Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    841
10 godzin temu, sylip napisał:

Fajna znaczy ile? Jak składałem wniosek o dofinansowanie to mi powiedziano, że wysokość dopłaty i decyzja przyjdzie pod koniec roku.

Ale już w sumie po zasiewach ozimin było wiadomo że będzie bodajże 90zł dopłaty do materiału. Szkoda że takich informacji nie podawali przed siewem, wtedy bym wiedział czy warto się bawić w zaprawianie czy kupić kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

koniu napisał:

10 godzin temu, sylip napisał:

Fajna znaczy ile? Jak składałem wniosek o dofinansowanie to mi powiedziano, że wysokość dopłaty i decyzja przyjdzie pod koniec roku.

Ale już w sumie po zasiewach ozimin było wiadomo że będzie bodajże 90zł dopłaty do materiału. Szkoda że takich informacji nie podawali przed siewem, wtedy bym wiedział czy warto się bawić w zaprawianie czy kupić kwalifikat.

90 do ha czy do 100 kg


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
6 godzin temu, koniu napisał:

Ale już w sumie po zasiewach ozimin było wiadomo że będzie bodajże 90zł dopłaty do materiału. Szkoda że takich informacji nie podawali przed siewem, wtedy bym wiedział czy warto się bawić w zaprawianie czy kupić kwalifikat.

Przecież zawsze jest podawawana kwota po fakcie, czyli po posianiu, obojetnie czy jarych czy ozimych. Chodzi o to ze jest dana pula pieniędzy i w zależności ile hektarów jest obsiane kwalifikatem na tyle się dzieli i wychodzi kwota do hektara.  Od tego roku jest problem bo nie można składać wniosku o dopłaty za materiał siewny na działki do których nie bierze się dopłat bezpośrednich. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Bo chcą wyeliminować "rolników z WIejskiej" co biorą dopłaty a nie obrabiają pola. Będzie teraz nacisk, aby dzierżawca brał dopłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.06.2018 o 14:42, Sunf napisał:

kwalifikowany materiał siewny jest produkowany w kosmosie? Niejednokrotnie znajduję się pszenzyto jeczmien oraz domieszka innej odmiany i plac za to 2 tysiace + ....

Nie jest kwalifikowany w kosmosie, ale kolego nie zrozumiałeś niczego. Chodzi o ekonomię.

Kupić swoje ziarna z pola, wyczyścić, zaprawić, zapłacić za transport i odliczyć pensję pracownika to wyjdzie nie wiele taniej niż kupić gotowe i dostać dopłatę do materiału siewnego. ( ja kupuję po 180 - 200zł brutto) a nie top farms z agrologu po 260 zł netto/kwintal

23 godziny temu, koniu napisał:

Akurat w pracy usługowo czyścimy i zaprawiamy zboża. Koszt wyczyszczenia i zaprawienia 1t ziarna na jesień 2017 to 70zł/t + zaprawa, przeważnie idzie certicor. Także na gotowo wychodzi około 200zł/t. Rocznie zaprawiam 200-250t pszenicy.

To bardzo tanio. Ja płacę za samo czyszczenie 100zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

i bardzo dobrze że chcą się za to wziąść. Bo albo jesteś rolnikiem i pracujesz w polu albo dajesz w dzierżawę i dopłaty bierze ten co uprawia ziemie. Jak by chcieli to by się za to wzięli. Wystarczyła by jedna dwie kontrole na okazanie faktur na zakupy i tyle. No chyba że już ktoś kombinuje że weź pare faktur na mnie itp. Ale wszystko jest do udowodnienia czy ktoś uprawia czy tylko bierze dopłaty.

@damianzbr za samą usługę było 60zł, podnieśliśmy na 70zł to widzę że za te 10zł nie jeden dałby się oskubać. Ale myslę że nie ma co się szczypać, trzeba wystawić cenę 100zł za usługę i chcesz zaprawiaj, nie chcesz baw sie w domu w betoniarce...

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Ma ktoś w lubelskim pszenicę LG JUTTA ?Jak się prezentuje podczas tegorocznej suszy?

już pisałem wczesniej wyglada rewelacyjnie, 2-3 liście jeszcze zielone ale rośniej na mocnej glebie choć w porównaniu z elixerem i hondią  JUTTA swietnie się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czego boicie się w monokulturze? Jeśli spadku plonu to nie pomogę bo jeszcze nie wiem. A jeśli zdrowotności to delawar skubaniec jak rok temu był zdrowy po kukurydzy to w tym roku to samo tylko teraz siany pszenica po pszenicy i to swoim towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

A jak radzicie sobie z monokulturą na wniosku obszarowym? czepiają się czy olewają temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A dlaczego mieliby się czepiać we wniosku monokulturze? 

Kurde u mnie Max 3 tyg i będą żniwa, pszenica guw... A nie nalala ziarna tzn będzie bardzo drobne, oj słabe będą te żniwa przynajmniej u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
5 godzin temu, 20CBR12 napisał:

A dlaczego mieliby się czepiać we wniosku monokulturze? 

Kurde u mnie Max 3 tyg i będą żniwa, pszenica guw... A nie nalala ziarna tzn będzie bardzo drobne, oj słabe będą te żniwa przynajmniej u mnie :(

Nie tylko u Ciebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Raczej wszędzie nie będzie kolorowo, wiadomo są rejony gdzie pogoda sprzyjała, ale to do policzenia na palcach jednej, no dwóch dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

I zaraz znajdą się malkontenci, którzy będą twierdzili, że klęska suszy bo im pszenica tylko 7 ton sypie B|

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
17 godzin temu, slawek2209 napisał:

Gdzie można dostać tę odmianę w lubelskim ?

odezwij sie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj