Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość adrian   
Gość adrian
W ostatnich min filmu zalecają wysiew pk pod jare już jesienią przed orka zimowa?? robi ktoś Tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
23 godziny temu, dwdx1906 napisał:

zależy jakie kiełkowanie, czystość i mtz.

Moja już kiepsko kiełkuję i będę siał 220-230 kg/ha.

ta byla drugi rok po centrali niewiem co to bedzie bo w popiol siane najwyzej albo azotu dostanie duzo wiosna albo niewiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
1 godzinę temu, adrian napisał:

W ostatnich min filmu zalecają wysiew pk pod jare już jesienią przed orka zimowa?? robi ktoś Tak??

na bardzo ciężkich glebach myślę że jest to zasadne, tak samo pod buraki, ziemniaki


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
2 godziny temu, krzysiek1979 napisał:

No wlaśnie chciałem w czwartek ruszyć z sianiem ,u mnie to już od piątku wszyscy sieją na maxa .Nie wiem co o tym myśleć bo troche jeszcze za szybko wg mnie  na pszenice . 

Dzwonisz tam skąd brałeś i opierdalasz, prosisz o swoje. No chyba że masz na fakturze napisane zk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
2 godziny temu, adrian napisał:

W ostatnich min filmu zalecają wysiew pk pod jare już jesienią przed orka zimowa?? robi ktoś Tak??

Od zawsze


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2
14 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Panowie dzisiaj kupiłem pszenice memory C1 i w domu dopiero zorientowałem sie że nasienie z 2017 roku .Na etykiecie tylko MTN 41.11 nic o zdolnosci kielkowania .Pytanie ile ustawić na ha?

Ja w tamtym roku kupilem kws ozon ze starego i wschody byly tak na 50-60 %, na tym samym polu sialem tez z własnego rozmnożenia i byly na 100 %. Jeśli tylko zbiór był w 2017 a zaprawa w 2018 to bedzie ok, ale jezeli byla zaprawiona w 2017 to sila kielkowania jest o wiele niższa. Dobrze sprawdz to ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
12 godzin temu, Ulman napisał:

Od zawsze

tak ale nie na lekkich glebach 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
3 godziny temu, farmer1111 napisał:

Panowie kupiłem pszenice formacje ma ktoś doświadczenie z nią 

Raczej nikt nie miał bo to chyba nowość w tym sezonie,chyba że mylę się to niech ktoś mnie poprawi,ja w tym tygodniu też ją zakupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Dnia 18.09.2018 o 14:50, jahooo napisał:

Zasiej część tak jak ci wychodzi, a kawałek tak, jak się ojcu wydaje, będziesz miał porównanie

ravoy - z jednym twoim słowem się zgodzę - wydaje ci się

azot w przyrodzie nie ginie, część pójdzie na mineralizację słomy, cześć uwolnią bakterię, trochę jest naturalnego w glebie. Poza tym w/g poradników wskazane jest wysiać około 20-30kh N jesienią, a tyle nie pójdzie w polifosce, nawet w 8, czyli trzeba by coś tam dać.

Pług nie odwróci ziemi w 100% więc nawóz będzie wymieszany w sporym obszarze gleby. Sama gleba powinna mieć też swoją zasobność w składniki. Tak że niczego nie tracisz pod pług, w każdym razie nie więcej, niz jak dasz pod agregat. Pszenica w poszukiwaniu składników bardzo szybko wybuduje odpowiedni system korzeniowy jesienią, co zaprocentuje wiosną.

Nie mam tylko pewności, czy na siew nie dajesz orki na 30cm, bo wówczas to faktycznie nawóz pójdzie głęboko, ja orzę na 20-22cm.

"Widziałem" zasoby azotu w glebie i obok dorzucony azot w nawozie i  różnica w wigorze pszenicy była  OGROMNA i na tych naturalnych zasobach daleko nie pojedzie. 

Chcę dać 24 kg azotu na start a pole  wyrabiałem na 15cm dwa tygodnie temu.  Więc albo dam go przedsiewnie przed agregatem, żeby był dostępny w miarę szybko i nie przemieścił się za głęboko, albo dam go pogłównie. Nie dam azotu na ściernisko, bo pszenica z niego nie skorzysta. 

Jeżeli orałbym dzisiaj, a jutro siał, to zgodzę się, że NPK dałbym pod pług, bo nie jest to orka głęboka. Oczywista oczywistość.  

A skąd de bakterie wezmą azot, żeby go uwolnić w październiku? Bo z brodawek mojej fasoli to on będzie dostępny dopiero późną wiosną. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wysłało 100 kg na ha belissy bo nie zrobiłem próby kręcone po nasionach kwalifikowanych. ... jak później zobaczyłem o wiele moje ziarno grubsze 😂 jak myślicie rozkrzewi się wystarczjąco? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jak dobrze poprowadzisz, to tak. Mam na siewniku dane z kilunastu lat popisane przez niemca ołówkiem, wysiew nawet po 75-80kg pszenicy na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Pod warunkiem, że posiałeś  to na dobrej glebie. Ale jak wysiałeś 100kg nasion o MTZ 48g i sile kiełkowania 95% to zaledwie 200 roślin na 1m i na piachu cudów nie będzie, 300 porządnych kłosów, może  nieco  więcej. In plus wczesny siew i szansa kilku mocnych pędów, więc może być to ciekawa lekcja.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie co polecacie na chwasty w Hondii 

Myślałem o mięszaninie Dicurex 2l na ha i dorzucić do tego Semprę 0.2 do 0.3 l na ha. Pytanie czy Hondia da radę z taką dawką chlorotoluronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Przeciez wyraznie jest napisane ze Hondia jest wrazliwa na chlorotoluron w dodatku w dawce 2l/ha ktos tu sprawdzal w mieszaninie 1l/ha to nie bylo problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry700    0

Siemanko.

Planuję opryskać pszenice Gleanem (24g / 1,1ha). Mam jeszcze z wiosny 0,7l Lentipuru. Czy można te opryski łączyć i w jakich proporcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Sprawdzałem na Hondii chlorotoluron i nic jej nie było, nawet 1000g nic jej nie zrobiło, ale warunki pogodowe  były dobre a rośliny zdrowe. W niesprzyjających warunkach coś tam w badaniach się działo, więc jest ostrzeżenie od producenta. 

W tym roku Hondia dostane 0.3 Expert met + 0.15 Legato + 0,5 Lentipur + cypermetryna + adiuwant


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
4 godziny temu, pawelll66692 napisał:

Mi się wysłało 100 kg na ha belissy bo nie zrobiłem próby kręcone po nasionach kwalifikowanych. ... jak później zobaczyłem o wiele moje ziarno grubsze 😂 jak myślicie rozkrzewi się wystarczjąco? 

200 zdrowych nasion Bellissa /m2 przy sprzyjających warunkach w tym terminie da na pewno lepszy plon jak 400

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ansu napisał:

200 przy sprzyjających warunkach w tym terminie da na pewno lepszy plon jak 400

Dobre pociesznie... :) mimo wszystko myślę że nie będzie tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak od 1 października będzie zima to zasiałeś stanowczo za mało, ale źle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Formacja bardzo fajna pszenica

 Ładnie parametry łapie, nie wylega, plon 7,5 na 3 i 4kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Sprawdzałem na Hondii chlorotoluron i nic jej nie było, nawet 1000g nic jej nie zrobiło, ale warunki pogodowe  były dobre a rośliny zdrowe. W niesprzyjających warunkach coś tam w badaniach się działo, więc jest ostrzeżenie od producenta. 
W tym roku Hondia dostane 0.3 Expert met + 0.15 Legato + 0,5 Lentipur + cypermetryna + adiuwant

Ja jednak zastosuję na szpilkę w hondii boxer 2litry+0,15 dff+8-10gram gleanu i myślę o tej cypermetrynie bo jeszcze trochę jej mam.

3 godziny temu, rolnik31 napisał:

Panowie co polecacie na chwasty w Hondii 
Myślałem o mięszaninie Dicurex 2l na ha i dorzucić do tego Semprę 0.2 do 0.3 l na ha. Pytanie czy Hondia da radę z taką dawką chlorotoluronu

CTU??? Miotły się spodziewasz??
Ja się zastanawiam jak to wyjdzie w odmianie Hondia jak wiosną pójdzie pełna dawka Apyrosu żeby ograniczyć perz (miotłe powinno załatwić). 

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Kiedy panowie siejecie pszenicę Dolny Śląsk? Chce zacząć od pojutra sobota poniedziałek deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Jutro sieje Belisse na glinach 160kg po dzisiejszej uprawie Kockerlingiem quadro, plug nie dal rady, a wyglada super. I doswiadczalnie wygrana pszenice Balitus, ok 120kg ktoś mial z nia doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj