Polecane posty

Audi213    143

Planuję taki zabieg YaraVita zboże 2l/ha+Siarczan magnezu 10kg/ha+Mikrovit Mangan 1,8l/ha Mocznik 25kg/ha+ Mikrovit Miedź 2/ha+ Fostar 5l/ha. Myślałem jeszcze nad dołożeniem rootstaru na pola gdzie są te place. Dołożyć go czy wystarczy to co wypisałem wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

To nie wirus. Na 100% to ph bo był w tych miejscach rok wcześniej problem z rzepakiem, i pole nie zostało jeszcze doprowadzone do porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
27 minut temu, Audi213 napisał:

Planuję taki zabieg YaraVita zboże 2l/ha+Siarczan magnezu 10kg/ha+Mikrovit Mangan 1,8l/ha Mocznik 25kg/ha+ Mikrovit Miedź 2/ha+ Fostar 5l/ha. Myślałem jeszcze nad dołożeniem rootstaru na pola gdzie są te place. Dołożyć go czy wystarczy to co wypisałem wyżej?

260g miedzi i 588g manganu w jednym zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie pierwszy raz będę stosował modusa. Można do niego odżywka dodać i siarczan magnezu? Lub czy do oprysku ba chwasty dodać odżywkę i siarczan magnezu? Która opcja będzie bezpieczniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
15 minut temu, loquito napisał:

260g miedzi i 588g manganu w jednym zabiegu ?

Do ilu zmniejszył byś te ilości? Może to zaszkodzić sporo, czy po prostu w takiej ilości składniki nie zostaną pobrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Najlepsze efekty przynosi zabieg wykonany w fazie od pełni krzewienia do początku strzelania w źdźbło, z użyciem dawki 300 g Cu/ ha. Do oprysku zaleca się stosowanie 0,4% roztworu siarczanu miedzi (1200 g CuSO4 5H2O w 300 l cieczy roboczej na 1 ha). Skuteczne, choć znacznie droższe, są również nawozy zawierające miedź w formie schelatowanej,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Mi się wydaje że to zależy w jakiej postaci ( za pomocą jakiego typu nawozu) wprowadzasz ten składnik, chelaty, siarczany, sole, razem z aminokwasami, bez aminokwasów itp. Bo jeżeli z siarczanu miedzi wykorzystanie składnika jest niskie to automatycznie więcej trzeba tej miedzi wprowadzić w zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

U mnie pakiet univu pak (bogie + fandango na 10 ha 3672

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18
2 godziny temu, Audi213 napisał:

Panowie jest problem. Na pszenicy są place na których liście mają kolor od fioletowego przez żółty aż do białych które zanikają i wyglądają jakby spalone. Jestem świadom że raczej to przez źłe pH, ale w tym tygodniu będę jechał z odżywkami i zastanawiam się czy można coś dołożyć żeby mu pomóc. Oczywiście wiem że z martwych nie wstanie ale przynajmniej chce podratować pozostałe. Można coś na to zaradzić?

IMG_20190317_154530.jpg

IMG_20190317_154544.jpg

IMG_20190317_154551.jpg

U mnie to samo ...

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/749453-pszenica-arkadia/

Edytowano przez Zbyszkos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
6 godzin temu, suzuki18l napisał:

a ja siałem 1 marca , lubuskie,  i żałuję że nie obsiałem wszystkiego bo od 2 tygodni nie ma dnia bez deszczu, teraz kilka dobrych dni by wjechać , dodam że tam gdzie saletra poszła to zboża rosną w oczach wyglądają pięknie a tam gdzie nie dostały to tak jakby dopiero się budziły do życia, u nas od marca ani jednego dnia z przymrozkiem a temp to około 4-7 w nocy a w dzień 7 do kilkunastu dzisiaj 17 , fajnie bo ciepło i pada czego więcej chcieć,  pytanie do siebie czemu ja nie obsiałem wtedy wszystkiego !!!!!!!!!! czemu bo się naczytałem pierdół że za wcześnie z saletrą, teraz widzę że za wcześnie to może by było na wschodzie , ale u nas to wiosna od połowy lutego 

To nie są pierdoły.. Pszenicy nie uprawia sie po to by ładnie wygladała tylko by na niej zrobić. Jesli  masz zbyt dużą obsadę albo taka się zapowiada to najsensowniejsze jest dac symbolicznie azot lub nawet wcale. Nasypanie  sporych ilości azotu przy  bardzo wcześnej  wiośnie w gestą pszenicę to nie jest najlepszy pomysł. Ja na  pszenicę która ma teraz 400-450  źdźbeł na m2  i jest po strączkowych podałem jedynie ok 100kg siarczanu amonu by nie prowokować do dalszego krzewienia a jedynie trochę siarki podać.  Jakies 1,5ha pozostawiłem bez nawożenia bo  nie chciałem nowego baga zaczynać i na razie róznicy nie widzę. Kilku sasiadów  którzy maja juz teraz obsadę źdźbeł  ok 600 i nasypali po 250kg saletry nają najładniejsze pszenice patrząc z samochodu ale jak się wejdzie w łan to już jest źle.

4 godziny temu, ansu napisał:

Cały azot pod buraki daję koniec marca i rosną do listopada. Dlaczego azot pod pszenicę czy rzepak zastosowany w końcu lutego ma nie wystarczyć do lipca?

Bo jest różny system korzeniowy i różne zapotrzebowanie w poszczególnych fazach wzrostu

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
20 godzin temu, ordynator napisał:

U mnie to na mądrego też nie wyglądasz !!!  bo niby po co w swoje działania mieszasz staszka ???  z tego co tu widzę to co on ma w dop... to większość nie ma w głowach według przysłowia hahaha  jak by efekty twojej technologi  ludzie we wsi widzieli w postaci dobrych plonów  to by się nie dziwili temu co robisz tylko przychodzili się poradzić !! , a że nie widzą  a w polu kiepsko to gdybają że świr proste co nie  😉

Zazwyczaj nie dyskutuje z nosaczami, ale odpowiem Ci tak, w maju każdy się mnie pyta co takiego nasyspałem, że takie czarne pszenice, oczywiście dochodzi tekst ze pierwsza burza i '' wywali''

A co do Ciebie, to powiem tak, Panie Boże, jakiegoś mnie stworzył, takiego mnie masz. 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
3 godziny temu, ansu napisał:

Najlepsze efekty przynosi zabieg wykonany w fazie od pełni krzewienia do początku strzelania w źdźbło, z użyciem dawki 300 g Cu/ ha. Do oprysku zaleca się stosowanie 0,4% roztworu siarczanu miedzi (1200 g CuSO4 5H2O w 300 l cieczy roboczej na 1 ha). Skuteczne, choć znacznie droższe, są również nawozy zawierające miedź w formie schelatowanej,

Gdzie  zaopatrujesz się w takie sole techniczne tj. Np Siarczan miedzi pieciowodny? Jestem w tym zielony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ulman z twojej wypowiedzi wynika że jak się gęsto posieje na jesieni to nie wolno dawać pierwszej dawki nawozu? To tak jak niektórzy sieją po 300 kg i azotu zero bo przecież dobrze wygląda i dokrzewiona 

Kiedyś się mnie pyta jeden rolnik ile wysiewam tej pszenicy ja mówię że tak 130 kg na hektar A on mówi że mało no chyba że mam zamiar coś nawozu sypać na wiosnę 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152
4 godziny temu, miwigos napisał:

U mnie pakiet univu pak (bogie + fandango na  ha 3672

Gdzie tak fajną cenę otrzymałeś, i przy jakiej ilości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
58 minut temu, tommy66692 napisał:

Ulman z twojej wypowiedzi wynika że jak się gęsto posieje na jesieni to nie wolno dawać pierwszej dawki nawozu? To tak jak niektórzy sieją po 300 kg i azotu zero bo przecież dobrze wygląda i dokrzewiona 

Kiedyś się mnie pyta jeden rolnik ile wysiewam tej pszenicy ja mówię że tak 130 kg na hektar A on mówi że mało no chyba że mam zamiar coś nawozu sypać na wiosnę 

Absolutnie nic takiego nie wynika. Nie pisałem żeby nie dawać pierwszej dawki a jedynie rozsądnie ustalić czas i dawke jej zastosowania w zalezności od stanu plantacji. Jesli masz 250 roślin na metrze i widzisz że masz średnio 2,5 rozkrzewienia to nie ma sensu przy wczesnej wiosnie gonic ją dużymi dawkami azotu szczególnie saletrzanego który stymuluje dalsze krzewienie No chyba ze chcesz mieć 1000 kłosów na metrze

Możesz miec taż sytuacje słabego zaawansowania plantacji po zimie. 250 szt/m2 i 1,5 rozkrzewienia. Wtedy popędzić azotem jak najbardziej.  Pisałem juz kilka razy że w tym sezonie wiele pszenic jest mocno rozwinietych i dalsze stymulowanie krzewienia i sypanie po 80 kg azotu przy bardzo wczesnej wegetacji, mija sie z celem i może wiecej zaszkodzić niż pomóc. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

dobrze gada ulman ja zastosowałem Tylko 100l rsm  bo niekrzywi mocno 

ale z drugiej strony z braku n pędy rozkrzewiania mogą odpadać  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mój  kuzyn. Jeden z większych paparaków na wiosce robi tak: siew 300 kg. Jedna dawka saletry ok 250 kg na początku maja. Oprysk na jednoliscienne lub dwu lub wcale. I przy dobrych wiatrach zbiera 5 t. Przy złych 3 t porostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
9 godzin temu, ŻemPitek napisał:

Gdzie  zaopatrujesz się w takie sole techniczne tj. Np Siarczan miedzi pieciowodny? Jestem w tym zielony. 

Np OLX

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
14 minut temu, ansu napisał:

Np OLX

Dzięki. Tej wiosny zamówiłem dr green.  W następnym roku przetestuje zwykle sole w większych  dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
7 godzin temu, Taurus83 napisał:

Mój  kuzyn. Jeden z większych paparaków na wiosce robi tak: siew 300 kg. Jedna dawka saletry ok 250 kg na początku maja. Oprysk na jednoliscienne lub dwu lub wcale. I przy dobrych wiatrach zbiera 5 t. Przy złych 3 t porostu 

Jak zbiera 5 ton to nie ma co narzekać. W mojej okolicy jak ktoś tak robi to zbiera od tony do dwóch. I to żyta a nie pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, suzuki18l napisał:

a ja siałem 1 marca , lubuskie,  i żałuję że nie obsiałem wszystkiego bo od 2 tygodni nie ma dnia bez deszczu, teraz kilka dobrych dni by wjechać , dodam że tam gdzie saletra poszła to zboża rosną w oczach wyglądają pięknie a tam gdzie nie dostały to tak jakby dopiero się budziły do życia, u nas od marca ani jednego dnia z przymrozkiem a temp to około 4-7 w nocy a w dzień 7 do kilkunastu dzisiaj 17 , fajnie bo ciepło i pada czego więcej chcieć,  pytanie do siebie czemu ja nie obsiałem wtedy wszystkiego !!!!!!!!!! czemu bo się naczytałem pierdół że za wcześnie z saletrą, teraz widzę że za wcześnie to może by było na wschodzie , ale u nas to wiosna od połowy lutego 

Skąd jesteś ? U mnie Ci co 1 marca siali to nic nie rusza także między bajki te teorie o wczesnym azocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, losktos napisał:

Podaj fosfor dolistnie i siarczan magnezu plus mikro oczywiście, szczególnie mangan. Chodzi o to żeby pogonic korzeń bardziej w głąb gleby gdzie pH zawsze jest wyższe 

Fosfor dolistnie ?Żarty sobie robisz moim zdaniem powodem są niskie temperatury ociepli się rośliny zaczną fosfor pobierać i będzie git

Przed chwilą, tommy66692 napisał:

Mędrku z kosmosu to kiedy jest odpowiedni termin na azot?

Nie mówię że termin nieodpowiedni zależy od regionu ja na północy to w środę daję 1 dawkę i będzie git druga za miesiąc

3 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Może i nic nie rusza ale ważne że azot już czeka . 

Może u Ciebie u nas ziemie zimne i wegetacja rusza pózno Ci coinne lata w lutym siali teraz sieją dopiero jak myślisz dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj