Polecane posty

robi57362    2358
kapec22 napisał:

Na podkarpaciu wczoraj o 14 zaczęło kropić i kropi do teraz w nocy trochę mocniej popadało a rano spadł śnieg, nie wiem ile mm spadło ale pomoczyło fajnie muszę kupić jakiś miernik opadów

a broń boże nie kupuj żadnego miernika ja odkąd kupilem początkiem marca to spadlo 4 mm deszczu

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie kupuj!! Ja jak wystawiłem to już nie pada i teraz nie wiem czy chować, czy niech zostanie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Wirtuoz jest na t1 tylko trochę słaby na septoriozę.Dodaj Gwarant do niego i będzie ok

To już pewnie wyjdzie że 170 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Zapytał o Wirtuoza to odpowiedziałem co go boli .Jak ma chęć to niech go stosuje.Sam wole Capalo od Wirtuoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
jahooo napisał:

170 brutto to sam wirtuoz wychodzi

149 brutto u mnie.

slawek2209 napisał:

3 godziny temu, eddi87 napisał:

Witruoza na t1 można dać?

Wirtuoz jest na t1 tylko trochę słaby na septoriozę.Dodaj Gwarant do niego i będzie ok

Najbardziej mi chodzi o postawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzo2019    4

Co to za choroba? Cała hondia mi żółta się robi, w Arkadii tego nie ma aż tyle ale się zdarza.. T1 Robione tydzień temu i od tego czasu strasznie ją wzięło... 

IMG_20190412_165656.jpg

IMG_20190412_165636.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15381
16 minut temu, gonzo2019 napisał:

Co to za choroba? Cała hondia mi żółta się robi, w Arkadii tego nie ma aż tyle ale się zdarza.. T1 Robione tydzień temu i od tego czasu strasznie ją wzięło... 

IMG_20190412_165656.jpg

IMG_20190412_165636.jpg

Tak mamw przenżycie

Podejrzewam przeziębienie, zbyt wcześnie dany azot rozbudził soki potem przyszły wiatry przymrozki i spaliło, teraz zimno sucho i się nie regeneruje tylko zamiera.

Kto dał później azot to ma ładne zielone,  a moje takie spalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja bym bardziej podejrzewał zabieg t1 z dodatkiem regulacji u nie jest to samo też mam hondie i gdzie dołożyłem stabilna to też tak miejscami wygląda nawet zrobiłem kontrolę gdzie nie opryskałem to jej nic nie jest ale to tylko moje takie spostrzeżenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Po zabiegu mogło być zimno. Bardzo duża amplituda temperatur będzie tak robila. Do tego strasznie sucho. Fizjologia. Można pomylić z grzybem bo na tych słabych częściach od razu pojawia się grzyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15381
6 minut temu, tommy66692 napisał:

Widzisz rolnik trzeba było poczekać do maja tak jak stasek mowil😅

Bo zimo to nie robota

Do 20 marca w pole nie ma co wyruszać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O widzisz . To ja akurat tego dnia owies siałem . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Co to może być? Mam parę takich placów na polu, ogólnie to w tym roku pszenice to jakaś porażka, blade, pierwszy rok stosuje rsm ale jakoś efektu wow jak na razie nie zauważyłem 

IMG_20190412_171305.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
57 minut temu, eddi87 napisał:

Po pszenicy

Na podstawę lepszy byłby Unix lub Boogie.Wiadomo cena dużo wyższa.Kwestia zasobności portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
44 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Bo zimo to nie robota

Do 20 marca w pole nie ma co wyruszać.

 

A ja wręcz odwrotnie po obserwacjach z tego roku twierdze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie też hondia pożółkła, tydzień temu regulacja (modus+stabilan) i T1(tilt turbo), w poniedziałek jak jechałem z herbicydem (helm flurox i helm tribi) było jeszcze ok. Dzisiaj zobaczyłem pożółknięte liście jak jechałem z 2 dawką.  Czyżby to przez niską temperaturę?

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Wodę masz? Na bank po herbicydzie nie ma wody i niska temperstura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj