Polecane posty

mj23    43

jahooo napisał:

Ja oglaszałem facelię po 5zł/kg i chętnych tłumu nie było

Masz ją jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Musze zobaczyc ile jeszcze zostało, bo teśc co chwile woreczek opchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 12.07.2018 o 20:05, Patryk1222 napisał:

U mnie w gminie suszy nie ma uja z gminy robić nic się nie chce... 

 

Żal na 3-4 klasie... 

1531418685541696336977.jpg

Tu mi się wydaje że kolego jakimś opryskiem załatwiłeś sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

A są opryski żeby zielskiem nie zarosła a nie zniszczyło jej?

W Niemczech dość powszechny do odchwaszczania facelii jest Metazachlor w dawce jak na rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Na innym polu tego nie ma wygląda trochę lepiej a pryskane z tej samej beczki o pozostałości nie ma mowy... 

PS kawałek dalej wygląda to lepiej ale plon będzie przez pół... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Famulus.thumb.jpg.739179729fbd559320301b149e2c4818.jpg

U mnie przed deszczami po rozdłubaniu kłosa wyglądało to tak. Przy obsadzie  430 - 480 kłosów/m2 biedy nie bedzie

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Panowie mam pszenice skagen i czy ziarno u was też jest takie ciemne mam też sailor i jest tekie żółte ładne a skagen dużo ciemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

U mnie bohemia tez ma ciemne ziarno, ciemniejsze niż w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak wyglądała przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
Dnia 6.07.2018 o 08:26, ansu napisał:

W ubiegłym 2017 roku 19 lipca pszenica ozima wyglądała bardziej zielono jak w tym pod koniec czerwca.

Żniwa w tym roku niewiadomo kiedy miejscami można już kosić a w dołkach jeszcze kłosy zielone.

Pszenica poślad bo zabrakło wody jak nalewała pszenica zimowa bo co do jarki przewódki to jeszcze zielona i ziarno jest ładne grube i kłosy maja 8 lub 9 pięter i cały czas ziarno rośnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Może się okazać, że zboża jare będą lepiej plonowały od ozimych, ale jaja.... Moja jarka też zielona i ziarno grube a ozima już sucha, prawie gotowa. Jednak co do wyników to nie będę wróżył. Waga i próba wskaże wynik. 

Powoli myślę co na jesień zakupić od chwastów, żeby było jak w tym roku bez poprawki ale taniej. Trinity albo boxer z domieszkami drogo wychodzi. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Ja zastanawiam się nad trinity Plus glean może drogo ale chyba warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

expert + jakiś diflufenikan + troszke gleanu co wy macie z tym Trinity po tym to nie wiadomo czy poprawiac dwuliscienne czy jedno, w pszenzycie bym zaryzykował ale nie w pszenicy

mieszanka glean + expert+ diflu koszt max 90 zł w zależnosci od dawek w tym roku po tych rozwiązaniach nic nie poprawialismy wiosną

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

ja w tym roku bardziej kładł bym nacisk na chwasty jednoliścienne w zbożu stąd dołożenie pedimetaliny do klasyku ctu+dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Trinity wyszło mi podobnie i obyło się bez poprawki. Na ostrożnia i powój nie ma mocnych, więc nawet na to nie patrzę. Miotły, chabra, fiołka, przytulii zero. 

Ale niestety nie mogę używać Pendimentaliny wiosną na fasolę i jesienią tego samego roku na pszenicę, dlatego Trinity odpada. Chlorotoluron też, bo Hondia go nie lubi. Z tego też powodu  "expert + jakiś diflufenikan + troszke gleanu" bardziej do mnie przemawia. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Dziś zaszedłem do siebie na pole i muszę powiedzieć że się przeraziłem bo cała pszenica leży chyba nie wytrzymała ciężaru klusek nabitych wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Linus masakra porost ~15-20% . A Kilimanjaro, Artist i Rotax praktycznie zero kiełków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie Hondia po grochu też leży i zaczyna kiełkować szlak byto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj