Polecane posty

lonoh    194
3 godziny temu, dwdx1906 napisał:

Można do pełnej dawki experta dorzucić pełną dawkę gleanu czy będą jakieś efekty uboczne? Normalnie dodaje max 10 g na ha, ale jedną pszenicę zasiałem prosto w kiepski rzepak i niestety agregat nie zniszczył wszystkich roślin.

dodaj 6-8g gleanu i samosiewy leża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Pryskalem dziś 0.35 kg experta 25g lumper i 200  ml legato, pszenica w fazie 3 liścia ale strasznie sucho, mam nadzieję że nie przypali 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
58 minut temu, Mareg napisał:

Pryskalem dziś 0.35 kg experta 25g lumper i 200  ml legato, pszenica w fazie 3 liścia ale strasznie sucho, mam nadzieję że nie przypali 🙄

Ja bym poczekał na deszcz. Doglebówka na bank nie zadziała jak powinna. 

Ja czekam ponieważ mieszanina którą chce użyć może podpalić pszenice w tych warunkach. Zamierzam dać Lentipur 1,5l + Sempra 0,3l + Granstar 10g. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

na ten deszcz to się chyba nikt nie doczeka, a faza zboża przelatuje. Ja pryskałem w suche, będą doświadczenia za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dokładnie, jedna pszenicę mam sianą tydzień później w następnym tygodniu zapowiadają desszcza opryskam po nich i na wiosnę będzie widać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
U mnie na najlepszym polu gdzie najwięcej wilgoci siana 21 już 3 liście a miejscami już się krzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Ja dziś skończyłem pryskanie  chlorotoluron i diflufenikan 2+ 0,2l.

Na deszcz się nie doczekam. Chwasty rosną więc nie czekałem. Pierwsze pszenżyto opryskane 2 tyg temu, pszenica tydzień temu chwasty już żółkną. Myślę że gdy wreszcie deszcz nadejdzie to i doglebowo środki zadziałają.

Pierwsze pszenice opryskane w fazie niepełnych 2 liści i negatywnych skutków nie widzę. Teraz zaczynają sie pierwsze krzewić.

Ostatnie tygodnie to chociaż z wiatrem problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Też chyba w weekend wezmę się za pryskanie taka samą mieszaniną. W prognozach mgły , zachurzenie i spora wilgotność przy umiarkowanych temperaturach. Moze chociaz to nieco poprawi warunki zabiegu  Ile cieczy dawałeś? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Ja pryskam Lentipur 1,8 Plus legato 0,25 wody 300l/ha i też już nie czekam na deszcz bo kolejny tydzień nie zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

zapowiadali już na piątek opady praktycznie w całym kraju, a już się odwlekło, puki trwają ćwiczenia wojskowe padać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nawet jak pare dni nie popada to subtancje się nie ulotnią. Spróbuje ok 250l i zobaczymy na wiosnę czy sie udało.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Mam zamiar w sobotę opryskać pszenicę Expertem. Tylko, że ma ona już po dwa rozkrzewienia, czy oprysk nie zadziała szkodliwie na rośliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Też myślę że nic się z substancjami nie stanie, chyba że ktoś ma piaski lotne i przyjdą wichury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
18 godzin temu, lonoh napisał:

dodaj 6-8g gleanu i samosiewy leża

to nie kwestia małych samosiewów, tylko rzepaków +4 liście w niektórych fragmentach pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
12 minut temu, dwdx1906 napisał:

to nie kwestia małych samosiewów, tylko rzepaków +4 liście w niektórych fragmentach pola.

Expert met sam w sobie ma metrubuzyne ktora kosi nawet duzy rzepak,dodatek glenu 6-8g tylko wspomoze działanie na samosiewy.Ale zrób jak uwazasz mozesz nawet dac 30g glenu tylko po co narazac sie na koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Lentipur flo 2 l/ha+ 6-7 gram glinu zwalczy miotłe i samosiewy rzepaku?

 

 

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Opryskałem dzisiaj pszenice na chwasty (legato, glean, boxer) a teraz chciałbym dokarmić ją dolistnie odżywką + siarczanem magnezu. Ile czasu trzeba odczekać po oprysku na chwasty? Można następnego dnia? Dodam tylko że sucho, nie pada, ale to chyba tak jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj