Polecane posty

luki08    14
1 godzinę temu, Macius napisał:

Roślina to wchłonęła i w niej to siedzi. Przykładowo Jak weźmiesz szczepionkę to w zimie ona nie będzie działać? 😁

dokładnie ja tez tak mysle tylko dla pewnosci chciałem poznac inne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoryy90    0

Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,6, Faxer(prochloraz) 0,6 , Stabilan 0,8, Moddus 0,2i do tego  siarczan magnezu 5 % ? po łaczeniu fungi i skracanie nic sie nie dzialo w tamtym sezonie, tylko chce jeszcze dodac siarczanu 5% i tak mysle czy nie bd przypalen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

@Gregoryy90 w tamtym roku dawałem podobnie ( po 0,75 Tiltu i Faxera) i jeszcze dorzuciłem jakieś 8% mocznika i mikro i ani nie wybuchło ani nie poparzyło. Ale wilgoci było więcej. W tym roku mikro i siarczan już podane, więc pójdzie po 0,7 Tiltu i Faxera i 0,3 moddusa na gorszych pszenicach i stanowiskach. Na lepsze pójdzie po setce więcej fungi i na flage dostanie kolejną porcję moddusa w razie potrzeby. No i planuję test - na jednym kawałku jedną ścieżkę zrobię dodatkowo z 0,8 l CCC. Chcę się przekonać czy i jaka będzie różnica w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Kurczę nie dość że sucho to jeszcze na wtorek w nocy zapowiadają kolejny przymrozek -3 pszenica stoi grzyba pełno, chyba nie ma na co czekać i od czwartku jadę z t2 na wszystkie pola bez skracania. Owies siany pod lasem skielkowal ale siedzi w ziemi a w miejscach gdzie nie ma cienia i ziemia jest lepiej nagrzana to już listki mają po 2-3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
24 minuty temu, Pivot napisał:

To co i kiedy dawałeś na T1 , że już grzyba puszcza?

Przepraszam mój błąd, mysiałem o t1 a pisze t1. Oczywiście chodzi mi o T1

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Panowie pierwszy raz posiałem pszenice jarą odmiana Goplana. Pod korzeń 200kg Polifoski 6 i 100kg saletrzaku. I moje pytanie brzmi co teraz? Myśle dać jakies 250kg saletry jak będzie miało tak z 10cm. Pomożecie trochę z nawożeniem i ochroną? Co jak i kiedy bo ja trochę zielony jestem bo nigdy przenicy nie siałem🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Daj z 300kg saletry co najmniej na hektar i najlepiej już a nie jak będzie miała 10cm

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411
9 minut temu, piotr19973 napisał:

Panowie pierwszy raz posiałem pszenice jarą odmiana Goplana. Pod korzeń 200kg Polifoski 6 i 100kg saletrzaku. I moje pytanie brzmi co teraz? Myśle dać jakies 250kg saletry jak będzie miało tak z 10cm. Pomożecie trochę z nawożeniem i ochroną? Co jak i kiedy bo ja trochę zielony jestem bo nigdy przenicy nie siałem🙂

Kiedy siałeś i w jakiej fazie jest pszenica? Padało u Ciebie? Bo co to da jeśli wysypiesz 300kg saletry w popiół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Ostatnie lata są suche , tornada się pojawiają na świecie powodzie i susze też są , ryb brak rybacy się skarżą też .

zapowiedział tobie, faraonie. 26 Siedem krów pięknych - to siedem lat, i siedem kłosów pięknych - to też siedem lat; jest to bowiem sen jeden. 27 Siedem zaś krów chudych i brzydkich, które wyszły za tamtymi, i siedem kłosów pustych i zniszczonych wiatrem wschodnim - to też siedem lat - głodu. 28 To, o czym mówię faraonowi, Bóg uczyni tak, jak pokazał faraonowi. 29 Bo nadejdzie siedem lat obfitości wielkiej w całym Egipcie. 30 A po nich nastanie siedem lat głodu; i pójdzie w niepamięć cała ta obfitość w Egipcie, gdy głód będzie niszczył kraj. 31 Nie będą już wiedzieli o obfitości w tym kraju wskutek głodu, który potem nadejdzie, bo będzie to głód bardzo ciężki. 32 Ponieważ ten sen powtórzył się dwukrotnie, faraonie, Bóg to już postanowił i Bóg niebawem to uczyni. 33 Teraz więc niech faraon upatrzy sobie kogoś roztropnego i mądrego i ustanowi go zarządcą Egiptu. 34 Niech faraon tak ustanowi nadzorców, by zebrać piątą część urodzajów w Egipcie podczas siedmiu lat obfitości. 35 Niechaj oni nagromadzą wszelką żywność podczas tych lat pomyślnych, które nadejdą. Niechaj gromadzą zboże do rozporządzenia faraona jako zaopatrzenie dla miast i niechaj go strzegą. 36 A będzie ta żywność zachowana dla kraju na siedem lat głodu, które nastaną w Egipcie. Tak więc nie wyginie [ludność] tego kraju z głodu»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
6 minut temu, galan99 napisał:

Ostatnie lata są suche , tornada się pojawiają na świecie powodzie i susze też są , ryb brak rybacy się skarżą też .

zapowiedział tobie, faraonie. 26 Siedem krów pięknych - to siedem lat, i siedem kłosów pięknych - to też siedem lat; jest to bowiem sen jeden. 27 Siedem zaś krów chudych i brzydkich, które wyszły za tamtymi, i siedem kłosów pustych i zniszczonych wiatrem wschodnim - to też siedem lat - głodu. 28 To, o czym mówię faraonowi, Bóg uczyni tak, jak pokazał faraonowi. 29 Bo nadejdzie siedem lat obfitości wielkiej w całym Egipcie. 30 A po nich nastanie siedem lat głodu; i pójdzie w niepamięć cała ta obfitość w Egipcie, gdy głód będzie niszczył kraj. 31 Nie będą już wiedzieli o obfitości w tym kraju wskutek głodu, który potem nadejdzie, bo będzie to głód bardzo ciężki. 32 Ponieważ ten sen powtórzył się dwukrotnie, faraonie, Bóg to już postanowił i Bóg niebawem to uczyni. 33 Teraz więc niech faraon upatrzy sobie kogoś roztropnego i mądrego i ustanowi go zarządcą Egiptu. 34 Niech faraon tak ustanowi nadzorców, by zebrać piątą część urodzajów w Egipcie podczas siedmiu lat obfitości. 35 Niechaj oni nagromadzą wszelką żywność podczas tych lat pomyślnych, które nadejdą. Niechaj gromadzą zboże do rozporządzenia faraona jako zaopatrzenie dla miast i niechaj go strzegą. 36 A będzie ta żywność zachowana dla kraju na siedem lat głodu, które nastaną w Egipcie. Tak więc nie wyginie [ludność] tego kraju z głodu»

Nie pij już Panie :)

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzisiaj poszło skracanie CCC 0.8 l,Medax Max 0.45 kg i Mikrostar 1 kg.Fungicyd czeka na wyższą temp.Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W sumie to praktycznie jesteśmy na półmetku 7 lat suchych bo 2015 2016 2018 i jak na razie zapowiada się 2019rok

N2 nawet tego samego dnia jak jest tak zimno bo w standardowych wymarzonych warunkach to wsytrzymalbym się np z Saletra 2 dni, a fungicyd po 3 dniach. Najlepsza i najprostsza zasada to 3 dni przerwy między zabiegami chemicznymi. Dajmy pozbierać się roślinie

 

2 minuty temu, slawek2209 napisał:

Dzisiaj poszło skracanie CCC 0.8 l,Medax Max 0.45 kg i Mikrostar 1 kg.Fungicyd czeka na wyższą temp.Lubelskie

Padało u ciebie że skracasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Padało ziemia jest wilgotna od kilku tygodni.Z początkiem marca jeszcze śnieg padał po zasiewie jarej pszenicy.Wilgoć na razie jeszcze jest ,ale na ile wystarczy jej to nie wiem.Ziemie glinkowate więc trochę trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Czy wy aż tyle macie wilgoci że lecicie w ślepo z z tym skracaniem i to w wyższych dawkach? Czy to po prostu schemat nie patrząc na przebieg pogody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Padał przez dwa dni przelotny deszcz ze śniegiem.Sypali dzisiaj drugą dawkę azotu sąsiedzi.Mocznik dawałem 2 tygodnie temu.Ziemia jest wilgotna jeszcze.Pszenica  ma pierwsze kolanko więc na co mam czekać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Panowie jaka chemia jaki azot? Jutro wszyscy do swoich świątyń (wolność wyznania) i modlić się o deszcz . oglądałem mecz Cracowia Lechia i płakałem bo widziałem deszczyk i myślałem o żółknącej pszenicy . to może być ciężki rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj