Polecane posty

tommy66692    2255

własnie ja liczę na drobne nasiona wtedy tylko opłaca sie brać kwalifikat, nie wiem nie koniecznie musze kupować w takim Top Farmsie bede szukał w prywatnych gospodarstwach nasiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja planuje tak chwalonego skagena zasiać, memory, desamo mam w tym roku ale nie wiem zobaczymy jak sypnie ale wygląda fajnie, i może coś jeszcze jakąś nowość zobaczę co mają na stanie pewnie wszystko kwalifikat będę brał bo celuje w jak najwyższy plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

kwalifikowany materiał siewny jest produkowany w kosmosie? Niejednokrotnie znajduję się pszenzyto jeczmien oraz domieszka innej odmiany i plac za to 2 tysiace + ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Bo to wszystko po to żeby co roku kupować świeży materiał. Słyszałem historie że potrafią dosypywać pszenżyto do czystej pszenicy. W tym roku mam 100% ostrogi od znajomego. Wziąłem na 35ha, wyczyściłem w pracy i zaprawiłem. Na jesień może posieje chwalonego skagena, może bohemie albo torasa. Kwestia wybrać i zamówić, ale to jeszcze troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Widzisz zrobiłeś to w robocie, nawet może nie ty co pracownicy od tego. Zrobiłbyś to samo powiedzmy wialnią czy młynkiem i betoniarką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Tak, dobrą czyszczalnią  odwiejesz do poziomu lepszego, niż większość materiału "siewnego" jaki jest oficjalnie sprzedawany. Poza tym kto mówi o wialni i betoniarce, jak można skorzystać z  usługi czyszczenia i zaprawiania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Usługa czyszczenia, usługa zaprawiania, zaprawa + nawóz donasienny, koszt ziarna i poświęcony czas, może się okazać że aby pokryć różnicę w kosztach to plon z kwalifikantu musi być wyższy o 150-200kg na hektarze w stosunku do plonu z własnego materiału siewnego. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Mały sobie poradzi betoniarką i wialnią, a duży - odliczy koszt usługi w ramach VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
12 minut temu, loquito napisał:

Usługa czyszczenia, usługa zaprawiania, zaprawa + nawóz donasienny, koszt ziarna i poświęcony czas, może się okazać że aby pokryć różnicę w kosztach to plon z kwalifikantu musi być wyższy o 150-200kg na hektarze w stosunku do plonu z własnego materiału siewnego. 

I może tak być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A Tomku u Ciebie jak to wygląda, kupujesz kwalifikowany czy jesteś samowystarczalny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

50/50 bo zaprawiam betoniarką i trochę mi to nie pasuje. Zmienię system zaprawiania to i stosunek kwalifikatu może się zmieni. 

Ja na jakość kwalifikatu pod względem wyrównania czy uszkodzenia nie mogę narzekać, w sumie jeśli chodzi o odmiany obce to nie ma tego jakoś tak żeby rzucało się w oczy. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Biorąc pod uwagę , że ze 100kg pszenicy własnej wyjdzie 80 kg materiału siewnego plus koszt zaprawy, nawozu donasiennego, koszt czyszczenia i zaprawiania na usłudze, to nawet z najtańszego materiału siewnego w sklepie na tonie zostanie 400zł w kieszeni. Nie wiem, czy to mało, czy dużo, ale przeliczając na paliwo  można tę tonę tym paliwem jeszcze wysiać w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

W tamtym roku płaciłem za elixera po 204 zl, sialem po 130 kg/ha, chciałem też wsiac ozona ale skończył się w okolicy więc kupiłem od znajomego po 60zl/100kg, oczywiście dokupilem zaprawę, odżywkę donasienna, po podliczeniu na koniec, Elixer wyszedł 10zl taniej na ha niż Ozon, nie liczyłem juz swojego czasu potrzebnego do przewiania i zaprawiania. Oczywiście ozona sialem geściej bo coś około 170 kg a po wschodach okazalo się ze jest o połowę rzadszy od Elixer, i tak zostało do teraz

Oczywiście uwzględniłem dopłatę do materiału siewnego, przy ozonie to co zostało odwiane nie rekalkulowałem juz tego 

 

 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Akurat w pracy usługowo czyścimy i zaprawiamy zboża. Koszt wyczyszczenia i zaprawienia 1t ziarna na jesień 2017 to 70zł/t + zaprawa, przeważnie idzie certicor. Także na gotowo wychodzi około 200zł/t. Rocznie zaprawiam 200-250t pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jakby w mojej okolicy była firma która mi wyczysci i zaprawi zboże za 70 zl tona plus moje środki to bym się nawet nie zastanawial sekundy, niestety w mojej okolicy nawet nie ma takiej firmy 😅

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

No o tym mówię on ma okazję to czyści. Nawet nie mam co pytać okolicznej centrali nasiennej o wyczyszczenie za taką kwotę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

U mnie znajomy bierze za tonę 100zł czyszczenie plus zaprawianie i tak widzę że to też dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Firma w której się zaopatruje w chemie i nawozy za zakup zaprawy przyjeżdża i wykonuje zaprawianie za darmo. Oczywiście trzeba mieć ok 10 t do zaprawiania, sama zaprawa w normalnej cenie, u mnie zeszło to z 3 godziny tylko odbierałem bagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja pierwszy raz teraz czyli na jesień wszystko kwalifikatami obsiałem, i mega zadowolony, przeliczając z dopłatami to nie ma sensu się pierniczyć, obliczyłem że wystarczy że 150 kg wystarczy że lepiej z ha sypnie i się zeruje , ale najważniejsza kwestia to jest zrobić próbę kiełkowania swojego bo na tym można się przejechać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Bywa różnie u nas też usługa zaprawianie/czyszczenie 100zł/t teraz jak mamy wybitną suszę to kupienie kwalifikatu było sporym wydatkiem a różnica znikoma lub żadna lepiej sobie rok przed hektar kwalifikatu zasiać najlepiej na dobrym kawałku dopilnować i już jest na przyszły rok swoje dobre ziarno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

ja pierwszy raz teraz czyli na jesień wszystko kwalifikatami obsiałem, i mega zadowolony, przeliczając z dopłatami to nie ma sensu się pierniczyć, obliczyłem że wystarczy że 150 kg wystarczy że lepiej z ha sypnie i się zeruje , ale najważniejsza kwestia to jest zrobić próbę kiełkowania swojego bo na tym można się przejechać, 

W naszej okolicy jest mobilna zaprawiarka wraz z czyszczeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

No w tym roku była fajna dopłata do materiału także warto było kupić kwalifikat, ale kto to wiedział ile będzie dopłaty jak wszystko wychodzi po fakcie. W tym roku może lupie 100% a może z 50% albo tylko na pare hektarów żeby było na rozmnożenie. Sie zobaczy we wrześniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Fajna znaczy ile? Jak składałem wniosek o dofinansowanie to mi powiedziano, że wysokość dopłaty i decyzja przyjdzie pod koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj