Polecane posty

jk33    3
11 minut temu, miwigos napisał:

Robiona nurelka dosyć dobrze działa

Jak cenowo wychodzi ta "robiona"  ,bo gotowiec ze sklepu coś koło 70zł /l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Że działa to wiem.

Ile cyperkilu dolewasz do chloropiryfosu i ile ogółem mieszanki na ha dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
17 minut temu, Renault85-15TX napisał:

Koledzy co sądzicie o środku Snajper 600SC? Trzeba coś do niego dodawać czy poradzi sobie sam w zupełności z chwastami? 

działa z tym,że sam go sobie robiłem😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To nie tajemnica chlorotoluron i diflufenikan

Czyli tolurex lentipur dicurex opal plus sempra snajper legato diflanil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja miałem leciec inazuma ale pszenica tylko 2 liscie rejstracja od trzech, poszedł tylko fastac ,a wy mieszacie inekcyd z herbicydem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
10 godzin temu, mikcom20 napisał:

I w jakich proporcjach te środki? 

Żeby zrobić snajpera w dawce 1,5l na ha czyli ta maksymalana to musisz  zrobić mieszanine z 1,5l np Lentipur, Tolurex lub inny chlorotoluron + 0,3l jakiś Diflufenikan. Wychodzi taniej niż gotowy Snajper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy mogę dodać do Pyrinexu środek Karate Zeon? (chloropiryfos + alfa-cypermetryna)? Chciałem zrobić 0,6l Pyrinexu + 0,1l Karate Zeon, koszt 40zł/ha. Czy taka mieszanina będzie skuteczna w zwalczaniu mszycy?

Razem ze zwalczaniem mszyc chciałbym polecieć na chwasty i dodać Tolurex 2,0l/ha a do wszystkiego 10kg siarczanu magnezu, głównie ze względu na tymczasowe zniwelowanie niedoborów magnezu. Miałby ktoś zastrzeżenia do takiej mikstury?

I pytanie z nieco innej beczki - czy na rzodkiew świerzepę która już jest w fazie 4 liści znajdzie się na teraz skuteczne rozwiązanie bez poprawki wiosennej?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Dobra dawka dff lub pełną dawka expert met kosi równo rzodkiew swirzepe też glean działa. Można dołożyć tribenuronu metylowego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Glean, a dokładnie surfer w dawce 20g na ha położył u mnie rzodkiew i samosiewy rzepaku,dawalem 2 l toluronu i 20 g surfer'a , koszt 70zl na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Odchwaszczał już ktoś? Planuje jutro wjechać ale pszenica coś słabo idzie ._. zaraz będzie miesiąc od siewu a ma dopiero dwa liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Mam pytanie, mianowicie w pszenicy jest ogromna presja mszycy, pryskane było już raz plus kristalon żółty i czerwony. Niedługo będzie 3 liść i pasowałoby polecieć Inazumą. A pryskając 1 raz zauważyłem masę malutkich chwastów. Zawsze pryskam na wiosnę, ale teraz możnaby to potraktować boxerem. Tylko czy połączenie boxera z Inazumą nie zaszkodzi pszenicy ew brak zwilżacza nie spowoduje, że insektycyd będzie słabiej działał? Boxer dlatego, że po zbożach zawsze są warzywa. Ogólnie nie mieszam herbicydów z niczym ale może w tym przypadku jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Zapewne było pytane ale zapytam, opryskalbym pszenice lentipur+dff, tylko pszenica dopiero powschodzila na 90%, przedstawiciel mówił że można pryskać ale na etykiecie od 3liscia, co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Na etykiecie jest bezpośrednio po siewie lub od 3 liścia.

Ja opryskałem na miejscami pełny 2 liść, miejscami 1liść tydzień temu. Pszenica żyje nieprzebarwia się i rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Dzieki, i wlasnie mi sie o morfolinach przypomnialo

Ewentualnie siarczan miedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
12 godzin temu, Ist napisał:

Odchwaszczał już ktoś? Planuje jutro wjechać ale pszenica coś słabo idzie ._. zaraz będzie miesiąc od siewu a ma dopiero dwa liście

Zaczalem pryskać w sobotę, dzisiaj mam zamiar skonczyc.Pszenica od 1 do 4 liści. 0,2 kg Experta + 0,3l Kompletu na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Czy ktoś miał z tym do czynienia ? W pszenicy zaleca się stosowanie na liść flagowy, można mieszać z fungicydami. 

Alternatywa dla 3 dawki azotu w postaci posypowej. 

Bez tytułu.png

Edytowano przez kamil2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Można do pełnej dawki experta dorzucić pełną dawkę gleanu czy będą jakieś efekty uboczne? Normalnie dodaje max 10 g na ha, ale jedną pszenicę zasiałem prosto w kiepski rzepak i niestety agregat nie zniszczył wszystkich roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj