Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7969

panowie a belissa dobrze się krzewi ? dziś wysiałem 150kg/ha co w przeliczeniu dało ok. 350 ziarniaków na metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

 Ja planuję jutro 180kg, jest wcześnie, jak w weekwnd popada to czy Twoje 150 czy moje 180 będzie lux, tylko deszczu, bo dziś uprawiałem to caerny dym z komina i w baku wir.

Płaciłem w oddziale HR Smolice 167 brałeś przez sklep?

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u mnie trochę wilgoci jest, ja prosto w orkę daję. nie przesuszam. Pszenzyto siane w sobote juz wcyhodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Mich9 napisał:

 

Korba 29 koło 19 chyba

A to już z uzglednionym poślizgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Też dziś wysiałem Belissę 350 szt/m2, wyszło 180kg/ha. Czy można ją pryskać CTU?

Edytowano przez ORZMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

u mnie trochę wilgoci jest, ja prosto w orkę daję. nie przesuszam. Pszenzyto siane w sobote juz wcyhodzi.

Wiem inna bajka też tak siałem przez parę lat U1014 i Staltechem na packerze  😉 tylko taraz zostałem z jednym Ferdem 255 i nie ma lekko😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

W takim wypadku tak, u mnie tydzien temu spadło 12 litrów i to trochę dało wilgoci. Na weekend znów nadają opady. Jak dobrze pójdzie to jutro powinienem skończyć siewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578
31 minut temu, Mich9 napisał:

 

Korba 29 koło 19 chyba

A czym się różni obrót kołem a korbą? Przecież i tu i tu wykonuje się pełny obrót.

Dla 2.7m  na 1 ar  19 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Dziś posiana Desamo 300szt/m2, mtn 46,54g, zk 98% wyszło 142kg, hondia 46,12g, zk 99% 300szt/m2 wyszło 140kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283
Dnia 19.09.2018 o 20:58, Tomek90 napisał:

Co ty gadasz na mocnej glebie można sobie pozwolić na większą obsadę, na pewno nie na piachu! 

Po orce npk sieją tylko ludzie z żelaznym kręgosłupem 😄

 

Chyba raczej na rozsądną obsadę a nie większą, jeżeli mówimy o optymalnym terminie siewu. Nie zaryzykuję obecnie na I klasie obsady większej jak 320 przy Hondii a widząc jej zdolności krzewienia to i 200 nie byłoby źle bo jeszcze w październiku ma 3 mocne pędy. "większa obsada" z ubiegłego roku dała mi zaledwie 8t i słabe parametry + wylegnięcie. Za to na piasku obsada 320 da mi "320" kłosów, pod warunkiem, że 100% powschodzi.   Więc nie kumam "można sobie pozwolić", coś tu się nie rozumiemy. Ale co ja tam wiem.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Czego tu nie rozumieć, na piachu lepsza zdolność polowa wschodów, gorszy bank wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u mnie posiany RGT metronom MTN 45,7g 320 sztuk/m2, DELAWAR Mtn 36g 300 sztuk/m i swoja JUTTA 36g i 360 sztuk/m2 zobaczymy jakie będą wschody wszytskie stanowiska po rzepaku i gryce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
Na fazę 2/3 liści daje glean. Wiadomo mszyce jest od gromu i się zastanawiam czy nie zmieszać fury i dac w jednym zabiegu obie substancje. Czy czekać dajmy tydzień od gleanu i potem na insekta i jakąś odżywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

wczoraj dojechał Julius, ale firmie nie chciało się nawet sprawdzić ZK albo zapomnieli napisać. MTZ 51,48 i przyjmę w ciemno ZK 95% i wysieję 310 sztuk/m2 co daje ok 170 kg

2 godziny temu, shiftman napisał:

Na fazę 2/3 liści daje glean. Wiadomo mszyce jest od gromu i się zastanawiam czy nie zmieszać fury i dac w jednym zabiegu obie substancje. Czy czekać dajmy tydzień od gleanu i potem na insekta i jakąś odżywkę

ja zawsze jak robię zabieg herbicydowy to dodaję fury jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

XTRO napisał: ja zawsze jak robię zabieg herbicydowy to dodaję fury jeszcze I ile ci mniej-więcej fury trzyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Raczej wystarcza do końca tylko że zabieg herbicydowy robię ok połowy października 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
7 minut temu, tommy66692 napisał:

niektóre pytania są rozbrajające

Domyślam się, że to do mnie... Dobra nie było pytania... zastanawiałem się tylko czy połączenie polidapu z solą potasową da mi coś w przybliżeniu jak polifoska 6 bo jakoś dziwnie w okolicy nie można jej dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj