Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kams    4

Dokładnie brak deszczu jak tak dalej się utrzyma to u mnie na T1 się skończy. W tamtym roku pomiędzy pszenicą z 1 czy z 2  zabiegami nie widziałem różnicy. Przy jeździe polną drogą chmura kurzu za ciągnikiem jak w czerwcu normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
4 godziny temu, Andrju65 napisał:

A czy jak nawóz leży nierozłożony to można pryskać chwasty lub od grzyba?

To w gimnazjum tego nie uczyli? Co za pytanie. A czemu niby nie można? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
6 godzin temu, ansu napisał:

Również dzisiaj druga dawka RSM. Niby w nocy ma coś kapnąć.

U mnie też już druga dawka poszła. 200l rsm 32 i czekamy na deszcz w nocy. Ansu Ty kupowałeś siarczan magnezu w Edach? Wychodzi taniej niż u innych tylko chciałbym wiedzieć czy ktoś go sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Piszecie że mocznik dolistnie  to zaproszenie dla chorób, a to tyczy się tylko mocznika czy ogólnie azotu wszelakiej maści? (Np. W odżywkach) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Może ktoś to odczyta jako cenzure ale w ikonce powinna być zawarta informacja o stażu prowadzenia gospodarstwa i to nie przez tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
androproteam napisał:

Wczoraj pryskalem pszenice Axial Komplet pak, kiedy moge wjezdzac w pszenice z regulacja? We wtorek bedzie dobrze?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
1 minutę temu, wiesiek63zmc napisał:

Może ktoś to odczyta jako cenzure ale w ikonce powinna być zawarta informacja o stażu prowadzenia gospodarstwa i to nie przez tatusia

Do czego pijesz pisząc to? To źle że ktoś nie jest czegoś pewien lub nie wie więc się pyta? Gorzej z tymi którzy nie mają pojęcia i doradzają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
19 godzin temu, kapec22 napisał:

dużo osób ma z tym problem.. na każdej stronie ktoś wrzuca zdjęcie z taką pszenicą u mnie i u sąsiadów tak samo... trochę się boje że to żółta karłowatość, ale może być też grzyb, u mnie patras najbardziej pożółkł, belissa już mniej, dzisiaj dałem duett star 0.8 i mirage 0.8 na najgorszy kawałek resztę myślę w poniedziałek

No u mnie tylko miejscami Patras.Reszta pszenic na medal :)

19 godzin temu, kuliberda napisał:

czy dawka medaxu max nie jest troche zamała 40 stabilanu 1

za mała .Skracania to tutaj nie bedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
5 minut temu, Audi213 napisał:

Do czego pijesz pisząc to? To źle że ktoś nie jest czegoś pewien lub nie wie więc się pyta? Gorzej z tymi którzy nie mają pojęcia i doradzają ...

I takie info by pomogło z tymi co doradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Mam pytanie pryskałem w piątek tilt turbo 575EC + mirage 450EC. Pszenżyto, pszenica i jęczmień ozimy mają już po 2 kolanka czy mogę jechać w poniedziałek na skracanie moddus+ antywylegacz? Czy mogę do tego dorzucić nawóz dolistny z mikroskładnikami? Czy ochronę fungicydową  można łączyć ze skracaniem, sprzedawca kazał jechać osobno, w tym roku jadę tym wszystkim osobno, ale za rok chciał bym to połączyć jak by się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Też się zastanawiam w dawce 0,8 l, a potem na kłos tebu, może nawet trochę wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7
piotrols napisał:

Piszecie że mocznik dolistnie  to zaproszenie dla chorób, a to tyczy się tylko mocznika czy ogólnie azotu wszelakiej maści? (Np. W odżywkach) 

Mocznik wzmaga działanie fungicydów (triazoli),można poparzyć końcówki liści. Jak zasilisz z glową i nie poparzysz, to nie ma żadnego zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
7 minut temu, Piotr6991z napisał:

Mam pytanie pryskałem w piątek tilt turbo 575EC + mirage 450EC. Pszenżyto, pszenica i jęczmień ozimy mają już po 2 kolanka czy mogę jechać w poniedziałek na skracanie moddus+ antywylegacz? Czy mogę do tego dorzucić nawóz dolistny z mikroskładnikami? Czy ochronę fungicydową  można łączyć ze skracaniem, sprzedawca kazał jechać osobno, w tym roku jadę tym wszystkim osobno, ale za rok chciał bym to połączyć jak by się dało.

Masz pszenicę z drugim  kolanem w Polsce Ja miałem ale to było 1 kwietnia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

U mnie poparzyło było 25kg mocznika, 12,5kg siarczanu,propikonazol i łącznie roztworu wyszło 320l. Mocznik i siarczan rozpuszczany w ciepłej wodzie. Dzisiaj poszła saletra na N2 w dawce 70kg azotu więc powinno się zregerenować, kiedyś też tak podpaliłem ale się zregenerowała 

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

500 zł na krowę dla rolników - zapowiedź PiS

Kaczyński m.in. podkreślił konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. "Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej .młody rolnik do 40. roku życia przejmuje gospodarstwo, to dostanie od państwa 150 tys. bezzwrotnej pomocy, z czego 70 proc. na maszyny, na obiekty budowlane .

TAM PRYSKAĆ KASĘ BĘDĄ  DAWAĆ  .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
39 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Może ktoś to odczyta jako cenzure ale w ikonce powinna być zawarta informacja o stażu prowadzenia gospodarstwa i to nie przez tatusia

Tylko jak to sprawdzić?

10 minut temu, galan99 napisał:

500 zł na krowę dla rolników - zapowiedź PiS

Kaczyński m.in. podkreślił konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. "Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej .młody rolnik do 40. roku życia przejmuje gospodarstwo, to dostanie od państwa 150 tys. bezzwrotnej pomocy, z czego 70 proc. na maszyny, na obiekty budowlane .

TAM PRYSKAĆ KASĘ BĘDĄ  DAWAĆ  .

Komuna i tyle. Zarobią na tym tylko i wyłącznie rzeźne. Odliczą z ceny te 500 pkn i rolnik zarobi tyle co zwykle ale na PIS zagłosuje już wcześniej przed wprowadzeniem tego zacnego pomysłu

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

No u mnie tylko miejscami Patras.Reszta pszenic na medal :)

za mała .Skracania to tutaj nie bedzie .

A 450 gram medax max solo według ciebie skróci pszenicę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
18 minut temu, robson132 napisał:

U mnie poparzyło było 25kg mocznika, 12,5kg siarczanu,propikonazol i łącznie roztworu wyszło 320l. Mocznik i siarczan rozpuszczany w ciepłej wodzie. Dzisiaj poszła saletra na N2 w dawce 70kg azotu więc powinno się zregerenować, kiedyś też tak podpaliłem ale się zregenerowała 

Co wy z tym mącznikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no co ,co .skrzyżowali mocznik z mączniakiem i wyszedł im MĄCZNIK

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A po co? Kup Axial Pak i będziesz miał taki sam efekt


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj