Polecane posty

Agrest    25583

Ja 1 i 2 marca podałem na wszystkie oziminy i na przewódkę saletrę amonową i wyraźnie widać poprawę pomimo zimna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

No ja kilka dni temu rozsiałem, mogłem jeszcze poczekać ale szkoda mi było bo słabo rozkrzewiona i widać już że rośnie wszystko powoli, coś pociągnie na pewno z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

efekty widać również i u mnie, saletrosan siany 2 marca i efekty widać, zboże żywsze i ma w sobie więcej wigoru niż tam gdzie dzisiaj sąsiad siał w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

N 1 zakończone - poszło 220 l RSMS  

na polach dość sucho nawet na glinkach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
4 minuty temu, Agrest napisał:

Ja 1 i 2 marca podałem na wszystkie oziminy i na przewódkę saletrę amonową i wyraźnie widać poprawę pomimo zimna. 

a w jakim miałeś stanie ? u mnie siane swoim to gęste, pięknie się pokrzewiło, ta z centrali rzadsza ale też nie jest źle.

2 minuty temu, tommy66692 napisał:

A kiedy ruszaciez drugą dawka w pszenicę? Klasycznie pierwsze kolanko?

jak będzie padać to pewnie po 15 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
3 minuty temu, tommy66692 napisał:

A kiedy ruszaciez drugą dawka w pszenicę? Klasycznie pierwsze kolanko?

N2 ok 3-4 tygodni po N1 oczywiście dla saletry, mocznik to nawet za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

W tym roku to wszędzie ładnie po zimie, ale widać gdzie azot poszedł.

Ja dałem różne dawki w zależności od gęstości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Ja nie dawałem jeszcze N1, na parę ha poszło 250kg saletrosanu to narazie bez różnicy wzgledem nie zasilonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Konia z rzędem temu, który w pierwszej połowie marca w tych temperaturach jakie mamy, "gołym okiem" widzi różnicę pomiędzy plantacją zasiloną N 10 dni temu, a tą niezasiloną 😝 "Bo sąsiada jest rzadsze i jaśniejsze"... może gleba w innej kulturze, mniejsza zasobność w PKMg, ph niższe, gorszy przedplon, inna odmiana, norma wysiewu, przykłady można mnożyć i mnożyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

U mnie po 7 dniach widać że delikatnie zieleni sie, dawałem saletrosan ale u tych co poszła saletra jeszcze bardziej widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie we wsi wielkie ruszenie było w sobotę, wszyscy siali po kolei, różnicy jeszcze nie widać bo po pierwsze za krótko a po drugie zimnica z tym wiatrem była straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

w moim regionie od środy do soboty były idealne warunki słonecznie bezwietrznie zaś w sobotę mało głowy nie urwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

po niedzieli mają niby byc przymrozki w nocy, będzie można podziałać jak ktoś ma mokrzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szary12    2

U mnie to już w poniedziałek leci druga dawka azotu RSM 32 % 

Edytowano przez Szary12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Szary12 napisał:

U mnie to już w poniedziałek leci druga dawka azotu RSM 32 % 

Trzecia pewnie 1.04 poleci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Wiele osób zrobi sobie w tym roku krzywdę sypiąc duzo i wczesnie azot.

2 godziny temu, marian_machler napisał:

Konia z rzędem temu, który w pierwszej połowie marca w tych temperaturach jakie mamy, "gołym okiem" widzi różnicę pomiędzy plantacją zasiloną N 10 dni temu, a tą niezasiloną 😝 

Bedzie widział napewno. Po sladach ciagnika


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Ulman napisał:

Wiele osób zrobi sobie w tym roku krzywdę sypiąc duzo i wczesnie azot.

2 godziny temu, marian_machler napisał:

Konia z rzędem temu, który w pierwszej połowie marca w tych temperaturach jakie mamy, "gołym okiem" widzi różnicę pomiędzy plantacją zasiloną N 10 dni temu, a tą niezasiloną 😝 

Bedzie widział napewno. Po sladach ciagnika

Pewnie przymrozek był, to i śladów nie ma 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Panowie na na t1 w arkadi tilt turbo 0,75+ artemis 0,75litra koszt ok 120-130zl

               LUB                                  tilt turbo 0,8+prochloraz 0,8 litr koszt 110-120 zl

CO wybrać???

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lotus 750 EC 0,6 (65zł) Bumper Super 1 (85zł) = 150zł  Jakoś drogo

Capalo 1,6l 200zł

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Napatrzą się na jutuberów bo tamci już podali cały azot i heja, jedziemy bo oni już nawożenie maja za sobą. Ludzie, dopiero połowa marca i ledwo zaczeła działać pierwsza dawka.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pierwsza dawka azotu poszła 1 marca druga i ostatnia dawka początek strzelania w źdźbło max pierwsze kolanko. W sumie ponad 400l RSM32 180kgN. Jeszcze  jakiś roztwór mocznika może się przytrafi. W rzepaku ostatni azot będzie po 20 marca w sumie RSM 32 500l 210kgN. Burak całość przedsiewnie około 0,5t saletrzaku 130-140kgN. Groch przedsiewnie niecałe 40kgN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj