Polecane posty

Mam takie pytanie czy do Odchwaszczania jesiennego możnaby dodać fluroksypr aby załatwić przytulie która powschodila. Nie zaszkodzi ta substancja pszenicy bo temperatury pozwalalyby na użycie tej substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

luki08 napisał: Ja też mam ten sam dylemat jechać czy czekać  możewcześnie rano albo wieczorem i duuuuzo wody Taki artykuł znalazłem. http://naszarola.pl/pogoda-jednak-ma-wplyw-na-dzialanie-herbicydow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Witam kiedy pryskacie  pszenice na chwasty czy też inne choroby teraz na jesień bo ja pryskalem na wiosnę lancetem i później Grzybowki i nie wiem czy dobrze. Jakie dawki nawozu by dobrze sypnela dałem poli 8 przed siewem. Z góry dzięki za poradę. 

Edytowano przez tomzwolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Przeczytaj ostatnie 100 stron tego tematu i praktycznie wszystkiego się dowiesz. Tego nie da się streścić w kilku zdaniach.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak najprościej sprawdzić obecność mszycy w pszenicy ? Dziś obchodziłem i niby nie ma. Położyć te żółte naczynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Hondia siana 29.09 ma wykształcony 1 liść, poza gliną, gdzie jak popada to pewnie skiełkuje przed zimą a na wiosnę wzejdzie ;) W tym tygodniu boxer 2,5l/ha + 0,2dff

 

W zeszły piątek stosowałem tą mieszaninę na 1/2 liść w jęczmieniu ozimym i pszenżycie, na polach już widać przebarwienia na 2 liściennych i trochę na 1liściennych. No i na rzepaku sąsiada, bo przez źle założoną ścieżkę 0,5 metra mu załatwiłem :| 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
31 minut temu, MarcinNH napisał:

Jak najprościej sprawdzić obecność mszycy w pszenicy ? Dziś obchodziłem i niby nie ma. Położyć te żółte naczynie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ansu dzięki, to juz wiem że na pewno na razie nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Czy to aby na pewno mszyca??? Bardziej na jakąś muszke wyglada,  mszyca z tego co wiem wygląda inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
4 godziny temu, Jano7711 napisał:

@soltys48 Ile sztuk na metr siałeś?

ok 380

MTZ 42

siła 93%

wyszło ok 170kg

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

W poniedziałek opryskałem pszenżyto w fazie dwóch liści mieszanką Boxer 2.3 litra + diflufenikan 0.18 litra było sucho i jest nadal, a wczoraj zauważyłem że pszenżyto żółknie dlaczego? od suszy czy zła mieszanina a może lekki przymrozek w nocy czy wszystko naraz zrobiło taki efekt. Pszenżyto to przechoruje czy odbije się to na plonie?

Edytowano przez gradol123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
witam wiem że mocno wybiegam w przyszłość ale planuję zakup N na wiosnę pod pszenicę i zawsze stosowalem tylko saletre na 2 dawki ale chciałbym spróbować na pierwszą Saletra ok 250kg a na drugą mocznik tylko pytanie po jakim czasie druga dawka, celuje w ok 7ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Ja caly czas czekam na deszcz dopiero opryskam za duze ryzyko

Mocznik dobrym rozwiazaniem na druga dawke obserwuj fazy rozwojowe i siej do tego najlepiej przed deszczem male straty mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582
4 godziny temu, luki08 napisał:

Czy to aby na pewno mszyca??? Bardziej na jakąś muszke wyglada,  mszyca z tego co wiem wygląda inaczej 

Tak to jest mszyca, stadium uskrzydlone . Jej zadanie to zakładanie nowych kolonii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Byłem dziś popatrzeć na pszenice i pełno tego fruwa ,skoro już uskrzydlona to czekać aż złoży nowe jaja czy od razu jutro pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

Akurat te są chyba żyworodne, więc zabieg nawet pyretroidem będzie skuteczny. Tylko liczyć się trzeba z powtórnymi nalotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25582

Nie ma co rozpatrywać go w kontekście czasu bo to kontakt. Odparuje z rośliny to i po pół godzinie nowa mszyca naleci i kolonię założy.

A Ty co stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj