Polecane posty

magtom36    5

Cześć mam pytanie 3 dni temu rozsypalem salertre na pszenice, jest sucho myślicie że dobrze się wchłoną i zadziałał. Nie widać żeby leżał nawóz na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
5 godzin temu, Agrest napisał:

Ja z ccc raczej definitywnie rezygnuję.

Zastanawiam się nad 0,4  moddusa i też się waham. 

Praktykował ktoś odpuszczenie skracania w t1 i ewentualnie podanie samego modusa lub medaxu w t2 jeśli pojawią się szansę na opady?

Ja robię to tak, że w t1 daję 0.3 l moddusa. Dawka bezpieczna, w t2 planuje kolejne 0.3 l ale jeżeli pogoda nie pozwoli to po prostu odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
18 minut temu, jahooo napisał:

@warchest

dla mnie wygląda, że jest zbyt gęste i zaczyna się redukować

 

ahaś ok dzieki za odpowiedz , bo własnie straszna susza była jak siałem i za gesto troche sie wysiało 

a tu na tym polu co sie dzieje mi z tą pszenicą ? dodam ze tez była gęstawo siana ale około 250 kg ha bo równiez w straszną susze 

20190407_141449.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

No u mnie tez jedna tak wygląda na dzierżawie. Odmiana Jantarka co sie może jej dziać dodam że obok dzierżawy mam swój kawałek przez miedzę i pszenica wyglada zdrowo bez takich objawów. Co jej moze brakować? 

20190407_143151_HDR.jpg

20190407_143122_HDR.jpg

3 dni temu jak byłem to nie byla jeszcze taka zła. A wczesniej prsykalem sierczanem magnezu i miedzia i jakies tam odżywki już nie pamoetam co oraz dostala 100k kizerytu a przedsiewnie 250 kg polifoski 6.

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Tyle właśnie "warte" są wszelakie odżywki i inne cuda, jak przyczyna problemu tkwi w czymś innym.. Tutaj to może być niskie ph i co z tym związane - słaba przyswajalność fosforu, magnezu.. może też być wirus, ale wtedy raczej byłoby coś takiego na obydwu polach, skoro są obok siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

galan99 napisał:

Są tu znawcy to niech poprawią NA T2 czy będzie coś takiego , Azoksygrobina 0 ,5 l Tazer 250 sc  i 0,7 l Rekort 125 sc lub Safir 125 sc Epoksykonazol .

Gdzie zaopatrujesz śię w środki skoro produkty z pojedynczymi substancjami albo brak albo są wycofane (np.epoksykonazol w Rekort lub Safir)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Już nie raz sobie powtarzałem że noe będę dawał odżywek ma pszenice bo to nie ma sensu ale głupia nadzieja wygrała że może akurat podziała. I co z tym fantem robić? No właśnie też już myślałem że może wirus ale to by było na całości pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
38 minut temu, ovi napisał:

 

Gdzie zaopatrujesz śię w środki skoro produkty z pojedynczymi substancjami albo brak albo są wycofane (np.epoksykonazol w Rekort lub Safir)

Gdzie się da ale jeszcze nie wiem czy to dostanę jeśli nie to coś podobnego o takim samym działaniu .

 

6 minut temu, PanPawel napisał:

Już nie raz sobie powtarzałem że noe będę dawał odżywek ma pszenice bo to nie ma sensu ale głupia nadzieja wygrała że może akurat podziała. I co z tym fantem robić? No właśnie też już myślałem że może wirus ale to by było na całości pola.

To znaczy zależy ile dasz tej odżywki bo testowałem na 1 arze pora stosowane odżywki zadziałały aż pękał tak rósł , ale dawałem 5 nakrętek od butelki na 5 l wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jakie sa temperatury stosowania axial komplet pack bo bym zastosował ale na srodku nic nie pisze w jakich temperaturach stosowac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Wczoraj N2, jutro skracanie a w środę planowane T1. Przez pogodę kolanko trochę odjechało, ale na szczęście w planach było drugie skracanie.  Skracane będzie Modanem 0.3 i CCC 1l. Zastanawiam się czy na polach na których "coś" męczy Patrasa nie dać tylko samego Modanu. Oczywiście nawet w najgorszych miejscach kolanko jest już praktycznie 1cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Z tego co doczytałem to sam Axial ma temperaturę minimalną 1 stopień, w przypadku Winnetou to bodajże 5 stopni,teraz zastanawiam się nad T1 choć temperatury w nocy zapowiadają w granicach 2-4stopni, i nie wiem czy jechać, czy czekać,bo patrząc na tydzień do przodu to raczej szału nie będzie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
3 godziny temu, ansu napisał:

W ubiegłym roku coś takiego dałem tylko strobi.. więcej i do żniw czysto. Azotu ponad 200. Pierwszy był prochlpraz propiko morfolina.

To ile dawałeś azoksystrobiny z epoksykonazolem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
18 minut temu, melon10641 napisał:

Zdecydowanie zmniejszylbym dawkę tam gdzie pszenica nie jest dobra. 

A samo 0.3 Modanu bez CCC możę być, czy za dużo, tam gdzie męczy ją wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
2 godziny temu, magtom36 napisał:

Cześć mam pytanie 3 dni temu rozsypalem salertre na pszenice, jest sucho myślicie że dobrze się wchłoną i zadziałał. Nie widać żeby leżał nawóz na polu.

Czeka sobie na deszcz, bez deszczu nic się nie wchłonie, zwłaszcza jak na suchej glebie leży,  to nie gaz żeby sobie liśćmi pszenica  pobrała. 

Codziennie bez deszczu jest jakaś strata tego azotu, ponoć niewielka ale jaki to jest odsetek tego nie wiem, studiowałem inne nudniejsze kierunki zamiast coś z rolnictwem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 godziny temu, ovi napisał:

 

Gdzie zaopatrujesz śię w środki skoro produkty z pojedynczymi substancjami albo brak albo są wycofane (np.epoksykonazol w Rekort lub Safir)

Epoksykonazol nie jest wycofany bo Basf nie miałby nic oprócz Priaxora


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Ulman napisał:

2 godziny temu, ovi napisał:

 

Gdzie zaopatrujesz śię w środki skoro produkty z pojedynczymi substancjami albo brak albo są wycofane (np.epoksykonazol w Rekort lub Safir)

Epoksykonazol nie jest wycofany bo Basf nie miałby nic oprócz Priaxora

Chodzi mi o substancje występujące w produktach jako solo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
2 godziny temu, PanPawel napisał:

No u mnie tez jedna tak wygląda na dzierżawie. Odmiana Jantarka co sie może jej dziać dodam że obok dzierżawy mam swój kawałek przez miedzę i pszenica wyglada zdrowo bez takich objawów. Co jej moze brakować? 

20190407_143151_HDR.jpg

20190407_143122_HDR.jpg

3 dni temu jak byłem to nie byla jeszcze taka zła. A wczesniej prsykalem sierczanem magnezu i miedzia i jakies tam odżywki już nie pamoetam co oraz dostala 100k kizerytu a przedsiewnie 250 kg polifoski 6.

A jaki był przedplon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja jade po niedzieli z T1 + L-Amino+ .

Kiedyś ten środek uczynił cuda na mojej plantacji.Pszenica zrobiła się nie do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
45 minut temu, RolnikTivi napisał:

A jaki był przedplon? 

Przedplon pszenica jara a wczesniej ziemniaki na dzierżawie a na swoim pszenica ozima a wczesniej łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

U mnie Jantarka też miejscami tak pożółkła , ale teraz po deszczu to lepiej . Jutro T1 , skracanie , nawozy dolistne . Może Jantarka tak ma że żółknie bo dużo widziałem zdjeć takich tu na agrofoto . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Optysilu i Amino lepiej dodać do skracania czy T1? Jeden zabieg po drugim będzie w odstępie 2 dni. Skracanie Modan 0.3 i 1 CCC na lepszych i sam Modan na kawałkach porażonych karłowatością, a T1 będzie boogie Xpro wszędzie.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj