Polecane posty

kopin    3791

Też od ziemi zależy,u mnie 4b to lux,a i do tego monokultura

3 minuty temu, krilan06 napisał:

Jeszcze jakbyś podał w jakiej fazie był jęczmień i co stosowaleś i w jakich dawkach?

 

 jeczmień miał ze 3-4 liście,bez żadnych cudów -mocznik siarczan,foliq,albo zwykły ekolist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
6 minut temu, kopin napisał:

Też od ziemi zależy,u mnie 4b to lux,a i do tego monokultura

 

 jeczmień miał ze 3-4 liście,bez żadnych cudów -mocznik siarczan,foliq,albo zwykły ekolist

A tego mocznika i siarczanu to ile dajesz na ha, bo w zeszłym roku w fazie krzewienia dawałem 40kg mocznika i 20 kg siarczanu na ha i to chyba było za dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ja siarczanu daje 25 kg na 2 ha, 20 kg na ha na raz to wg mnie za bogato, zalezy tez jeszcze jakie się trafi warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

siarczan 2,5% procent i 15% mocznik

no i wieczorem oprysk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

no gdzie chcesz dolej, to zwykły adiuwant, może trochę lepszy

48 minut temu, kabajo6 napisał:

@ravoj pisał,że takim papu przez odbyt pobili rekorda 16 ton.

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/kolejny-rekord-plonu-pszenicy/

 

To jeden z pierwszych artykułów, kiedyś temat zgłębiłem dokładniej, ale nie mam czasu szukać. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

Witam dzisiaj pryskalem pszenicę  axialem i mam pytanie 

Kiedy  mogę wjechać  z odzywkami i siarczanem 

Czy mogę je mieszać z antywylegaczem i środkiem na grzyba 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja od agrologa mam zapisane 5% , czyli na ha leci 25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Panowie a co powiecie na żółknięcie jak w załączonych zdjęciach?. Pszenica ozima, jesienią potafoska 200 kg/ha + poproszone obornikiem wiosna jak ruszyła saletra 150/ ha i dziś salmag 120 ale co się z nią stało? Całe pole żółte. Przedplonem owies pryskany tylko chwastoxem trio. Za miedzą u sąsiada zieloniutko.

IMG_20190408_175815.jpg

IMG_20190408_175821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
10 minut temu, tasiorek766 napisał:

Panowie a co powiecie na żółknięcie jak w załączonych zdjęciach?. Pszenica ozima, jesienią potafoska 200 kg/ha + poproszone obornikiem wiosna jak ruszyła saletra 150/ ha i dziś salmag 120 ale co się z nią stało? Całe pole żółte. Przedplonem owies pryskany tylko chwastoxem trio. Za miedzą u sąsiada zieloniutko.

IMG_20190408_175815.jpg

IMG_20190408_175821.jpg

Jakąś chemię stosowałeś wiosną, na owsie nie było w zeszłym roku żadnych objawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Tak jak pisałem tylko chwastoxem. I jesienią przed siewem tylko obornik i potafoska nic innego. Zauważyłem że w okolicy jest kilka takich poletek gdzie wszystko żółknie. Może to żółta karłowatość?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
pedzel napisał:

jeśli chodzi o mnie to w sobotę dałem już drugą dawkę azotu czyli w sumie 400kg saletry a mocznik daje do oprysków na grzyba bo czytałem gdzieś że powoduje rozszerzanie porów i lepiej wszystko wnika do rośliny czyli tak jakbym dał adiuwant

2 minuty temu, pedzel napisał:

jeśli chodzi o mnie to w sobotę dałem już drugą dawkę azotu czyli w sumie 400kg saletry a mocznik daje do oprysków na grzyba bo czytałem gdzieś że powoduje rozszerzanie porów i lepiej wszystko wnika do rośliny czyli tak jakbym dał adiuwant

żeby nie byc gołosłownym artykuł z farmera:Dużą zaletą jego stosowania jest to, że jego roztwór można łączyć z powodzeniem z siarczanem magnezu, fungicydami oraz insektycydami. Ponadto dodatek mocznika do cieczy roboczej powoduje lepsze uwodnienie, więc i lepszą przepuszczalność naskórka roślin (kutykuli), co zwiększa pobieranie składników pokarmowych i polepsza działanie pestycydów i dolistnych nawozów mikroelementowych.

z tym mocznikiem i fungicydami trzeba uważać bo lepsza przepuszczalność kutykuli to plus ale z drugiej strony fungicydy przemieszczają się szybciej w roślinie i mogą powstać przypalenia na końcówkach a to już niepotrzebny stres. Lepiej skorygować ph wody co też zapewni lepsze wchłanianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
11 minut temu, tasiorek766 napisał:

Tak jak pisałem tylko chwastoxem. I jesienią przed siewem tylko obornik i potafoska nic innego. Zauważyłem że w okolicy jest kilka takich poletek gdzie wszystko żółknie. Może to żółta karłowatość?

 

Wg mnie to nie jest żółta karłowatość. Znasz ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Gleba nie była badana ale zawsze wypalały uprawy klasa 3 i 4  ale pszenżyto owies i pszenica na zmianę zawsze wypalały. Co dwa/ trzy lata obornik szedł. Trochę przeglądam j okazuje się że w ty m roku nie tylko u mnie ten problem. Deszczu nie pamiętam i dobrego cały czas przymrozki. Może to jest powód??? Będę pryskał lancetem jak temp. wzrośnie to może coś dosypać jakieś mikro????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Owies jako przedplon nasila choroby podstawy źdźbła, chociaż niby jest rośliną fitosanitarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

to nie wirus, nie grzyb, zawieź do laboratorium, niech zbadają. Jakby coś po ŚOR wygląda. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 godzinę temu, tasiorek766 napisał:

Panowie a co powiecie na żółknięcie jak w załączonych zdjęciach?. Pszenica ozima, jesienią potafoska 200 kg/ha + poproszone obornikiem wiosna jak ruszyła saletra 150/ ha i dziś salmag 120 ale co się z nią stało? Całe pole żółte. Przedplonem owies pryskany tylko chwastoxem trio. Za miedzą u sąsiada zieloniutko.

Mam to samo na połowie pola i też nie wiem co to. PH nie znam ale dałem w to miejsce wapno po żniwach. Na jesień oprysk odżywką + siarczan magnezu. Na wiosnę poszło 200kg saletry, oprysk odżywką + siarczan magnezu oraz oprysk saletrą wapniową. Mam na tym polu podobnie co roku. Nie całe pole, tylko kawałek. Znalazłem coś takiego: Niby nie dobory magnezu. Ale dawałem siarczan mag ;|. W sumie podobne zdjęcia można znaleźć w temacie szkodliwego glinu. Sam już nie wiem...

http://caldena.com/pl/wiedza/aktualne-porady/pszenica-domaga-sie-magnezu

3mag.jpg 
Niedobór magnezu w pszenicy - żółknięcie i nekrozy wierzchołków liści
Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Co z tego, że dałeś siarczan magnezu dolistnie? Zapodałes 2-3kg magnezu na ha. Bez analizy w oschr nie rozwiązesz tajemnicy. Ja strzelam w niskie ph i wyeksploatowaną pod kątem magnezu glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
12 minut temu, badboy27 napisał:

Można dodać grzybówkę do skracania czyli moddus i ccc ?

Można, ale ja bym ccc odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Setka więcej moddusa to 15zl czyli tyle samo co litra ccc, więc po co kombinować z ccc zwłaszcza gdy jest sucho? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

4 kwietnia (czwartek) wysiałem mocznik w ilości 150kg na ha i dopiero w sobotę delikatnie popadało czy wystąpiła duża strata przez 3 dni ? Siałem go w suchą ziemię miało wieczorem coś spaść ale dopiero po 3 dniach porosiło

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej duże mocznik to nawóz typowo przediewny bo jeśli nie ma opadów to idzie do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj