Polecane posty

Krzysiek89    23
Krzysiek89 napisał:

A moddus z fungicydami można mieszać? Do tego chciałbym dodać siarczan, i odżywki.

Ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
12 minut temu, Krzysiek89 napisał:

Ktoś doradzi?

zależy od odmiany - ja rozdzielam skracanie od fungi pryskając np. Skagen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się pryskać osobno regulatorami i fungicydami. Zawsze T1 i regulatory (w tym Moddus) "idą" w jednym zabiegu, siarczan mg. też czasami jest dodawany. Jedynie co, to zauważyłem że w mieszaninie z prochlorazem, wytrącają się na powierzchni cieczy w zbiorniku niewielkie "kłaczki", ale nigdy filtrów ani rozpylaczy nie zapchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie chodzi że sie nie miesza tylko o uszkodzenie roślin jak pryskasz generykami np. modusa - zobacz moja galerię. jak rozdzielam jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

poleciałem patrasa jeszcze przed tym ochłodzeniem medax em 0,55 kg, patras jak wszyscy wiedzą ma tendencje do wylegania chciał bym zrobić jeszcze jedno skracanie, i moje pytanie co byście polecili na późniejsza fazę , z tego co prześledziłem internet to wydaje mi się że cerone 480 sl był by idealny, czy ktoś stosował?

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
krzysztofsb napisał:

Mozna ja tak mieszam a jakie fungicydy

Odmiany pszenicy to Arkadia i Desamo. Fungicyd to propikonazol + prochloraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

ja patrzyłem u siebie w Arkadii i sporo jest mączniaka i septoriozy już. Jeśli się uda w pon jadę z T1 a w piątek regulacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 13.04.2019 o 15:34, luki08 napisał:

dokładnie ja tez tak mysle tylko dla pewnosci chciałem poznac inne opinie

to dlaczego np na lancecie pisze ze po oprysku musi byc minimalna temperatura dobowa 5 stopni przez kolejne 5 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
suzuki18l napisał:

poleciałem patrasa jeszcze przed tym ochłodzeniem medax em 0,55 kg, patras jak wszyscy wiedzą ma tendencje do wylegania chciał bym zrobić jeszcze jedno skracanie, i moje pytanie co byście polecili na późniejsza fazę , z tego co prześledziłem internet to wydaje mi się że cerone 480 sl był by idealny, czy ktoś stosował?

Ja mam w planach zastosować dawki dzielone moddusu, a jak na drugi zabieg mi go zabraknie to dokupię cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie od miesiąca bez deszczu, wiatr na zmianę z przymrozkami ale widzę że od czwartku w nocy ok 5stopni to planuję t1 i został mi jeden przejazd opryskiwaczem na chwasty więc licze ze uda sie zrobic to a skracanie i N2 czeka o ile wogole bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
4 godziny temu, derek2223 napisał:

Podbijam temat, bo nie daje mi spokoju. Czy uważacie, że fenpropidyna zawarta w Tilcie jest lepszym dodatkiem do prochlorazu na T1 czy może lepiej prochloraz i tebukonazol. Porównując zwalczane choroby według tabeli która była tu gdzieś wrzucona tylko mączniak wypada lepiej, a morfolin zawarta w Duecie to już w ogóle wygląda gorzej niż tebukonazol. Jest ktoś chętny do objaśnienia tematu? Może @ravoj?

Tu masz wycinek z pierwszego lepszego artykułu. 

Wyższość morfolin nad triazolami przekłada się również w sposobie ich działania i transportu w roślinie, ale teraz nie mogę znaleźć literatury, więc nie mam argumentów. 

" Grupą często używaną do zwalczania praktycznie wielu chorób są triazole. Wprawdzie jest to ważna grupa chemiczna, ale nie zawsze używając s.cz. z tej grupy, wszystkie problemy da się rozwiązać. Trzeba pamiętać, że najlepiej s.cz. z tej grupy stosować, gdy w przebiegu dobowym temperatura wynosi 10-12oC. W czasie sezonu wegetacyjnego temperatura w nocy i w dzień jest często niższa. Ma to szczególne znaczenie w okresie wiosennym. W porze nocnej ta temperatura waha się często w zakresie od 2 do 12oC. Gdy mamy taką sytuację, warto stosować s.cz., które należą do grupy chemicznej morfolin i "blisko spokrewnionych" z tą grupą. Można tu wymienić takie s.cz. jak: fenpropimorf, fenpropidyna. Środków zawierających te s.cz. jako pojedyncze jest kilka. Ich nazwy handlowe to Corbel 750 EC, Limero."

źródło :"agrofoto.pl" 

Przy obecnie chłodnych nocach tebukonazol jest słaby i nie zadziała tak jak byśmy tego chcieli. 

Dla tebukonazolu to minimum 10 C, dlatego lepiej stosować go na flagę. 

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

U mnie środki leżą jak i nawóz. Dopóki nie popada nie wyjeżdżam i nie robię dodatkowych kosztów. Tragicznie wyglądają prognozy więc szkoda jest mi robić koszty które najprawdopodobniej nie zwrócą się tego roku. Jęczmień zrobił się biały po przymrozku -7 ten rok to tragedia jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Podobnie myślę co Ty ale jednak t1 zrobię dla świętego spokoju, do żniwa daleko i w końcu jakiś deszcz spadnie a chce mieć pewność że chociaż choroby podstawy mam zwalczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
18 minut temu, warchest napisał:

to dlaczego np na lancecie pisze ze po oprysku musi byc minimalna temperatura dobowa 5 stopni przez kolejne 5 dni 

I to dobre pytanie, może ktoś jeszcze się wypowie jak to jest z tymi fungi. Ja lecialem boogie . Pierwszy raz zainwestowane w tak drogą ochronę i nie chciałbym żeby oprysk okazał się nieskuteczny. Dodam że temp.W dniu zabiegu i do 4 dni po nim około 15-18st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
1 godzinę temu, XTRO napisał:

ja patrzyłem u siebie w Arkadii i sporo jest mączniaka i septoriozy już. Jeśli się uda w pon jadę z T1 a w piątek regulacja 

czym jedziesz na T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

pomyliłem się, miałem napisać, że z t1 jadę w środę.  Na pszenice Boogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 a czemu nie łączysz regulacji razem z T1                                 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek360    28

Co powiecie na taki zestaw na chwasty 1i2 liscienne na pszenica ozima

Fraxial 50EC 0.7l

Starane 333EC 0.25l

Tribex 75WG 20gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ile Lotusa daje się w meszaninie na mączniaka? 0,3 wystarcza przy średniej infekcji?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj