pszenicach gdzie poszły tydzień temu odżywki mikro mocznik i siarczan wyraźna różnica 

pomyliłem karnister było zakładane 0.5 propikonazolu, mam nadzieję że nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Porobilem t1 z r1 przedwczoraj i wczoraj, i na tej 1 pszenicy pojawiły się żółte końcowki. Jest sie czego obawiac? bo 1 raz sie z tym spotykam. Poszedł Medax max 0,42 + niecale 0,4 ccc + 1l tilt z 0,7prochlorazu i do tego tytanit, plonvit zboze, mikro, npk i siarczan, odmiana belissa, na turkisie nie ma tego widac, delikatnie miejscami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panie Adminie gdzie jest moderacja forum? Kiedyś takiego bajzlu i burdelu nie było.Za byle co dostawało się ostrzeżenia.Teraz ciężko w danym temacie coś się dowiedzieć.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
9 minut temu, Thorod napisał:

Porobilem t1 z r1 przedwczoraj i wczoraj, i na tej 1 pszenicy pojawiły się żółte końcowki. Jest sie czego obawiac? bo 1 raz sie z tym spotykam. Poszedł Medax max 0,42 + niecale 0,4 ccc + 1l tilt z 0,7prochlorazu i do tego tytanit, plonvit zboze, mikro, npk i siarczan, odmiana belissa, na turkisie nie ma tego widac, delikatnie miejscami. 

Żółte końcówki masz na całości, czy tylko na nakładach lanc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Co ma rozum do religii? Bo nie kumam? 

Za prezerwatywę dla higieny pójdę do piekła, ale mogę być największym sk***ysynem, łajdakiem i dziwkarzem ale spowiedź 5 min. przed śmiercią i niebo (kto wymyślił taką bzdurę?)

Ludzie obdarzeni rozumem mijają taką obłudę z daleka i nie dają się manipulować, sami kierują swoim życiem i biorą za nie pełną odpowiedzialność !!!! A nie we wszystkim doszukują się kary Boskiej. Po prostu zastanawiają się co jest przyczyną suszy a nie modlą się o deszcz.

Pamiętaj Staszek, (jako człowiek mądry dobrze o tym wiesz), że dla deszczu jeszcze niedawno poddawano dekapitacji tysiące ludzi, ich krew płynęła strumieni. Wszystko dla Boga i z jego imieniem na ustach. Dziś nic się nie zmieniło, tylko krwiopijstwo przyjęło inną formę i dziwi mnie, że są ludzie, którzy wszędzie dopatrują się grzechów innych, (Ale belki w swoim oku nie widzą) 

W mojej religii mogę pryskać w niedzielę bo to środa jest dniem świętym i co przeze mnie susza? 

To przez katolików susza, bo pryskają i pracują w środę i jest ich więcej to i grzeszników więcej. 

Ravoj, ale Ty biedny chłopek jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Apropo tytanitu lepiej zastosować teraz czy na flagę? Bo zapomniałem dolać do tr1 a średnio mi sie chce jechać specjalnie z nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy 0.45 gram medax max dany solo skróci ładnie przenice? Na flagę nie będzie szło nic. Odmiana zeppelin, gleba 3a-4a, stanowisko po burakach i kuku. narazie odpukać zapowiada się wzorowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Mareg napisał:

Apropo tytanitu lepiej zastosować teraz czy na flagę? Bo zapomniałem dolać do tr1 a średnio mi sie chce jechać specjalnie z nim 

U mnie szło 0.2 teraz i 0.2na flagę, jeśli masz samym jechać to ja bym dał wieksza dawkę na flagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Nie oceniają swoją miarą.

Jestem, biedny dla innych bogaty, nie narzucam nikomu swoich zasad i wartości. 

Nie przeszkadza mi islam, homo, katolik, czy wegetarianin do czasu kiedy nie zacznie mi narzucać swoich  zasad i oceniać według swoich racji. 

Jak sobie ktoś chce pryskać pszenicę w niedzielę to g.... komukolwiek do tego, byle swoją pryskał. 

  • Like 4
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
5 minut temu, Thorod napisał:

@Audi213 noo nie na calosci ale większość, miejscami mocniej, miejscami slabiej

Mi przypaliło na nakładach bo poszło 0.3 Modanu i się nałożyło, i na uwrociach, ale jak to tylko końcówki to nie ma się co martwić. Raz po takim podpaleniu za tydzień znaku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
Przed chwilą, Audi213 napisał:

Mi przypaliło na nakładach bo poszło 0.3 Modanu i się nałożyło, i na uwrociach, ale jak to tylko końcówki to nie ma się co martwić. Raz po takim podpaleniu za tydzień znaku nie było.

Wieesz niektore liscie dosyc widzialem pozólkly, pewnie tez susza swoje robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mikroelementy dac pszenicy wraz z t1. Dodam ze pszenica pilnie wymaga zabiegu fungicydowego. Dodam jeszcze mocznik i siarczan tylko. Co mozna ewentualnie jeszcze dodac ?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Ja już kilka lat z rzędu stosuje dr green zboże. Szczerze polecam ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Damianek20 napisał:

Setik@- Zamiast tebu lepiej dać prochloraz teraz strasznie podrożał ale to dobra substancja i według badań najlepiej poradził sobie w zabiegu T2 na fuzariozy itp. mam zamiar dorzucić go na drugi zabieg zamiast drogiej i moim zdaniem przereklamowane strubiluryny.

Możesz wrzucić jakiś link odnośnie doświadczeń z prochlorazem w T2 . bo kupiłem wczoraj mirage po 60 zł i jeszcze trochę zostało w sklepie ,cena chyba jeszcze stara to może bym na T2

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, slawek2209 napisał:

Panie Adminie gdzie jest moderacja forum? Kiedyś takiego bajzlu i burdelu nie było.Za byle co dostawało się ostrzeżenia.Teraz ciężko w danym temacie coś się dowiedzieć.

Widzisz teraz jest demokracja wtedy to był PRL

9 godzin temu, ravoj napisał:

Nie oceniają swoją miarą.

Jestem, biedny dla innych bogaty, nie narzucam nikomu swoich zasad i wartości. 

Nie przeszkadza mi islam, homo, katolik, czy wegetarianin do czasu kiedy nie zacznie mi narzucać swoich  zasad i oceniać według swoich racji. 

Jak sobie ktoś chce pryskać pszenicę w niedzielę to g.... komukolwiek do tego, byle swoją pryskał. 

Jak idę w Świeta zrodziną na spacer to nie chcę wąchać oprysku na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

To o wiele  lepsze uzasadnienie Staszku jak "susza karą Boską"


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj