Polecane posty

strzechu    254

A tak lubiłem tego Linusa , w 2014 sypał bardzo ładnie , w 2015 rekordy nim biłem mimo suszy >9ton z 50ha , w 2016 przetrwał zimę i sypał ok , w 2017 blisko 9 ton sypał , zawsze parametry ok i tak łatwo utrzymać go było w pionie . Ale czas się rozstać - kilka dni deszczu co prawda łacznie 90 litrów i taki porost , a inne odmiany nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Jak myślicie, czy jeśli po żniwach słoma została przyorana na polu bez dodatku azotu (np. mocznika). To przed siewem pszenicy oprócz nawozu wieloskładnikowego (np. polifoski 6) warto jej dorzucić jakis azot w postaci mocznika? Czy może obniżyć to jej możliwości przezimowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja na jesieni daje około 20kg N  właśnie na rozkład słomy, pod pług i pszenica ma wiosna lepszy wigor w porównaniu do kawałków gdzie tak nie zrobię. Zazwyczaj idą na to resztki z nawożenia azotowego wiosna i czasem nie wystarczy na wszystko.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Nie trzeba

O kolega udziela porad innych niż na temat ceny pszeniczki. Prawdziwy ekspert od wszystkiego.

Darek możesz śmiało dać ten azot w niewielkiej ilości. Zdolność przezimowania by Ci obniżyło, gdybyś sypnął już po wschodach. Zamiast azotu daj lepiej wapna węglanowego, które wg wielu badań lepiej działa na rozkład słomy, a i ph uregulujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jahooo napisał:

Ja na jesieni daje około 20kg N  właśnie na rozkład słomy, pod pług i pszenica ma wiosna lepszy wigor w porównaniu do kawałków gdzie tak nie zrobię. Zazwyczaj idą na to resztki z nawożenia azotowego wiosna i czasem nie wystarczy na wszystko.

Te 20 kg to nie ma żadnego znaczenia zwłaszcza w tym roku gdzie była susza i dużo azotu pozostało niewykorzystane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0
Dnia 17.07.2018 o 15:24, tommy66692 napisał:

expert + jakiś diflufenikan + troszke gleanu co wy macie z tym Trinity po tym to nie wiadomo czy poprawiac dwuliscienne czy jedno, w pszenzycie bym zaryzykował ale nie w pszenicy

mieszanka glean + expert+ diflu koszt max 90 zł w zależnosci od dawek w tym roku po tych rozwiązaniach nic nie poprawialismy wiosną

a w jakich dawkach to dawałes

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnWick    0
Dnia 20.07.2018 o 02:32, strzechu napisał:

A tak lubiłem tego Linusa , w 2014 sypał bardzo ładnie , w 2015 rekordy nim biłem mimo suszy >9ton z 50ha , w 2016 przetrwał zimę i sypał ok , w 2017 blisko 9 ton sypał , zawsze parametry ok i tak łatwo utrzymać go było w pionie . Ale czas się rozstać - kilka dni deszczu co prawda łacznie 90 litrów i taki porost , a inne odmiany nic.

Widzę kolego, że masz z Linusem spore doświadczenie. Powiedz, czy Tobie też rzuciło się w oczy, że kłos tej odmiany jest jakiś taki krótki? Czy jest to odmiana z cyklu "nie wygląda szałowo, a jednak sypie"? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie w tym roku większość była obsiana zeppelinem, wyglądała ładnie i tak też przezimowalo kłos też dorodny ale ziarna nie było mimo że nie był to poslad i wszystkie lapaly parametry, tak że na tle tegorocznej suszy ta odmiana słabo wypadła, wracam do starych sprawdzonych odmian w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Dziś wykosiłem wszystkie pszenice zimowe i podsumowując. Desamo niepozorne kłuska ziarno drobne ale sypało na poziomie 6t z hektara. Hondia wyglądała super i myślałem że będzie plon na poziomie 8 t z hektara a tu niespodzianka i choć ziarno najgrubsze to sypał około 5t z hektara. Ostatnia odmiana jaką miałem to Sailor która w tamtym roku supła 3t z hektara za to w tym roku zachwyciła i dała plon na poziomie 8+ tony z hektara. Podsumowując według mnie najlepiej przetrwał suche czasy Sailor Myślę że Desamo jakby miała dobre warunki to dała by super plon a Hondia trochę byłem rozczarowany i chyba już jej nie posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Ja w środę planuję "puścić pod kosę" Arkadię.

Wygląda dość obiecująco. Jak myślicie, ile odda ? 

 

20180722_162047.jpg

20180722_162142.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Belissa też wykoszona plon 6,5t ha,nie ma tragedi,zobaczymy inne odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Wczoraj kosiłem ozimą odmiana elixer , nie ma szału... 5,5 t/ha według mnie to porażka , wyglądała naprawdę ładnie , ale żniwa wszystko weryfikują , ziarno drobne . Więcej już nie posieje tego niemieckiego badziewia . Ostatnie dwa sezony siałem arkadie , sypała do 8t/ha i byłem z niej zadowolony . Więc gdyby ktoś miał dylemat czy siać elixer to odradzam i nie polecam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, OFRK napisał:

Ja w środę planuję "puścić pod kosę" Arkadię.

Wygląda dość obiecująco. Jak myślicie, ile odda ? 

 

20180722_162047.jpg

20180722_162142.jpg

5 ton będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

u mnie hondia dla odmiany dość sypie nawet jak na ten rok, kawałek 1,5ha 12 ton mimo iż nie zachwycała wyglądem, patras agrotechnika identyko ale 50% leży :| jeszcze nie koszona kwiecień prawie zero opadów , maj bez szału coś pod koniec popadało jedynie 3 klasa ziemi poratowała

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 23.07.2018 o 10:20, OFRK napisał:

Ja w środę planuję "puścić pod kosę" Arkadię.

Wygląda dość obiecująco. Jak myślicie, ile odda ? 

 

20180722_162047.jpg

20180722_162142.jpg

5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika. Natomiast pod górkę czysty ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci trochę syfu. W tym przypadku chodzi o koszenie rzepaku, z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę w miarę czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

czasem wiater może cofać plewy i nie musi być wzniesienie, a jak jest wzniesienie to raczej standard że raz czyste a raz z plewami. Zwiększ wiatr i sprawdź pasy

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

5 ton będzie

Jak na ten wyjątkowo suchy rok, i IV klasę ziemi, nie byłoby najgorzej. Dam znać jak oddała, gdy będzie już zważona.

Powiem tak, że na wytłuczonym wczoraj kawałku, który wyglądał o wiele gorzej - zdecydowanie mniejsza obsada, krótsze kłosy, oddała nieco ponad 5. Sam więc jestem ciekaw. Dam znać. Owocnych żniw Panowie i Panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Pszenica Arkadia 5 t... Jedynie parametry ratują bo białko 14 opadanie 261, fusariim 0,20 i opadanie 76 chyba ale nie jestem pewny musiałbym zerknąć na fakturę, przeszła. A konsumpcję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaan-21    0

Pszenica Joker 7,5 tony bez opadania po deszczu, Norin 6,8 tony z parametrami przed deszczem, po deszczu brakuje opadania, gleba mozaika od IIIa do VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj