Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Elektryk    140
23 godziny temu, Roman176 napisał:

a ile warte są testery ph na allegro za 100zł dobrze mierzą czy nie warte ?

Na 10 pomiarów miernikiem za jakieś 20zł (zielony analogowy szpikulec) wyniki były od 5,8 do 6,5.

3 pomiary płynem Helliga dały ok. 6PH.

Wyniki badań ze stacji miałeś parę postów wcześniej, Pomiary mirnikiem i płynem z wiosny 2017r. Badania w stacji robione po żniwach.

Edytowano przez Elektryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Mieszanka Expert 0.35kg + DFF 0.2 sprawdza się w zwalczaniu przytulii czy niezbyt? Konieczne poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
14 godzin temu, Taurus83 napisał:

Czy któraś z tych mieszanin co podajecie bierze  samosiewy  owsa i jęczmienia?

Jak Ci bardzo zależy na zwalczeniu jęczmienia to może wiosną Attribut. Owies i miotłę załatwi, a jęczmień może nie zniszczy w pełni ale na pewno bardzo przyhamuje.

Ale w sumie... o ile tylko masz na myśli jęczmień jary to powinien go mróz załatwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

U mnie jęczmień jary  przezimował jakimś cudem, więc nie taki mu mróz straszny. Apyros go przyhamował i problemu nie było. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zrobiłem błąd bo czekałem na wapno i się doczekać nie mogłem a chciałem od razu je wymieszać. Trzeba było od razu po kombajnie  talerzówka wjechać to by nie było problemu. A na pewno nie w takiej skali jak będzie.  Chciałem w tym roku na jesień pryskać ale chyba nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

W tym roku muszę zasiać pszenice po pszenicy. Co się z tym wiąże? Z czym muszę się liczyć i na co zwrócić uwagę żeby plon był jak najbardziej wydajny. Klasa 3-4 i teraz miałem ok. 6-7 ton z hektara. Po żniwach odrazu zaorane i nawiozłem obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Zrobiłeś dobrze, raczej presji samosiewów pszenicy być nie powinno, obornik powinien też zrobić robotę. Postaw na dobre t1 uwzględniające przede wszystkim podstawę źdźbła typu capalo, proline max, track. Na pewno trzeba liczyć, że może być więcej chwastów zbożowych dlatego należy dobrze odchwaścić oraz uwzględnić dobrą zaprawę materiału siewnego. Jest też jeden wariant aby jesienią zrobić t0 jakimś prochlorazem. 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Nie wiem jak u was z pogodą, ale tydzień temu (19.09) siałem pszenicę w temperaturze 35/38*C(15*C w nocy). Natomiast wczoraj i dzisiaj rano temp była -1, obecnie jest 2 stopnie czyli pewnie nad ranem znów będzie na minusie -.-. I jak to ma rosnąć? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pytanie do was - czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania adiuwantów doglebowych typu atpolan soil max na już rosnące rośliny?
Chce pryskać pszenice mieszanką boxer-legato-glean a dużo adiuwantu mi zostało. Chyba slomek dodawał, teoretycznie nie powinno być problemu ale wole zapytać na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

ten adiuwant ma na celu zachować s.a w górnej warstwie tam gdzie chwasty kiełkują wiec nie ma problemu

 

Pytanie do praktyków stosował ktoś apyros w pszenicy w dawce ok 20g lub 25g, jak się ma po tym rzepak siany na jesień metodą uproszczoną lub w stripie nie ma oznak pozostałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jakie macie opinie nt pszenicy ościstej Solehio z KWS?

Wysiewam u siebie głównie ościste i chcę zrobić konkretne porównanie różnych odmian. Akurat mam do zasiania pole gdzie jest przekrój różnych gleb... wyjdzie po około 3-5ha każdej, tj.

z wcześniejszych IS Spirella, Emilio i ewentualnie Solehio.

z późniejszych Wilejka i Ostroga.

Ostkę Strzelecką odpuszczam. Sąsiad obok posiał chyba Fenomena, więc byłby raczej cały przekrój odmian wartych uwagi.

Czy coś jeszcze?

Widziałem też nowość chyba z Saatbau - Guido. Boję się trochę zimotrwałości 3,5 na Mazurach.

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Z Saatbau polecam Urbanusa fajna odmiana zimotrwałość 5, piękne ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Co dodajecie do expert metu i jakie dawki na pszenice i pszenżyto ? Czy lepiej wyjdzie kupić gotowy srodek za ponad 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAF    0

Witam.

Posiadam taką zaprawę Orius Extra 02 WS Adama 

https://www.sklepfarmera.pl/orius-extra-02-ws-adama/?id=13313&gclid=Cj0KCQjw3KzdBRDWARIsAIJ8TMTJl0cLXZ5eor__9LnmTN7FxNo7op6W_I7Zawu217OQXomySBp495kaAjYcEALw_wcB

Na opakowaniu piszą jedynie o zaprawianiu po sporządzeniu zawiesiny. Tu pojawia się moje pytanie, czy można zastosować ten środek w zaprawianiu pszenicy na sucho?

Edit:@down

Aha, czyli można. Ja własnie chciałem kupić do zaprawiania na sucho i koleś sprzedał mi ten środek. Dopiero w domu zacząłem czytać informacje na opakowaniu i tam ani słowa o zaprawianiu na sucho, tylko wszystko o zawiesinie. Dzięki za odpowiedz. 

Edytowano przez DAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 godzin temu, ASZv3 napisał:

Jakie macie opinie nt pszenicy ościstej Solehio z KWS?

Wysiewam u siebie głównie ościste i chcę zrobić konkretne porównanie różnych odmian. Akurat mam do zasiania pole gdzie jest przekrój różnych gleb... wyjdzie po około 3-5ha każdej, tj.

z wcześniejszych IS Spirella, Emilio i ewentualnie Solehio.

z późniejszych Wilejka i Ostroga.

Ostkę Strzelecką odpuszczam. Sąsiad obok posiał chyba Fenomena, więc byłby raczej cały przekrój odmian wartych uwagi.

Czy coś jeszcze?

Widziałem też nowość chyba z Saatbau - Guido. Boję się trochę zimotrwałości 3,5 na Mazurach.

 

miałem ją w tym roku. nic specjalnego. wysiana na 3b-4b. ziarno ładne grube, jest dość niska. krzewi sie niezbyt mocno także trzeba pilnować obsady.   dostała po d*pie przez mróz bardziej niz inne. przepraszam rgt viriato dostało jeszcze bardziej.  ja nie polecam. w tym roku wybrałem mewe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak mi zabraknie ze 30kg to też jadę na sucho kijem w siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
55 minut temu, Taurus83 napisał:

miałem ją w tym roku. nic specjalnego. wysiana na 3b-4b. ziarno ładne grube, jest dość niska. krzewi sie niezbyt mocno także trzeba pilnować obsady.   dostała po d*pie przez mróz bardziej niz inne. przepraszam rgt viriato dostało jeszcze bardziej.  ja nie polecam. w tym roku wybrałem mewe.

Mewa to blokada nawet w najlepszych warunkach na 5 tonach... aczkolwiek pewna po zimie jak Ostroga...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
gdzies w galeri przewalalo sie zdjecie ze zniw mewy i napewno bylo powyżej 5t

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ostroga też nie ma rewelacji, powyżej 6t trudno z niej wydusić, muszą być bardzo dobre warunki, ale ja ją sieję w tym roku kolejny raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Miałem Mewę i Ostrogę super odmiany.  Jedna wada nawet w średnio intensywnej produkcji niski plon. Odmiany te nie nadają się do duszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Zapytam poza tematem, przypomni mi ktoś jak znaleść na geoportalu klasę gleby swojej działki? Bo już to kiedyś sprawdzałem ale nie pamiętam na której mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
10 godzin temu, ASZv3 napisał:

Mewa to blokada nawet w najlepszych warunkach na 5 tonach... aczkolwiek pewna po zimie jak Ostroga...

No co ty. Mewa spokojnie da 7 ton na 4 klasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dołączam się do pytania uzytkownika SOLEK

 

siał ktoś bądz zakupił odmianę  CUBUS z KWS? od Dalgety? Siałem dziś znajomemu, dziwny kształt nasion, zaprawione systivą dał 2400zł/t u lokalnego dostawcy

 

UZIU w dobie corocznie występujących susz, jarą wysiewają wszyscy tylko w ostateczności

 

kiedy najlepiej pryskać Bizonem? jak chwasty powschodzą? DFF z bizona działa jak wiadomo doglebowo a pozostałe dwie s.a. nalistnie

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj