Polecane posty

galan99    7570
53 minuty temu, Uziu92 napisał:

0,3 legato to za bogato, ja dawałem 0,12 a i chłopaki pisali ze 0,1 styka.

Przecie legato ma zastosowanie do maks 1,5 l na cha , to jak ma zadziałać 0,1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

legato plus już wycofane, bo IPU wycofany, stosował ktoś środek Bizon? jak ze skutecznością?

co do donasiennych to miałem Hondię od osadkowskiego w 16r nim zaprawioną, hmm podobała mi się z jesieni a szczególnie własnie w fazie 1-3 liści kiedy to asymilaty czerpie z ziarniaka, a nawóz nie wiadomo czy pobierany jest już wtedy czy dopiero z chwilą przejścia w pobór składników przez korzonki, nie wiem, porownania nie miałem wtedy bo całość siałem kwalifikatem, w ub r zaprawiałem scenic + donasienny peridiam, też ładna była, chyba warto bo to groszowa sprawa a wpływa również na pokrycie nasion przez zaprawę

 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Pszenica Alexander mtz 45g zdolność kielkowania 95% gleba 4a-4b woj. Świętokrzyskie powiat Jędrzejów Siew 15.09. Ile kg lub sztuk/m2 wysiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Ja stosowalem bizon w zeszłym roku i mimozłych opini o nim było czysto ,tylko w jednym miejscu parę chabrow przepuscil ,stosowalem w fazie szpilki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

pszenica Aleksander 

  • Zalecana norma wysiewu, przy optymalnym terminie siewu wynosi 340-380 kiełkujących ziaren/m², tj. 170-190 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Co to znaczy że pszenica jest "Typ pojedynczo-kłosowy"? Chodzi mi o odmianę patras. Czy warto ją siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Patras  - na dobrej glebie dość ładnie się krzewi, więc nie wiem o co chodzi z tym pojedynczym kłosem. Być może wiosną krzewi się słabiej, ale u mnie w optymalnym terminie miał do zimy po 3-4 rozkrzewienia, ale stanowisko I klasa.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W jakiej cenie są u Was kwalifikaty? 

Byłem w centrali to od 199 do 243 zł za kwintal.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejMTZ    5
12 godzin temu, nie napisał:

stosuje ktoś nawozy donasienne? jak to się sprawdza?

Ja stosuję, ludzie piszą że lipa ale ja widzę różnicę. Rośliny zdrowsze, dobrze się krzewią, wschody szybsze. Taki nawóz to nie jest jakiś straszny koszt, na hektar wychodzi kilkanaście złotych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Dnia 11.09.2018 o 16:33, andrzej1988 napisał:

Sprawdź sobie Ile jest w snajperze chlorotoluronu. Dawka snajpera 1,5l na ha czyli 750 ml chlorotoluronu tyle samo co 1,5 l Tolorexu albo Lentipur. Stosowałem taką dawke było bez poprawek.

Zawsze daje max dawkę a w Tolurexie jest 2,0l koszt nie wielki dodatkowe 0,5l a nie raz już sie przekonałem ze zalecana a max to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
11 godzin temu, proxy8441 napisał:

legato plus już wycofane, bo IPU wycofany, stosował ktoś środek Bizon? jak ze skutecznością?

co do donasiennych to miałem Hondię od osadkowskiego w 16r nim zaprawioną, hmm podobała mi się z jesieni a szczególnie własnie w fazie 1-3 liści kiedy to asymilaty czerpie z ziarniaka, a nawóz nie wiadomo czy pobierany jest już wtedy czy dopiero z chwilą przejścia w pobór składników przez korzonki, nie wiem, porownania nie miałem wtedy bo całość siałem kwalifikatem, w ub r zaprawiałem scenic + donasienny peridiam, też ładna była, chyba warto bo to groszowa sprawa a wpływa również na pokrycie nasion przez zaprawę

 

opryskałem nim jakieś 8ha, czyści ładnie ale długo nie trzyma, poprawiałem fluroksypyrem i tribenuronem. Więc za taką cenę oczekiwałbym czystego pola do żniw, jednak szedł w bardzo ciężkich warunkach. Drugi raz nie zastosuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysztofsb napisał:

pszenica Aleksander 

  • Zalecana norma wysiewu, przy optymalnym terminie siewu wynosi 340-380 kiełkujących ziaren/m², tj. 170-190 kg/ha.

Ale czy na mojej klasie gleby i terenie sprawdza się te wytyczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

expert sam w sobie kasuje samosiewy, można wspomóc się gleanem lub tribenuronem oba w zaniżonych dawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
27 minut temu, adrianooo1234 napisał:

Ale czy na mojej klasie gleby i terenie sprawdza się te wytyczne? 

Przy 45g mtz i 95% sile kiełkowania i  normie 350ziaren/m2 wychodzi 166kg. Daj 170kg/ha i będzie ok ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, Zenonim napisał:

formacja owacja 185zl/100kg

kilimanjaro 250zl

Kilimanjaro 3t w big bagach z systivą i nawozem donasiennym kupione w Agrii po 2500zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejMTZ    5
15 minut temu, koniu napisał:

Kilimanjaro 3t w big bagach z systivą i nawozem donasiennym kupione w Agrii po 2500zł brutto.

Dobry wybór, pierwszy raz z systivą siejesz czy już masz jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj