Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
6 godzin temu, koniu napisał:

Mając 100ha nie wierze że ktoś jeszcze dodatkowo pracuje, że jest w stanie to wszystko ogarnąć. Owszem gdy jest nawał prac można brać urlop itp ale to bez sens. Po za tym już nie chodzi o ogarnianie, tylko o to że przy takm areale można godnie żyć. Bo mam znajomych co mają gorsze i lepsze ziemie i mniej jak 100ha i żyją jak ludzie.

 

6 godzin temu, Zapracowany napisał:

Przecież tak napisałem

Ja mam 120 ha i tylko w żniwa sadzam ojca do kombajnu. Tak to jakieś ładowanie nawet wapna na polu przez cały dzień to najpierw jadę z turem do łyżki wsadzam sobie rower, rowerem wracam do domu po drugi ciągnik z wózkiem RCW. Później jak do nocy rozwożę te wapno to albo żona moja przywozi ojca samochodem aby zabrał jeden z ciągników - to tylko jeden z przykładów. Takich sytuacji jest mnóstwo.

I do tego wszystkiego prowadzę DG. Nie sam bo z ojcem ale ja się zajmuję praktycznie codziennie organizacją pracy a ojciec papierologia, księgowość, płace i finanse w DG.

Ile razy było w żniwa do 13:00 ja w pracuję w DG, ojciec kosił po ludziach a po południu ja szybko w ciągnik przyczepę i dawaj jazda na pole do nas kosić.

Wszystko to prowadzę tak że w każdej chwili mogę zatrudnić pracownika który mnie zastąpi w obu biznesach a mi kasa wraz zostanie. (fakt wtedy już bardzo znacznie mniej ale nie jest tak że biznesy mi się trzymają kupy tylko dlatego że oszczędzam na pracownikach i sam tyram jak wół po 18 godzin dziennie).

6 godzin temu, kuliberda napisał:

widzisz ja mam 10 h i do pracy nie chodze uprawiam pszenice i rzepak do tego płace alimenty na dwoje mysle ze ludziom jest brak umiaru we wszystkim

Ponoć od któregoś tam z kolei  dziecka alimentów już nie ma.. hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568
4 godziny temu, tommy66692 napisał:

no wszystko jest możliwe gdy się kłamie 

Nie koniecznie. Przy łąkach jakiejś olbrzymiej roboty nie ma. 

U nas w gminie jest jeden gościu który obrabia pod 90 ha ornego. Mieszka gdzieś  koło Warszawy , pracuje na etacie a większość roboty robi w weekendy. Ma pracownika który robi rzeczy uprawowe i częściowo siewy ale nawożenie i opryski tylko on  sam. Tak że jak sie chce i ma poukładane to można.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, damianzbr napisał:

 

Ja mam 120 ha i tylko w żniwa sadzam ojca do kombajnu. Tak to jakieś ładowanie nawet wapna na polu przez cały dzień to najpierw jadę z turem do łyżki wsadzam sobie rower, rowerem wracam do domu po drugi ciągnik z wózkiem RCW. Później jak do nocy rozwożę te wapno to albo żona moja przywozi ojca samochodem aby zabrał jeden z ciągników - to tylko jeden z przykładów. Takich sytuacji jest mnóstwo.

I do tego wszystkiego prowadzę DG. Nie sam bo z ojcem ale ja się zajmuję praktycznie codziennie organizacją pracy a ojciec papierologia, księgowość, płace i finanse w DG.

Ile razy było w żniwa do 13:00 ja w pracuję w DG,

Co to jest DG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Działalność gospodarcza - DG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też prowadzę działalność, i właśnie żeby nie zwariować uciekam w pole. Dotacji na rozwój nie dostane bo na zusie jestem, stare ciagniki mam i brak kombajnu ale ciagle pilniejsze wydatki są. Ale z samej ziemi ciężko by było się rozwijać i żyć z kikudziesieciu hektarów, mimo dość dobrych plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
3 godziny temu, damianzbr napisał:

 

J

Ponoć od któregoś tam z kolei  dziecka alimentów już nie ma.. hah

nie rozsiewaj plotek jak nie masz pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
14 godzin temu, Ulman napisał:

Tak jak napisałem - jesteś jełopem i lewicowym gamoniem  i uważasz że państwo powinno ci dawać chronić i zapewniać Bóg wie co.

tylko jedna rzecz nas dzieli ty bierzesz i szczekasz na co ci dają, a ja nic nie biorę i uważam gdy komuś podwinie się noga tragedia anomalia itp ... to pastwo powiano pomóc coś raz w życiu odwdzięczenie za płacenie podatków ...  daj przykład i zrezygnuj z twojego socjal a później, szczekaj a nie bierz i szczekaj 

14 godzin temu, Ulman napisał:

Jesteś  w 100%  potwierdzeniem tego co napisałem.. Tak w sumie to dzieki za zaprezentowanie siebie jako dobitnego przykładu lewicowego roszczeniowego wyborcy dobrej zmiany

dziękuje , dałem przykład starej uni a ty masz jedno w głowie  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, kuliberda napisał:

nie rozsiewaj plotek jak nie masz pojęcia

Chciałem tylko pomóc. Szkoda że to tylko plotka i się nie udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

masz jeszcze czas na forum 

no ale dg a etat to jak dzień i noc 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Roman czy ja mam czas? Ja jestem zmuszony do tego.

Moja praca to siedzenie przy kompie i czekanie

Ciężko jest ale daję radę. :D

 

I wcale się teraz nie zgrywam, a na samym AF jest ze 3 takich co tak siedzą jak ja i czekają. A takich co prowadzą tę samą DG ale może ktoś im siedzi i czeka to zapewne jeszcze więcej ich tu jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

@damianzbr nie jesteś sam, że siedzisz przy kompie non stop, ja też. Ale wystarcza mi czasu po pracy na te kilkanaście ha :D U mnie dziś i jutro mają być jednostajne opady deszczu, może to trochę ustabilizuje sytuację, ale rzepak to tak koło 1 lipca chyba polegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też ma być ale na zboża ozime nic to nie da. Na jare zresztą też, chyba że jakieś późno siane.

Wczoraj patrzyłem u ludzi żyta to już normalnie paznokciem trzeba rozłupać, normalnie twarde tylko wilgotne. Oczywiście ziarno to nawet nie poślad. Grubości średniej igły były ziarna pomarszczone.

A może byśmy poszli z wątkiem jakie odmiany pszenicy planujecie na ten rok siać? Ja ponownie delawar bardzo zdrowa i coś jeszcze tylko właśnie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja bede siał Spontana i planuje wrócić też do Skagena albo Jantarki. Znajomy chyba ma posianego Skagena tak mi się wydaje ale nie jestem pewny. Długo zielony był. Nawozu widać że dostała ta pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ja zasieję więcej Bohemii, bardzo dobrze sobie radzi na IV klasie. Decyzja zapadnie po żniwach, jak będę wiedział jaki oddała plon. No i Ostroga. Na oko wygląda bardzo ładnie, z chorobami nie ma większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ja po obserwacjach odmian które mam zasiane to LG JUTTA trzyma sie kapitalnie, HONDIA dobrze, ELIXER przysiadł ale nie ma tragedi najgorzej dostał NELSON chociaż z wiosny zapowiadał się super, zobaczymy jak z plonem wyjdzie ale na pewno zostanie u mnie JUTTA i ELIXER, hondia wypada, wezmę sobie kwalifikat jeszcze RGT METRONOM i DELAWAR z syngenty, co do ościstych odmian kusi mnie FENOMEN z KWS 

Edytowano przez tommy66692
bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Bo pasuje już wymienić nasiona a nie chce jej brać wole coś nowego spróbować, zobaczymy jak wyjdzie w tym roku ale w tamtym szału nie zrobiła, moze cos jej woda nie podeszła ale w tym roku z wodą jeszcze gorzej chociaż odmiana bardzo zdrowa bardzo dobrze krzewiąca się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jakie proporcje zasiewów w swoich gospodarstwach planujecie między materiał własny a kwalifikant? Czy może 100% kwalifikantu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Mam w tym roku elixer i więcej jej nie posieje, gdzie placyk kwaśnego wypaliło do zera, jeszcze nie miałem tak wrażliwej odmiany, na jednej działce gdzie nie ma kwaśnego na glince od samej wiosny lekko zżółkła i staneła coś jakby wgl azotu nie dostała. Może spróbuje tę Jutte albo dam szanse jeszcze raz MATRIX bo równo rosła na mozaikach tylko parametry miała tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w tym roku chyba celuję w 100% kwalifikat.

W tym roku miałem obok siebie swoja rok po centrali + kwalifikat oczywiście tej samej odmiany.

I ta kupca lepiej powschodziła, lepiej przezimowała i lepiej się krzewiła wiosną.

Czyszczenie muszę zapłacić, ba zapakować worki zawieźć do czyszczarni i odebrać po 2 dniach. W żniwa trzeba się pierniczyć z odsypywaniem w BB tej siewnej. Zaprawę trzeba kupić, człowieka przy betoniarce trzeba postawić itd itd. A dopłata do materiału siewnego też jest.

Swoje w sumie się nie opłaci, raptem parę groszy zaoszczędzisz.

Tylko najgorszy ten wydatek na raz na jesieni parę tysiaków trzeba od tak wybulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Hmmm, już sobie wyobrażam cenę kwalifikatu na jesieni :/ przy tych zapowiadających się zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

JA w tym roku posiałem hondie i Desamo bezpośrednio obok siebie i odziwo Hondia wygląda o niebo lepiej choć do momentu strzelania w źdźbło było odwrotnie. Myślę że plon Hondji będzie około 9t z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, tommy66692 napisał:

jeśli bedzie MTZ nie przekraczający 40g to prawdopodobnie 80% kwalifikatu

A myślisz że firmy nasienne będą miały lepszy materiał ? Co z tego że jest dopłata jak cena kosmos i jeszcze półtora roku za dopłatą musisz cczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj