Polecane posty

dami24stdk    0

No ja żałuję że t0 nie zrobiłem a teraz już mam placami problem z podstawą i plan był tilt mirage ale zamienię chyba na unix troche pewniejszy że sobie da radę z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

No ba, jak wcześniej nie było azotu to pewnie. Fajnie mieć pola na ukrainie (specjalnie z małej). 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

Panowie a yamato na T1 w pszenicy przy 230N to rozwiązanie po taniosci ale czy skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wolałbyś dac o 10÷15% mniej azotu a w zamian te pieniądze przeznaczyć na ochronę. Kto wam doradza te Topsiny i yamato na T1 bo to juz któraś osoba która się pyta czy to dobry środek.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

I wcale nie takie tanie to rozwiązanie.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

Nikt mi nie doradza po prostu wychodzi mi przy dawce 1.5l 107zl dlatego pytam bo nigdy nie stosowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
20 minut temu, rafal4610 napisał:

@witejus a ten Mocarz to jest na dwuliścienne? Bo może wystarczy dodać to tego coś na miotłe itp i byłaby fajna mieszanka

tak Mocarz jest na dwuliścienne w zbożach i kukurydzy i można by dodać na miotłę ale co i ile to nie powiem bo nie sieję zbóż tylko kukurydzę musisz sam poszukać informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, Mareg napisał:

W fazie szpilki po deszczu można rozlac rsm? 

poczekaj zboże do 3 liscia własciwego ciągnie z ziarna . sucho masz to czekaj jak padało to lej bo nie wiadomo co bedzie.

2 godziny temu, szymek napisał:

Panowie a yamato na T1 w pszenicy przy 230N to rozwiązanie po taniosci ale czy skuteczne?

głupota wiecej korzysci jak wylejesz za płot na t3 jak najbardziej ale nie solo

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jaka minimalna temperatura do oprysku. Modus t1 odzywki mikro? 10-12 stopni i słonecznie w dzien, 1-2 stopnie w nocy wystarczy czy zabieg bedzie nie skuteczny? Ogólnie wiem ze powinno byc cieplej ale chodzi mi o te minimum bo za bardzo mi nie pasuje nastepny tydzien wtedy jak ma byc cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

No tak to  się nie da tego pogodzić, ale jak musisz teraz a nie możesz później to ja nie wiem.

W najgorszym wypadku podziała w 40% i do żniw będzie leżeć. Bo jak za trzy tygodnie warunki będą idealne i pszenica ruszy do tineksapaku etylu w niej już nie będzie 100g Moddusa działa przez tydzień dlatego daje się 3 setki żeby działał w tym newralgicznym momencie silnych wzrostów. A jak dasz teraz a pszenica ruszy później to zbędny zabieg tak jakby. Ale jak rośnie Twoja pszenica wiesz tylko Ty, Jeżeli przyrost jest spory to chłodne noce za bardzo nie przeszkadzają, byle nie przymrozki. 

To moje zdanie i tam kilku jakiś specjalistów artystów co piszą eseje w Farmerze. 

 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja sie zastanawiam kolejny rok czy mieszać znowu zupę t1 r1 i odżywki czy r1 osobno, w tamtym roku w przejazdach bez mocznika było okej ale juz z i na nawrociach przypalenia były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Dnia 9.04.2019 o 21:29, 3kusy3 napisał:

W przyszłym roku to się dobrze zastanowię czy wogule siać cokolwiek jak w tym roku będzie kolejna susza, koniec z zakupem śro i nawozami wcześniej bo nic się nie przewidzi leży w garażu zamrożone kilka tyś zł i nie wiadomo czy sypać albo pryskac żeby znowu nie dolozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
5 godzin temu, szymek napisał:

Panowie a yamato na T1 w pszenicy przy 230N to rozwiązanie po taniosci ale czy skuteczne?

230kgN i chcesz dac Yamato na T1? 

Zmien doradcę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
32 minuty temu, Mareg napisał:

Ja sie zastanawiam kolejny rok czy mieszać znowu zupę t1 r1 i odżywki czy r1 osobno, w tamtym roku w przejazdach bez mocznika było okej ale juz z i na nawrociach przypalenia były 

Dwa wyjścia:

 - jak pole blisko to oddzielnie (ja już nie mieszam) 

 - jak daleko to nieco mniejsze dawki triazoli i strobiluryn ( o kilka procent) albo  więcej uwagi na uwrociach skoro w łanie nie było poparzeń.  

  • Like 1

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja robiłem skracanie w poniedziałem było +18C , wtorek podobnie i słońce , dopiero od środy się ochłodziło ale przymrozku nie było . Jak myślicie zadziała CCC+Moddus ? Ja  myśle że tak no ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

No zadziała, czemu ma nie działać jak faza była odpowiednia, słoneczko, ciepełko oraz  wilgoć. Przecież pszenica nie wypluje tych środków one już tam krążą.  A jak nie było wilgoci to kiedyś będzie, najwyżej będziesz miał małą pszeniczkę 😂


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

można połączyć w pszenicy grzybówkę skracanie i dokarmianie (proelaf max, carkolium, makro P, 5-7kg siarczanu i 10kg mocznika) pszenica ma pierwsze kolanko tak na wysokości 1cm , potem muszę jeszcze zrobić odchwaszczanie (axial pleban i tiron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783
3 minuty temu, ravoj napisał:

No zadziała, czemu ma nie działać jak faza była odpowiednia, słoneczko, ciepełko oraz  wilgoć. Przecież pszenica nie wypluje tych środków one już tam krążą.  A jak nie było wilgoci to kiedyś będzie, najwyżej będziesz miał małą pszeniczkę 😂

najwyżej wróble jak będą chciały podziobać to sobie uklękną 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Heh nie no tak myśle i pewny jestem , tylko jak tu czytam te forum to mam mętlik w głowie , a jak za długo się z czymś zastanawiam to jeszcze gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

kieruj się sercem, ono Ci wskaże właściwą drogę. 😎 (mi na razie wychodzi)

No możesz się jeszcze pomodlić..... ale nie obiecuję. 

Nie słuchaj innych, zawsze postępuj zgodnie ze swoją wolą i nie daj sobie narzucić czyjegoś toku myślenia a raczej perswazji, zwłaszcza jak toś używa argumentów siłą zamiast siły argumentów. 

Pamiętaj, że to co nam mówią inni  to nie jest prawda, czy fałsz ale czyjaś opinia. A to co widzimy to nie jest fakt !! tylko nasz punkt widzenia. 

26 minut temu, dzidzia202 napisał:

można połączyć w pszenicy grzybówkę skracanie i dokarmianie (proelaf max, carkolium, makro P, 5-7kg siarczanu i 10kg mocznika) pszenica ma pierwsze kolanko tak na wysokości 1cm , potem muszę jeszcze zrobić odchwaszczanie (axial pleban i tiron)

Można, ale na własną odpowiedzialność bo lubi nam to poparzyć roślinki, a tego nie chcemy przecież. Zwłaszcza jak planujesz tam jeszcze mocznik a odżywki zawierają aminokwasy, plus siarczan. Ja zawsze czubki miałem lekko przypalone jakby mrozik je przeleciał po wierzchu, i nieestetycznie to wyglądało a ja nie lubię jak coś wygląda nieestetycznie. Czy miało to wpływ na plon? - nie wiem. 

  • Like 1

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj